Pokój dziewczynki – ciekawe aranżacje

Pokój dziewczynki w ciekawych aranżacjach | koncept3d projekty kuchni

Podobnie jak delikatny charakter dziewczynki potrafi wpłynąć na rozwianie wszelkich smutków w rodzinie, tak pokój dziewczynki rozpromieni całe mieszkanie. Prawdą jest, że w głównej mierze to kobieta odpowiedzialna jest za 'ognisko domowe’, dlatego już od najmłodszych lat należy pielęgnować wśród przyszłych gospodyń ciepło tworząc łagodny klimat otoczenia. Idealnym pomysłem na rozwój takiego klimatu będzie dopracowany i wcześniej zaprojektowany pokój dziewczynki, który stanie się najbliższym jej otoczeniem. To właśnie tutaj nastaną chwile przemyśleń, opanowania łez, kreowania planów na życie, jakże ważnych w życiu dorastającej kobiety.

Pokój dziewczynki w jasnych tonacjach kolorystycznych
Lamele stały się ciekawym dodatkiem w procesie projektowania mebli

Biel, jasne drewno i róż jako podstawowe barwy w małej kobiety

Nie wyobrażamy sobie, że mogłoby zabraknąć elementu różu wśród dziewczęcej garderoby, kosmetyków, a tym bardziej w jej pokoju. Dlatego nowoczesna lampa w oczywistym różu  w zupełności stała się główną dekoracją pokoju. Zarówno lampa jak drewniane lamele robią furorę we wnętrzu dorastającej dziewczynki. Tym sposobem podkreśliliśmy jak ważne wśród kobiet stają się szczegóły i dopracowanie. Niewątpliwie białe ściany tworzą łagodną aurę i klimat pełny energii do działania.

Szafka RTV w pokoju
Największą furorę i dekorację pokoju dziewczynki robi różowa lampa

Pokój dziewczynki i toaletka, czyli o tym nie wolno zapomnieć przy projektowaniu pokoju

Dbałość o wygląd i zaglądanie do lusterka to nie nawyk wśród dorosłych kobiet. Niewątpliwie to główna potrzeba wśród dorastających dziewczynek, kiedy wychodzą na świat i kreują własny wizerunek i samoocenę. Ważne, abyśmy zadbali o dobre samopoczucie swoich dzieci i przemyśleli nawet takie szczegóły jak toaletka w pokoju dziewczynki, która jak się może okazać sprawi najwięcej radości swoim pociechom.

Pokój dziewczynki to obowiązkowo toaletka z lustrem | koncept3d
Toaletka i duże łóżko w pokoju dziewczynki to elementy, których nie może zabraknąć

Lamele niczym obraz 3D na ścianie w pokoju dziewczynki

Aktualnie lamele to dość oryginalny i nowoczesny koncept na aranżację ściany. Niewątpliwie w pokoju dziewczynki ściana za łóżkiem udekorowana lamelami to najbardziej przykuwająca uwagę część. Przede wszystkim lamelki oświetlone paskiem LED tworzą ciekawa strukturę niczym obraz 3D w łagodnym wnętrzu. Tak zaprojektowana ściana znajdzie swoje miejsce nie tylko w pokoju, ale i salonie, czy kuchni. Wystarczy rozbudzić swoją kreatywność i z pomocą doświadczonych przelać na papier, a wówczas efekty są niesamowite.

Poziome lamele za łóżkiem
Lamelki na ścianie okazały się znakomitym wykończeniem ściany w pokoju dziecka

Tapeta jako niespodzianka w łagodnym pokoju dziewczynki

Pokój dziewczynki nie byłby osobistym pokojem bez osobistej tematyki. Tapeta na jednej ze ścian wystarcza, aby zdradzić hobby, zainteresowania, czy osobowość lokatorki pokoju. Bez wątpienia decyzję o zaprojektowaniu tej ściany warto oddać samej dziewczynce. Nie tylko pierwsza własna decyzja pozostanie w pamięci, ale radość z bliskiego kontaktu z tym co uwielbia. W końcu dziecko nie wybierze obrazu na ścianę w swoim pokoju jakiego nie lubi.

Poza tym ciekawe kto się domyślił, że zdjęcie białego konia to tak naprawdę drzwi do pięknej szafy przesuwnej ? 😉

Drzwi przesuwne z pięknym motywem na szkle
Tapeta w pokoju dziecka nie tylko dodaje wnętrzu nowej energii i blasku, ale odzwierciedla charakter dziecka. Fototapeta jest odbiciem zamiłowań dziecka i kompleksowo współgra z zainteresowaniami dziewczynki. Nie zapominajmy o współudział dziecka w projektowaniu jego kącika w mieszkaniu.

Biurko na tle dużego okna to podstawowa zasada w projektowaniu pokoju dla dziecka

Nie zapominajmy, pokój dorastającego dziecka przede wszystkim będzie służył do nauki. Odpowiednie naświetlenie miejsca przeznaczonego na naukę to podstawa w projektowaniu pokoju dla dziecka. Dlatego biurko na tle dużego okna będzie wymarzonym rozwiązaniem dla dziecka jak i rodzica. Dlatego takie rozwiązanie jak poniższy projekt jest zaliczane do ergonomicznych rozwiązań w pokoju dziecka.

Dużo biurko z lamelami pod sufitem
Przy projektowaniu pokoju dziecka warto postawić na ergonomiczne rozwiązania, a biurko na tle dużego okna to jedno z podstawowych rozwiązań.

Pokój dziewczynki w innych ciekawych aranżacjach

Otwarty regał obok niewielkiego biurka
Eleganckie łóżko w pokoju dziecka
Białe krzesło w pokoju dziewczynki
Biurko z różowymi szufladkami i białym krzesłem
Pokój dziewczynki i biało różowe kolory mebli
Projekt mebli w postaci zamku do pokoju małej dziewczynki | koncept3d
Róż to jeden z dekorów firmy Kronospan

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry