Projekt kuchni na trzech ścianach z półwyspem. Aranżacja od podstaw wykonana dla klienta prywatnego. 💛🩷💙 Całość zrealizowana została w formie online. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na wykonanie projektu mebli kuchennych. Gotową realizację można zobaczyć tutaj -> Piękna nowoczesna kuchnia RUSOCICE – meble na wymiar
Kuchnia na trzech ścianach z półwyspem
Kuchnia na trzech ścianach z półwyspem to często pojawiający się układ. Patrząc na prezentowane zdjęcia dostrzegamy zagospodarowanie trzech ścian zakończonych niewielkim, eleganckim półwyspem z pionowymi lamelami. Cała kompozycja została stworzona od podstaw na podstawie rozmów i ustaleń z klientem. Dzięki jasno sprecyzowanym oczekiwaniom praktycznie od razu osiągnięto oczekiwany i pożądany efekt.
Projekt kuchni na trzech ścianach z półwyspem
Kuchnie w odcieniach bieli w dalszym ciągu nie wychodzą z mody. Swobodnie i bez żadnych obaw możemy wysunąć taki wniosek patrząc na oczekiwania klientów. Prezentowany projekt to również kompozycja kolorów z serii nieprzemijalnych. Białe, matowe fronty zestawione zostały z czarnymi listwowymi uchwytami. Górne fronty uchwytów zostały jednak pozbawione, co lubią współcześni klienci.
Blat kuchni oraz elementy drewniane to laminat o nazwie Kaindl Dąb Engrain Klasik K5414 RO z firmy Kaindl. Warto wspomnieć, iż właśnie ten dekor stał się bardzo lubianym i popularnym w ostatnich miesiącach. Nietrudno się domyśleć, że występuje on zarówno w formie blatów jak i płyt laminowanych.
Jak zagospodarowano kuchnię na trzech ścianach?
Lewa ściana to miejsce na wysokie zabudowy. Widzimy tutaj wolnostojącą lodówkę w czarnym kolorze, ale niewystającą poza linię szafek. Obok lodówki usytuowano piekarnik oraz mikrofalę na podniesieniu. Z lewej jak i prawej strony wysokich słupków stanęły wolnostojące szafy w których możemy pochować bardzo dużo słoików, przetworów czy innych najpotrzebniejszych rzeczy. Na życzenie klienta nad blatem w rogu pozostawiono wnękę.
Środkowa ściana, czyli ta pod oknem to miejsce przeznaczone na zlewozmywak i zmywarkę. Tutaj ustawienie zlewozmywaka jest jeszcze do przemyślenia. Możemy przesunąć go swobodnie w lewą jak i prawą stronę.
Na prawej stronie widzimy natomiast płytę grzewczą wraz z okapem niewidocznym (wbudowanym w szafkę). Dzięki temu, że płyta pojawiła się na środku dwóch szafek z szufladami osiągnęliśmy pożądaną symetrię.