Pomysł na witrynę w kuchni

pomysł na witrynę w kuchni
niewielki półwysep w kuchni
biała kuchnia z czarną lodówką side by side
pomysł na witrynę w kuchni
projekt białej kuchni z czarnym blatem i witryną
dwa rzędy górnych szafek w kuchni
aranżacja białej kuchni z marmurowym blatem
zabudowa słupkowa w meblach kuchennych z piekarnikiem i mikrofalą

Projektując meble kuchenne często zastanawiamy się jak wykończyć zabudowę, aby wyglądała ładnie i elegancko. W ten oto właśnie sposób zrodził się pomysł na witrynę w kuchni. Ta stanowi nie tylko miłe dla oka doznania, ale także praktyczne z użytkowego punktu rozwiązanie. Przecież w takiej przeszklonej szafce bez problemu wyeksponujemy naszą porcelanę, szkło i inne dekoracyjne dodatki. Przyglądając się powyższym aranżacjom zauważymy, że sama witrynka wykonana została z grafitowego, ciemnego szkła osadzonego w czarnej aluminiowej ramce. Tego typu rozwiązania lubiane są przez współczesnych klientów.

Biel i czerń jako ponadczasowe połączenie

Patrząc na prezentowane wizualizacje dostrzegamy, że cała koncepcja opiera się o dwa kolory: biały i czarny. Nie jest to przypadkowy zabieg, a jasno sprecyzowany plan nakreślony przez naszego klienta. Jak więc rozwiązaliśmy samo zestawienie kolorów? Otóż całe fronty oraz widoczne elementy korpusu wykończone zostały białym, matowym lakierem. Blaty robocze oraz zabudowa ściany to czarny kamień z białymi smugami. Dodatkowym czarnym elementem w naszym projekcie stał się także dolny cokół, który kontrastuje z szarą podłogą. Do otwierania frontów posłużą nam lubiane i popularne uchwyty frezowane.

Pomysł na witrynę w kuchni i niewielki półwysep

Niejednokrotnie pisaliśmy już o zaletach półwyspów kuchennych. W tym wypadku również skusiliśmy się na jego zaprojektowanie. Już na pierwszy rzut oka dostrzegamy, że ten dodatkowy element jest wyższy niż pozostała część szafek kuchennych. Można zapytać dlaczego? Dlatego, że kryje w sobie coś rzadko spotykanego. Otóż od wewnętrznej strony, tej zaraz przy słupku z piekarnikiem i mikrofalą zauważymy wąski, ale wyższy front. W jego wnętrzu zostało przeznaczone miejsce na drabinkę dzięki której bez przeszkód użytkownicy dostaną się do szafek pod sufitem. Przyznamy, że zaskoczył nas ten pomysł, ale z drugiej strony bardzo nam się spodobał 🙂 Część krótsza półwyspu to miejsce na niewielką szufladkę u góry, oraz cargo na butelki pod nią.

Dwie głębokości szafek wiszących, czyli dodatkowe miejsce na przechowywanie

Pomimo tego, iż dostęp do górnych szafek jest trudniejszy tego typu rozwiązanie jest naprawdę dobrym pomysłem. Zawsze do tych trudniej dostępnych szafek wstawić możemy sezonowe, mniej używane rzeczy. Pamiętajmy jednak, że nie w każdej kuchni sprawdzi się tego typu rozwiązanie. Jeśli masz wątpliwości chętnie pomożemy i zaprojektujemy dla Ciebie wymarzoną kuchnię. Zapraszamy!

Inne aranżacje od koncept3d.pl

Przewiń do góry