Szara kuchnia z drewnem – wdzięk wydobyty z monotonii

Szara kuchnia z drewnem | koncept3d

Pozornie wyobrażenia większości kierują się ku zasadzie porównującej szarość do nudy, ochłodzenia i marazmu. Koncept3d spotyka jednak klientów z jasnym wymaganiem: szara kuchnia z drewnem ma zagościć w naszym domu. Nie można traktować takiej koncepcji jako wymysł, czy szczególność. To świadome podejście i zrozumienie, że chłód może przeniknąć w ciepłotę, a lekkość przeplatać się z elegancją. Być może ten konkretny projekt kuchni w kształcie litery L wyzwoli w Was kreatywność i będzie inspiracją dla własnej koncepcji?

Przyjrzyjmy się poniższym zdjęciom – czy dostrzegacie uroki szarej kuchni w towarzystwie drewna? Bez wątpienia jej wyjątkowość nie opiera się jedynie na efekcie wizualnym. Dodatkowo kuchnia skrywa rozwiązania, które w praktyczny i ergonomiczny sposób wykorzystały trudną przestrzeń. Przyjrzyjmy się jej bliżej…

Szara kuchnia z drewnem, widok z góry | koncept3d
Szara kuchnia z drewnianymi elementami

Kuchnia szara matowa – idealna kompozycja dwóch barw

Ciemne barwy potrafią ochłodzić pomieszczenie, jednak nie w tym wypadku. Postanowiliśmy przełamać prostotę wprowadzając elementy naturalnego drewna z dekorów firmy SWISS KRONO. Efekt wyszedł zjawiskowy – kuchnia uśmiechnęła się do nas. Szary matowy kolor nabrał wyrazistości i elegancji, zaś w kompozycji z drewnem stworzyła przytulne i pełne ciepła pomieszczenie. Fantastycznym i godnym polecenia stało się połączenie szarości jako nowoczesności z klasyką w strukturze naturalnego dębowego drewna.

Popielata kuchnia z otwartymi półkami | koncept3d
Projekt matowej szarej kuchni z drewnianym blatem oraz ramą dookoła słupków

Szara kuchnia z drewnianym blatem

Szarą kuchnię można bardzo łatwo naładować energią. Wystarczy wprowadzić dodatki (blat, wyposażenie AGD, lampy) w formie kontrastowych barw. Co jak nie szarość z taką łatwością przyjmie wszelkiego rodzaju uzupełnienia? Jakie urozmaicenia przyciągnęła nasza kuchnia? Przede wszystkim blat i lada w odmiennej teksturze do pozostałych mebli, które idealnie się skomponowały w naszym wykonaniu.

Okno w pomieszczeniu kuchennym to godny uwagi atut. Naturalne światło nie tylko wprowadziło jasność do wnętrza, ale nadało blask tej szarej kuchni

Następnie zdając sobie sprawę, że szare pastele dość łatwo odzwierciedlają zabrudzenia i wszelkie plamy zaproponowaliśmy do szuflad zwykłe uchwyty przykręcane. To dodatkowa dekoracja dla popielatych frontów, która ożywia mebel. Zwróćmy uwagę, że dolne szafki są większych gabarytów. Mniej zasadne byłoby zastosowanie systemu tip-on biorąc pod uwagę jego funkcjonalność przy cięższym wyposażeniu mebla. Zaś uchwyty frezowane stałyby się mniej wygodne przy tym rozumowaniu.

Mała kuchnia z oknem

Okno w pomieszczeniu kuchennym to godny uwagi atut. Naturalne światło nie tylko wprowadziło jasność do wnętrza, ale nadało blask tej szarej kuchni. Nasz plan przewidywał takie urządzenie kuchni, które optycznie powiększy przestrzeń. W głównej mierze przyczyniło się ku temu rozmieszczenie zlewozmywaka. Umieszczenie zlewu nie w centrum okna, ale delikatne jego odsunięcie w bok odsłoniło widok na świat. Opierając się na nauce potwierdzić musimy, iż mieliśmy delikatny interes podsuwając myśl pomalowania ścian na biało. Promienie słoneczne odbijając się od tychże jasnych ścian potrafią doświetlić wszelkie zakamarki naszej kuchni.

Ciekawy pomysł lady do siedzenia | wizualizacje mebli kuchennych koncept3d
W kuchni idealnie wpasowała się też lada z hokerami

Funkcjonalna szara kuchnia z drewnem

Jako zespół koncept3d tworząc plan zagospodarowania dla powyższej szarej kuchni z drewnem staraliśmy się wykazać kreatywnością i doradziliśmy sposób na efektywne i funkcjonalne wykorzystanie trudnej przestrzeni. Dylematem był komin, który w zgrabny i sprytny sposób został zakryty i zabudowany. Dopasowując się do wymiarów lodówki i piekarnika oraz wypustu kominowego wyznaczyliśmy głębokość mebli. Taki koncept sprawił, iż szafki obok komina stały się bardziej pojemne. Ponadto chcąc uatrakcyjnić kuchnię zaleciliśmy wykonanie wnęki na ściance nad blatem, która stała się dodatkową otwarta półką. W rezultacie wnęka stała się bazą do wystawy eleganckich filiżanek.

Przeszklona witrynka w szarej kuchni dodaje jej lekkości | projektowanie mebli kuchennych
Przeszklona witrynka nadała naszej szarej kuchni lekkości i zdecydowanie ją ożywiła

Zdecydowanie szara kuchnia w kompozycji jasnego drewna jest wartym polecenia trendem. Wyżej wspomniane propozycje mogą być natchnieniem do wykorzystania ich w kuchni o innych barwach. W naszym przypadku szarość i drewno pochłonęły wszystkie koncepcje osiągając cel jakim było zadowolenie użytkowników kuchni.

Szara kuchnia z drewnem prezenuje się bardzo okazale i dostojnie | koncept3d
Drewniane elementy dodają naszej szarej kuchni ciepła i nowoczesności

Poniżej więcej inspiracji

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *