Szafka RTV – 14 kreatywnych pomysłów na aranżację szafki pod telewizor

Szafki RTV aranżacje | koncept3d projekty kuchni

Niewątpliwie nieodzownym elementem w salonie jest telewizor, a co za tym idzie szafka RTV. Nie wyobrażamy sobie spędzania czasu bez tego urządzenia, co wcale nie jest zadowalającą wiadomością – ale rzeczywistą. Bez wątpienia wystrój salonu działa na samopoczucie człowieka i poziom relaksu. Niemniej jednak jeśli lubimy wpatrywać się w TV to nieuniknione jest patrzenie na mebel, który pod nim się znajduje. Dlatego szafkę pod telewizor warto dopasować zgodnie z klimatem salonu i wymaganiami użytkowników, w czym pomocna będzie wizualizacja mebli.

ZAMÓW PROJEKT MEBLI KUCHENNYCH – zobacz ofertę

Podwieszana szafka RTV

Niewątpliwie wyobraźnia ludzka nie zna granic czego dowodem jest poniższa aranżacja ściany w salonie z podwieszaną szafką RTV. Na pierwszy rzut oka główną część w salonie wypełnia szara ściana, jednak w rezultacie to bardzo efektowne i symetryczne szafki tworzące świetny kamuflaż. Każdy z elementów wiszących to identycznych rozmiarów kostki, a wśród nich w głębi odnalazł się telewizor. Przede wszystkim taka aranżacja mebli wokół niego sprawia, że obraz oglądanego filmu wyłania się z wnętrza ściany. Dodatkowym atutem są dekoracyjne lamelki w głębi tworzące jakąś tajemnicę. Ponieważ całość jest podwieszana mamy wrażenie jakby ściana unosiła się w powietrzu.

Podwieszana szafka RTV w czerni połączonej z szarością | koncept3d projekty kuchni
Tak bogatej i urokliwej podwieszanej szafki nie spotkamy często, a jest warta wpatrywania się w nią codziennie

Czarna szafka pod telewizor

Niewątpliwie czarne umeblowanie kuchni to przejaw luksusu i doniosłości, ale podobny charakter wprowadza czarna szafka pod telewizor do salonu. Przede wszystkim idealnie wkomponowała się w sofę i lampy. Bez wątpienia poprzez odcienie czerni turkus stał się intensywniejszy i w tak dużym pomieszczeniu z oknem balkonowym zdecydowanie robi dobrą robotę.

Czarna szafka RTV z nowoczesnymi pionowymi lamelami i drewnianymi półkami | koncept3d projekty kuchni
Czarna szafka RTV to wybór nawiązujący stricte do sofy i lamp

Szara podwieszana zabudowa pod telewizor

Poniżej mamy do czynienia z typową strefą kinową – telewizor wiszący i nowoczesny szary mebel pod nim. Przede wszystkim strefa wydzielona jest popularną i mocną cegiełką, do której znakomicie pasują ciemne barwy stając się odważniejszymi. Niewątpliwie poniższa aranżacja cała w szarości bez uchwytów jest funkcjonalną dekoracją salonu.

Bardzo nowoczesna podwieszana szafka RTV w połyskowym szarym lakierze | koncept3d projekty kuchni
Nowoczesna szafka pod telewizor w nowoczesnym wnętrzu na tle cegły wypełnia salon mocnym charakterem

Szeroka szafka RTV

Główną cechą szafki RTV jest przede wszystkim przeznaczenie odpowiedniego miejsca na akcesoria do telewizora, płyty czy inne nośniki danych. Może być ona także, albo przede wszystkim podstawą pod telewizor. Naszym pomysłem było przedłużenie podstawy pod TV i zaprojektowanie szerokiego mebla. Dlatego ściana najczęściej oglądana wygląda na zwartą i dopracowaną. Przede wszystkim szeroki regał pomieści i schowa wiele przedmiotów potrzebnych do codziennego użytku przez co jest bardzo funkcjonalny. Całość nie przytłacza salonu, a świeże barwy znakomicie współpracują z czarną ścianą.

Aranżacja designerskiej szafki na telewizor z otwartymi półkami na dekodery i DVD | koncept3d projekty kuchni
Szeroki regał pod telewizor nie tylko wygląda znakomicie, ale pod względem funkcjonalnym sprawdziła się wyśmienicie

Szafka RTV z drzwiami przesuwnymi

Dobrze zaprojektowana szafka pod telewizor z drzwiami przesuwnymi to przejaw elegancji, nowoczesności i pomysłowości. Drzwi przesuwne to bajer dzięki któremu klasyczna półka okazała się niezwykłą. Prezentowane drzwi nawiązują do podłogi co przede wszystkim świadczy o przemyślanym wyborze i wyposażeniu, który ze sobą współgra. Jak widzimy już same drzwi mogą odmienić wnętrze pod względem atrakcyjności.

