Projekt kuchni z lustrem nad blatem jako alternatywa dla płytek

Projekt kuchni z lustrem nad blatem jako alternatywa dla płytek | koncept3d meble na wymiar

Projekt kuchni z lustrem nad blatem to propozycja skierowana raczej dla użytkownika, który ze sprzątaniem nie ma problemu. Może to też być ciekawa opcja dla osoby, która w kuchni nie gotuje zbyt dużo. W każdym razie, lustro niewątpliwie występuje jako zamiennik dla klasycznych płytek czy innych wykończeń. Ilu użytkowników tyle opinii – my jednak głównie pragniemy się pochwalić ciekawą aranżacją. Być może komuś się spodoba i zaczerpnie inspirację z poniższych zdjęć.

Lustro w kuchni nad blatem to ciekawy zamiennik dla płytek | projekty kuchni koncept3d
Aranżacja mebli kuchennych białych z drewnianymi wykończeniami z naturalnego dębu | meble na wymiar Kraków
Stół Ludwikowski z czarnym blatem i krzesłami w nowoczesnej kuchni | meble Warszawa

Białe kuchnie doskonale komponują się z innymi materiałami. Z powodzeniem łączymy je z drewnem, kamieniem i jak możemy się domyśleć… z lustrem. Chociaż tego typu połączenia w przeciętnych aranżacjach występują rzadko, postanowiliśmy podzielić się z wami tym pomysłem. Dlaczego w zasadzie projekt kuchni z lustrem jest tak rzadko stosowany? Składa się na to kilka powodów:

  • lustro jest materiałem, który łatwo się brudzi – meble kuchenne to jednak miejsce pracy i przy okazji ekspozycji; aby cały czas spełniało obie te funkcje musimy o nie dbać, a codzienne mycie lustra może okazać się trudnym i na dłuższą metę irytującym zajęciem
  • lustro jest materiałem, które powiedzmy sobie szczerze nie należy do najtwardszych – o ile w szafach przesuwnych, czy witrynach sprawdza się doskonale, o tyle nad blatem kiepsko; blat roboczy jest chyba najbardziej eksploatowanym miejscem w kuchni więc wynikowo wszystko co wokół niego narażone będzie na uszkodzenia

Pisząc o samych negatywach lustra w kuchni bylibyśmy nie fair w stosunku do niego. Jest to bowiem materiał, który zawsze wygląda bardzo elegancko, oraz w mniejszych pomieszczeniach potrafi zdziałać cuda poprzez ich optyczne powiększenie.

Podsumowując lustro w kuchni to ciekawy materiał, lecz skierowany do specyficznego użytkownika. Jeśli jednak koniecznie chcemy takowe zastosować w swojej kuchni musimy wziąć pod uwagę powyższe wady. Projekty kuchni wykonane powinny być w sposób, który ułatwi nam pracę a nie przysporzy dodatkowych siwych włosów.

Inne aranżacje od koncept3d.pl

Shopping Cart
Przewiń do góry