Szara nowoczesność w najczystszej postaci

Aranżacja szarej kuchni połączonej z czarnym połyskiem i białym blatem | koncept3d projekty kuchni Biertowice

Zabudowy nowoczesne wyróżniają się kilkoma cechami, których niewątpliwie poszukują klienci. Przede wszystkim symetryczne kształty, gładkie powierzchnie no i oczywiście ergonomiczne rozmieszczenie. Każdy z tych elementów sprawia, że meble możemy wpisać w kanon tych na miarę XXI wieku. Przedstawiana aranżacja, którą zatytułowaliśmy ‘szara nowoczesność w najczystszej postaci’ posiada wyżej wymienione atrybuty. Poza nimi wyróżnia się kilkoma innymi ciekawymi pomysłami, którym przyjrzymy się bliżej.

Szara kuchnia z białym blatem i pogrubianą ladą | koncept3d projektowanie mebli kuchennych
Kuchnia biało szara z drewnem ciekawa drewniana lada kuchenna położona na blacie | koncept3d meble na wymiar | szara nowoczesność w najczystszej postaci
Aranżacja szarej kuchni połączonej z czarnym połyskiem i białym blatem | koncept3d projekty kuchni Biertowice

Meble kuchenne z sięgającym do wnętrza pomieszczenia półwyspem pojawiają się często w naszych projektach. Spowodowane jest to tym, że tego typu koncepcja posiada wiele atutów nie tylko wizualnych, ale i użytkowych. O zaletach półwyspu w kuchni pisaliśmy już w innym artykule, więc zachęcamy do zapoznania się z nim.

Na tym konkretnym przykładzie spójrzmy, jak dyskretnie oddziela się część kuchenna od wypoczynkowej – salonu. Całość nie została zagracona, a wręcz przeciwnie. Aby dodać nieco nowoczesności i niebanalnego charakteru ladzie, położyliśmy na niej drewniany blok o masywnym kształcie. Może on z powodzeniem posłużyć jako blat pod hokery czy po prostu jako forma dekoracji.

Przyjrzyjmy się jeszcze kolorystyce, która nie jest wcale taka banalna i oczywista. Szara kuchnia połączona z czarnym połyskiem to odważne i bezkompromisowe podejście do projektowania. Tak, czerń w połysku jest trudna w utrzymaniu, lecz są klienci którym to nie przeszkadza – tak też było i w tym przypadku. Naszym zdaniem projekt ‘szara nowoczesność w najczystszej postaci’ to koncepcja, nad którą warto się zastanowić planując swoje nowe meble.

Inne aranżacje od koncept3d.pl

Przewiń do góry