Rozsuwane na boki drzwi w szafce pod telewizorem
Niby bardzo prosta półka pod telewizor, a jednak wyposażona w bardzo funkcjonalne rozsuwane na boki drzwi

Biała półka z szufladami pod telewizor

Biały, drewno i mocny turkus to z pewnością wymarzone połączenie kolorystyczne w salonie. Ściana, na którą w szczególności zwracamy uwagę bije energią nie dzięki obrazom z telewizora, ale poprzez barwy nawiązujące do swobody, łagodności wakacji. Biała szafka RTV przede wszystkim rozświetla wnętrze, a doświetlona naturalnym światłem z dużego okna bije blaskiem i napawa optymizmem. Ekskluzywne lamelki z lewej strony w atrakcyjny sposób kamuflują drzwiczki do szafki. Dużo otwartych półeczek sprawia, że projekt czyni salon ambitnym i pełnym wrażeń.

Ciekawy pomysł na niską wewnętrzną szufladę w wysokiej szaufladzie | koncept3d projekty kuchni
Biała szafka RTV w połączeniu z turkusową ścianą może tylko przypominać promienne wakacje. Warto w ten sposób skomponować ścianę w salonie

Uchwyty frezowane w szafce pod TV

Uchwyty frezowane nie tylko w kuchni wyglądają znakomicie. Za przykład niech posłuży poniższy projekt. Przede wszystkim szafka pod telewizor szybko znalazła swoje miejsce w salonie dzięki dopasowaniu do ukośnej ściany poddasza. Taka podstawa pod telewizor nie tylko spełnia się funkcjonalnie, ale przede wszystkim rozpromienia strefę relaksu bielą i naturalnością z drewna. Bez wątpienia prezentowana poniżej aranżacja współgra kolorystycznie z błękitną nowoczesną kuchnią w tle.

Stojący telewizor i biała szafka RTV. W tle widzimy niebieską kuchnię

Drewniano czarna szafka RTV

Bez wątpienia drewno znajdzie swoje miejsce w nowoczesnym salonie. Przede wszystkim szafka pod telewizor jest niewielkich rozmiarów w minimalistycznym stylu co gwarantuje skupienie uwagi na tym, na czym nam zależy, czyli telewizorze. W takim wykonaniu regał jest podstawą pod telewizor z eleganckim schowkiem na płyty, czy akcesoria do szybkiej obsługi TV. Istotnie drewniano czarne dekory znakomicie wkomponują się w resztę umeblowania salonu, gdyż zestawienie kolorystyczne jest dość popularne i na topie.

Drewniana szafeczka w połączeniu z czarną płytą
Niewielka drewniano czarny regał pod TV odnajdzie się w dowolnym miejscu w salonie

Szafka RTV na nóżkach

Szafka RTV na nóżkach to z pewnością nawiązanie do dawnych trenów, ale nie oznacza czegoś nieaktualnego. Przeciwnie, właśnie moda powraca i udoskonalona cieszy się dużym zainteresowaniem. W naszym wydaniu całość kolorystycznie wkomponowała się w salon. Jest prosta i lekka jak atmosfera w pomieszczeniu. Niewątpliwie tego typu zabudowa jest pomocna w dotarciu do zakamarków podczas sprzątania. 

Stojąca na czarnej stalowej konstrukcji szafka RTV z cienkim drewnianym blacikiem
Szafka pod telewizor na nóżkach to interesujący projekt z racji urozmaicenia w formie nóżek

Kremowa podwieszana szafka RTV

Przede wszystkim kremowa podwieszana półka to designerski sposób na wprowadzenie elementu zaskoczenia do wnętrza. Przede wszystkim kremowa szafka nie wisi, a tym sposobem wydaje się lekka i łagodna podobnie jak przebywanie w salonie. Ciekawym jest, że cała zabudowa meblowa przeznaczona stricte na telewizor, dlatego znakomicie wydziela strefę kinową.

Elegancka wisząca szafka RTV z paskiem lacobelu w pionie
Kremowa podwieszana szafka pod telewizor sprawia wrażenie jakby wiszącej w powietrzu

Inne aranżacje szafki pod telewizor

Duża zabudowa telewizora w białej szafce połączonej z drewnem i antracytem
Zabudowa biało drewniana z ciemną głębią przeznaczoną na telewizor tworzy ciekawą bryłę z interesującym nas szczególnie wnętrzem
Aranżacja długiej, ale niskiej szafki pod TV z szufladami i miejscem na dekoder
Niewielka biała szafka z drewnianym blacikiem będzie idealna na schowanie drobnych akcesoriów RTV
Telewizor z powodzeniem zabudować można w wysokiej szafie z drewnianymi ramkami
Przyjemna oku, a tak mało spotykana wysoka zabudowa TV zasługuje na uznanie dlatego może być podpowiedzią w aranżacji salonu
Prosta komódka w białym połyskowym lakierze na niskich nóżkach
Biała szafka pod telewizor w macie odnajdzie się w niemal każdym salonie, gdyż jest uniwersalna kolorystycznie

Szafka RTV: podsumowanie

Pomysłów na aranżację salonu, a w szczególności szafki RTV jest mnóstwo. Kilka z nich pozwoliliśmy sobie zaprezentować i mamy nadzieję, że będą pomocne w organizacji własnych wnętrz. Nie mniej jednak zapraszamy do osobistego projektu i kontaktu z naszym biurem projektowym. Na pewno doradzimy, w końcu mówi się, że doświadczenie robi swoje.

Poniżej więcej inspiracji