Uchwyty do szafek kuchennych – porównanie różnych rodzajów

Uchwyty do szafek kuchennych

Podążamy za modą, czy kierujemy się praktycznością? Niejeden planujący nowy wygląd kuchni zastanawia się czy bestsellerowe pomysły idą w parze z funkcjonalnością. Bazując na doświadczeniu, a także niezliczonych rozmowach z klientami jesteśmy świadomi jak wielkim dylematem stają się uchwyty do szafek kuchennych. Dlatego jako zespół koncept3d postanowiliśmy stworzyć mini poradnik, tym razem dotyczący tego niewielkiego detalu.

Różne uchwyty do szafek kuchennych mają oczywiście swoje wady i zalety. Zależy nam, aby w czytelny sposób przedstawić walory każdej opcji, a jednocześnie pomóc w szybkim przekształceniu podstawowych oczekiwań w rozwiązanie.

Tradycyjne (przykręcane) uchwyty do szafek kuchennych

Mówimy: uchwyt nieoryginalny, oklepany, staromodny – czyżby?

Taki klasyczny uchwyt jest jednym z najpraktyczniejszych wynalazków. Jest przede wszystkim wygodny – czasami zdarza się nam w pośpiechu przyrządzać śniadanie, czy przyjmować niespodziewanych gości. W takich wypadkach ręka sama sięga ku rączce. Występuje bardzo dużo wzorów, które znajdą zastosowanie w kuchni o każdym stylu i klimacie. Dodatkowo różnorodność w wymiarach sprawia, że znajdą zastosowanie nawet w najbardziej nietypowych szafkach.

Często słyszymy: uchwyty tradycyjne odkręcają się.

Czy to duże zmartwienie mając na uwadze tak wielką dostępność i różnorodność cenową? Odpowiemy sobie sami, jednak sama wymiana uchwytów na nowe to niewielki koszt, a zmienić może całkowicie design kuchni.

Tradycyjne uchwyty do szafek kuchennych
Uchwyty do szafek kuchennych – uchwyty tredycyjne

Uchwyty kuchenne frezowane

Użycie frezowanych uchwytów daje piękny efekt wizualny. Dodatkowo sprawiają, że nasze meble poprzez brak dodatkowych rączek integrują się w jednolitą całość. Rezultatem stają się meble jako jeden spójny element idealny dla miłośników prostoty i estetyki.

Niestety liczyć się musimy z ciągłym kontaktem rąk z większą powierzchnią mebla. Uchwyty frezowane nie są dedykowane do ciemnych mebli. Wyobrażamy sobie już tłuste plamy czy okruchy chleba we frezach. Kolejną przeciwnością może stać się otwieranie cięższych szafek. Najważniejszą kwestią dedykowaną dla Pań jest kwestia łamania paznokci. Tutaj temat notorycznie potwierdzany przez klientki 😊.

Uchwyty frezowane
Uchwyty do szafek kuchennych – uchwyty frezowane

System bezuchwytowy TIP-ON (click)

Koncepcja identycznie interpretowana biorąc pod uwagę efekt i funkcjonalność w stosunku do uchwytów frezowanych. System bezuchwytowy tip-on wymaga inwestycji w specjalny mechanizm wspomagający otwarcie zabudowanych lodówek i zmywarek.

Uchwyty do szafek kuchennych wydają się drobnostką, a jednak nie każdy z nas jest w stanie określić cel i priorytety jakimi się kierują aranżując przestrzeń kuchenną (wizualizacje mebli kuchennych 3D). Musimy sobie pomagać, doradzać, od tego jesteśmy!


Poniżej więcej artykułów z poradami

1 thought on “Uchwyty do szafek kuchennych – porównanie różnych rodzajów”

  1. Pingback: Czarne AGD w białej kuchni [nowoczesna wizualizacja]

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *