Projekt szarej kuchni z drewnem – sekret skryty za zabudową meblową

Projekt szarej kuchni z drewnem w koncept3d

Patrząc na wymagania klientów powiemy, że coraz więcej jest zwolenników szarej kuchni z drewnem. Taki duet kolorystyczny sprawia, że wystarczy niewielka zmiana dodatków, a my możemy się cieszyć nową świeżością w kuchni. Nasz projekt szarej kuchni z drewnem zakłada zabudowę meblową pod sam sufit, za którą kryje się tajemnica. Zaglądnijmy głębiej co kryje się za frontami.

Zabudowane przejście do spiżarki w szarej kuchni z drewnem

Patrząc na projekt szarej kuchni z drewnem nikomu ot tak nie przychodzi na myśl, że za drewnianym frontem kryją się drzwi do spiżarki. Aktualnie pomysłów na aranżację kuchni jest co nie miara, a mnóstwo jeszcze nieodkrytych. Zabudowane przejście do spiżarki to elegancki sposób na wygodne korzystanie z kuchni. W końcu za naszą zabudową kryje się spiżarka, a w niej magazynowane wszystko co wykorzystamy w kuchni. Tym sposobem pomieszczenie zachwyca harmonią, spokojem, a cała kuchnia cieszy się idealnym porządkiem. Ponadto sam projekt mebli zdaje egzamin na piątkę pod względem funkcjonalnym. Nieprawdaż, że nasze meble kuchenne są bardzo pojemne?

Ukryta spiżarka za drewniana zabudową potajemnie skrywa swoje istnienie, a zaskakuje funkcjonalnością
Ukryta spiżarka za drewniana zabudową potajemnie skrywa swoje istnienie, a zaskakuje funkcjonalnością

Półwysep w szarej kuchni z drewnem

Półwysep to świetne rozwiązanie dla tych, którzy marzą o wyspie w kuchni, a jednocześnie chcą zaoszczędzić wolnej przestrzeni. Spełni on podobne funkcje jakie daje wyspa, a jednocześnie perfekcyjnie zakończy całą zabudowę meblową. Półwysep w szarej kuchni z drewnem wyznaczy granicę pomiędzy  kuchnią, a salonem. Z jednej strony wysoka lada pozwoli na przyjemny odpoczynek, z drugiej strony posłuży nam dodatkowym wolnym blatem roboczym. Dobrana kolorystyka półwyspu w zupełności wystarcza, aby podkreślić, że w kuchni dominuje duet szarości i drewna.

W tym miejscu zapraszamy do zapoznania się z aranżacjami kuchni z wyspą: Kuchnia z wyspą – 21 praktycznych aranżacji

Hokery przy półwyspie nadają barowego klimatu w kuchni
Hokery przy półwyspie nadają barowego klimatu w kuchni

Szary blat z marmurowym wzorem w kuchni

Szary blat w szarej kuchni to stonowana kompozycja. Marmurowy wzór na blacie jest bardzo szykownym elementem w kuchni, nadającym delikatną atmosferę luksusu. Dlatego połączyliśmy chłodną szarość z drewnem tworząc przytulne wnętrze i naturalny klimat. Marmurkowy wzorek na blacie czyni z niego bardzo wygodny pod względem użytkowania. Wiadomo, że gładka powierzchnia jako pierwsza ujawni wszelkie zarysowania, czy ubicia. Przeciwnie, wśród wzorków na blacie jak najbardziej ukryjemy drobne niedoskonałości. W końcu w kuchni blat jest najbardziej narażony na zużycie.

Wszelkie wzroki na blacie potrafią ukryć popularne zarysowania. Blat ze wzorem posłuży dłużej w porównaniu do gładkiej powierzchni
Wszelkie wzroki na blacie potrafią ukryć popularne zarysowania. Blat ze wzorem posłuży dłużej w porównaniu do gładkiej powierzchni. Więcej na temat blatów: Rodzaje blatów kuchennych

Duże okno w kuchni

Każde pomieszczenie, gdy tylko jest naturalnie doświetlone samoistnie przyciąga uwagę i sprawia, ze spędzamy w nim najwięcej czasu. W ten sam sposób działa na nas słoneczna pogoda, czy deszczowa. Tylko jasne, słoneczne dni pobudzają nasze ciało do działania. Duże okno w kuchni sprawia, że natura dociera do wnętrza przez co wypełnia energią każdego domownika. To także dodatkowa wentylacja, a tylko w kuchni wydobywa się najwięcej smaków i zapachów. Doświetlona strefa zmywania spełnia zasadę ergonomii i poprawia warunki pracy.

W naszej szaro drewnianej kuchni doceniono strefę zmywania, ze względu na wygospodarowanie dla niej sporej powierzchni. Świetne rozwiązanie ze względu na fakt, że mało jest ulubieńców zmywania. Być może taki projekt nowej kuchni przysłuży się do polubienia tej czynności
W naszej szaro drewnianej kuchni doceniono strefę zmywania, ze względu na wygospodarowanie dla niej sporej powierzchni. Świetne rozwiązanie ze względu na fakt, że mało jest ulubieńców zmywania. Być może taki projekt nowej kuchni przysłuży się do polubienia tej czynności

Dwie głębokości szafek w strefie gotowania

Zauważmy, że projekt szarej kuchni z drewnem opiera się na jasnym wyznaczeniu poszczególnych stref: gotowania, przechowywania, zmywania i relaksu. Strefa gotowania jako najważniejsza została dopieszczona. Wiszące szafki ułożono w dwie głębokości, aby wykorzystać dobrze wolną przestrzeń oraz pozwolić swobodnie korzystać z blatu i płyty indukcyjnej. Wycofane w tył szafki pozwolą na bezpieczne schylanie się bez uszczerbku na zdrowiu. Strefa gotowania oddalona jest od okna, dlatego we wnęce jaką tworzą szafki wiszące wmontowano oświetlenie LED. Nie dość, że oświetlenie poprawia komfort pracy to wygląda zjawiskowo zwłaszcza wieczorem.

Dwie głębokości szafek wiszących poprawiają komfort pracy oraz zjawiskowo się prezentują
Dwie głębokości szafek wiszących poprawiają komfort pracy oraz zjawiskowo się prezentują

Projekt szarej kuchni z drewnem: podsumowanie

Jedna kuchnia zachwyca wyglądem poprzez pierwsze spojrzenie, inne posiadają ukryte profity. Najważniejsze, aby klient docelowy wyznaczył priorytet, czy stawia na design, czy na funkcjonalność.  Coraz częściej jednak powstają projekty łączące te dwa elementy. Tylko taka kuchnia posłuży nam na lata. Pamiętajmy, nowoczesna kuchnia to stonowana kolorystyką, a tylko taką można wystylizować na różne sposoby. Dodatki i dekoracje pozostawiamy klientom, którzy najlepiej wiedzą co stworzy uśmiech na ich twarzach.

Na koniec napiszmy, że blat w wybranej aranżacji to firma KRONOSPAN

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *