Projektowanie mebli kuchennych 3D – nasz punkt widzenia

Wizualizacje mebli kuchennych 3D | koncept3d

Projektowanie mebli kuchennych 3D czyli temat bardzo aktualny. Wynika to z tego, że czas w którym żyjemy jest niesamowicie wirtualny, a poza tym zasuwa do przodu niczym Usain Bolt na 100m. W dodatku jest dynamiczny, zwrotny, nie ogląda się za siebie i zdecydowanie nie zwalnia tempa, a co za tym idzie bardzo trudno jest za nim nadążyć.

Kiedy włączamy TV, radio czy internet jesteśmy zalewani informacjami o nowościach ze świata kosmetyków, ubrań i przede wszystkim wszechobecnej elektroniki. Chociaż nie mówi się o tym tak głośno to branża meblarska również nie zwalnia tempa. Aby w tym wszystkim się nie pogubić, trzeba na bieżąco śledzić nowinki z branży drzewnej. Jako zespół koncept3d tworzący projekty mebli kuchennych 3D również nie zwalniamy tempa i staramy się przez cały czas pozostać w ścisłej czołówce. Wierzymy, że tylko w ten sposób można sprostać wymaganiom, które stawia przed nami XXI wiek.

Czym właściwie jest projektowanie mebli kuchennych 3D?

Projektowanie mebli kuchennych, pokojowych czy jakichkolwiek innych (oczywiście na komputerze) to nic innego niż wirtualne przedstawienie na planu, który dopiero rodzi nam się w głowie. Nie musimy tworzyć mebli ‚na próbę’, chociaż i takie propozycje padały 🙂 Wystarczy, że zlecimy profesjonalnej firmie narysowanie naszego wnętrza, a ta przedstawi nam gotowy koncept, z którym udamy się do stolarza (meble kuchenne na wymiar). Projekt oczywiście możemy poprawiać do momentu, aż w 100% będziemy zadowoleni 😉 Pamiętajmy jednak, że aby sprawnie przejść przez etap projektowania musimy uświadomić sobie czego naprawdę oczekujemy.

Projekty mebli kuchennych 3D – dopasowanie kolorów

No dobrze – mamy ustalony ogólny plan i wiemy gdzie będzie stać jaka szafka. Nie wiemy jednak co z kolorami. Z naszego doświadczenia wiemy jednak, że tutaj niezbędna będzie pomoc kobiety 😉 Jak to się przyjęło mawiać (i chyba jest w tym ziarno prawdy) – to jednak panie mają zmysł do kolorów. Wbrew pozorom zaaranżowanie kuchni pod względem kolorystycznym wcale nie należy do prostych czynności. Musimy pamiętać, że meble składają się z wielu elementów, z których praktycznie każdemu można nadać inną barwę.

Przed przystąpieniem do wykonania projektu mebli kuchennych warto zastanowić się, czego właściwie oczekujemy i w którym kierunku chcielibyśmy pójść, z jakiego materiału chcielibyśmy wykonać fronty meblowe (fronty do szafek kuchennych). Czy interesują nas meble ciemne czy raczej jasne. Jeśli ciemne to czy blat dla kontrastu wstawiamy jasny. Jeśli blat jasny to czy zabudowa na ścianie ciemna itp… Oczywiście komputerowa wizualizacja kuchni rozwieje nasze wątpliwości – lecz jeszcze raz wspomnę, że warto nad tym zastanowić się już wcześniej.

Projektowanie mebli kuchennych – co musimy przemyśleć

Jak wcześniej wspomnieliśmy meble kuchenne składają się z wielu elementów – zachęcamy do przeczytania artykułu na temat ergonomii w kuchni (ergonomia w kuchni). Nie mamy na myśli tylko elementów drewnianych, ale również wszelkiego rodzaju sprzęty AGD czy urządzenia elektryczne takie jak gniazdka. Podczas projektowania kuchni pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach:

