Zbożowa kuchnia jako wspomnienie dawnych, minionych lat

Zbożowa kuchnia | koncept3d projekty kuchni kalwaria zebrzydowska

Zbożowa kuchnia to kolejny projekt inspirowany barwami natury. Tworząc tą aranżację, nasze myśli skierowane były na wiejskie pola porośnięte złotymi kłosami pszenicy, jęczmienia i żyta. Ale jak właściwie scharakteryzować kolory, które pojawiają się przed oczyma naszej wyobraźni?

Aranżacja zbożowej kuchni na wymiar koncept3d
Zbożowa kuchnia to projekt o głębokim przesłaniu, które każdy odczyta na swój sposób

Zbożowa kuchnia delikatnie przenika nasz umysł i przywołuje wspomnienia sprzed lat

Miejsce zamieszkania zobowiązuje, a to co zdarzyło się w przeszłości na zawsze pozostanie w naszych głowach i sercach. Kalwaria Zebrzydowska i jej okolice, to miejsce w którym wychowaliśmy się i w którym mamy przyjaciół, rodziny. Pamiętamy również czasy sprzed kilkunastu lat, kiedy wraz z dziadkami i babciami całe dnie spędzaliśmy na wiejskich polach porośniętych najpierw zielonymi trawami, a później złotymi kłosami zbóż. Gdybyśmy w kilku słowach mieli scharakteryzować kolor zbożowy, określilibyśmy go jako kolor pięknej historii, której najprawdopodobniej my już nie doświadczymy… na myśl przychodzi piękny tekst zespołu Dżem

To już minęło, ten klimat, ten luz

Wspaniali ludzie nie, nie powrócą!

Aby jednak nie smęcić zbytnio pamiętajmy, że to my piszemy historię – postarajmy się, aby jej słowa były tak piękne i wyraziste jak powyższy tekst z piosenki Wehikuł czasu

Kuchnia zbożowa z opływającymi ją błękitnymi ścianami

Aby cały czas pozostać w otoczeniu natury, ściany zaprojektowaliśmy w kolorze błękitno niebieskim. Jeśli ktoś miał przyjemność przebywać przez dłuższy czas w otoczeniu totalnie dzikiej natury wie, że niebo jest i będzie jej nieodzownym elementem. Wpadające przez duże okno balkonowe oraz niskie okno nad blatem promienie słoneczne skutecznie rozpromienią zabudowę. Wolnowiszący okap firmy Falmec o niebanalnym kształcie skojarzymy z jedną chmurką pomiędzy pagórkami.

Wizualizacja mebli kuchennych w zbożowym kolorze | kalwaria zebrzydowska
Niebieskie ściany w swobodny i delikatny sposób opływają całą zabudowę

Projekt zbożowej kuchni z wyspą i stołem

Któreś z tych elementów w nowoczesnej kuchni znaleźć się musi. Wyspa kuchenna, półwysep lub klasyczny stół. W przedstawionym projekcie wygospodarowaliśmy miejsce na dwa elementy. Wsypa kuchenna z szufladami stanie się doskonałym miejscem do przechowywania kuchennych produktów. Stół natomiast to przestrzeń zarezerwowana dla domowników i ich gości na wypicie wspólnej kawy, czy zjedzenie niedzielnego obiadu.

Niewielka wyspa w zbożowych meblach kuchennych i stół | meble na zamówienie kalwaria zebrzydowska
Zbożowa kuchnia z wyspą i stołem to efekt, którego nie da się osiągnąć we wszystkich pomieszczeniach

Ściana wykończona szkłem laminowanym z motywem gór i złocistych pól

Już na pierwszy rzut oka widać motyw przewodni panujący w pomieszczeniu. Zboże jako element życia jest przecież nieodzownym produktem wykorzystywanym przy produkcji chleba. Gdzie jak właśnie nie w kuchni wykorzystać tego typu odniesienie? To tutaj przygotowujemy posiłki dzięki którym funkcjonujemy i to tutaj toczymy rozmowy będące niejako kwintesencją naszego rodzinnego życia.

Projekt kuchni zbożowej z listwowymi uchwytami i grafiką lacobel na ścianie | projekty kuchni
Szkło laminowane pokrywające całą ścianę to nieszablonowe i bardzo nowoczesne rozwiązanie

Zbożowa kuchnia: podsumowanie

Wizualizacja, którą przedstawiliśmy w tym wpisie nie należy do zbyt popularnych. Jak jednak wszystkie z serii 'barw natury’ ma ukazać, że gra kolorów w waszych domach jest jak najbardziej możliwa i czasem nawet wskazana. Jesteśmy przekonani, że znajdą się niestandardowe osoby, którym projekt w tym klimacie przypadnie do gustu. Jak widzimy odwołanie do natury i otaczającego nas świata w kontekście mebli kuchennych jak najbardziej jest możliwe.

Poniżej więcej inspiracji

Przewiń do góry