  • za zmywarką nie powinniśmy mieć żadnych elementów wystających ze ściany; zmywarki zazwyczaj mają 60 cm głębokości i są dosunięte do samego tyłu
  • pamiętajmy, że aby sprzęt AGD działał, musi być podłączony do prądu; przed montażem gniazdek skontaktujmy się ze stolarzem czy projektantem aby dokładnie ustalić ich położenie
  • pamiętajmy, że płyta grzewcza powinna być odsunięta min 15 cm od boku wysokiej szafki; w szczególności zwróćmy na to uwagę kiedy planujemy płytę gazową z żywym ogniem
  • warto wspomnieć o podstawowych wymiarach szafek ponieważ klienci często o to pytają; standardowo wysokość szafek dolnych to 86 lub 91 cm (razem z blatem); odległość między blatem a szafkami górnymi to 50 – 60 cm (wymiar ten w zasadzie zależy od wzrostu użytkowników kuchni); wysokość szafek górnych to standardowo 72 cm
Wizualizacja kuchni typowe wymiary | koncept3d
Standardowe wysokości szafek kuchennych – koncept3d projektowanie mebli kuchennych

Zamówienie projektu kuchni w koncept3d – krok po kroku

Wizualizacje mebli kuchennych 3D, pierwszy krok | koncept3d

Wyślij do nas kilka niezbędnych informacji dotyczących Twojej kuchni

Żeby wykonać dobry projekt kuchni, najważniejsze są wymiary Twojego pomieszczenia.
Abyśmy w sposób rzeczywisty uchwycili proporcje, prosimy o zwymiarowanie ścian, okien i drzwi. Oczywiście szkic / rzut pomieszczenia z góry byłby najlepszym pomysłem. Jeśli posiadamy projekt techniczny – super! Jeśli takiego nie posiadamy to nic nie szkodzi, poradzimy sobie.

Dobrze byłoby wiedzieć w jakim klimacie ma być wykonana aranżacja mebli kuchennych – czyli inspiracje.
Po prostu chodzi o to, czy projekt kuchni miałby być wykonany w stylu nowoczesnym czy może klasycznym. Czy idziemy w stronę ciemnych a może jasnych kolorów ? Czy preferujesz stół a może wyspę kuchenną (kuchnia z wyspą czy stołem?)? W tym punkcie prosilibyśmy o przygotowanie wszystkich swoich preferencji, upodobań, zdjęć, linków itp. Im my lepiej będziemy wiedzieć czego oczekuje klient, tym bardziej będziemy w stanie wstrzelić się w jego gust.

Może w Twojej głowie jest już jakiś pomysł? Jeśli nie, my przygotujemy swoją propozycję.
Jeśli masz już pomysł na swoją kuchnię, możesz go naszkicować i do nas wysłać. My na jego podstawie przygotujemy wizualizację kuchni. Jeśli jednak chciałbyś, abyśmy to my coś zaproponowali, nie ma problemu – bardzo chętnie podejmiemy wyzwanie.

Wizualizacje mebli kuchennych 3D, drugi krok | koncept3d

Przeanalizujemy powyższe informacje i przygotujemy plan wykonania projektu mebli kuchennych

Na podstawie wyżej przesłanych informacji będziemy mogli przeanalizować stopień skomplikowania projektu kuchni i przygotować plan działania. Oszacujemy dokładny koszt wykonania usługi i odezwiemy się do Ciebie w przeciągu 24 godzin (poniedziałek-piątek).

Wizualizacje mebli kuchennych 3D, trzeci krok | koncept3d

Czekamy na potwierdzenie i działamy z wizualizacją 🙂

Będziesz już znał plan działania oraz wycenę (oferta). Jeśli zdecydujesz się nam zaufać wystarczy, że dokonasz wpłaty co będzie potwierdzeniem dla nas, że mamy działać.

Wizualizacje mebli kuchennych 3D, czwarty krok | koncept3d

Wizualizacja mebli kuchennych 3D gotowa – wysyłamy!

W przeciągu 7 dni roboczych na Twoim e-mailu pojawią się gotowe wizualizacje wraz z wymiarami dla stolarza.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że mogą pojawić się elementy wymagające zmiany. W razie konieczności, nasz pracownik wprowadzi ewentualne modyfikacje.

Wizualizacje kuchni krok 5

Ciesz się ze swojego nowego projektu!

Dziękujemy za zaufanie naszej firmie i mamy nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania 🙂 Zapraszamy!


Poniżej więcej artykułów z poradami

3 thoughts on “Projektowanie mebli kuchennych 3D – nasz punkt widzenia”

  1. Pingback: Kuchnia w kolorze kawy z mlekiem - nowoczesny i przemyślany projekt

  2. Pingback: Kuchnia z częścią wypoczynkową – przytulne wnętrze [dużo zdjęć]

  3. Pingback: Meble kuchenne butelkowa zieleń - nieoczywisty trend

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *