Zielona kuchnia – naturalne aranżacje

Zielone kuchnie aranżacje | koncept3d projekty kuchni

Zielona kuchnia to zdecydowanie odważny kolor jeśli chodzi o meble. W rezultacie możemy otrzymać świeży i naprawdę nowoczesny projekt, o niebanalnym wyglądzie. Oczywiście za pomocą dodatkowych elementów całość nieco stonujemy lub ożywimy, lecz to już zależy od naszego gustu i oczekiwań. Niemniej tego typu barwy w pomieszczeniu kuchennym to ciekawa i warta rozważenia opcja. Zobaczmy więc z czym połączyć tą barwę, o której marzy niejeden 'ogrodowy zapaleniec’.

Zielona kuchnia z białym

Oczywiście nie może być inaczej, zielona kuchnia z białym to spokojne, ale zarazem odważne połączenie. Jeśli całość zestawimy w sposób logiczny, rezultatem będzie piękna zabudowa o oryginalnym charakterze. Zwróćmy uwagę na krzykliwy limonkowy kolor, którym wykończona została poniższa aranżacja. Dzięki niemu pomieszczenie przepełnione zostało naturalną życiową energią, bo przecież wszelkie odcienie zieleni to bez wątpienia barwy otaczającego nas świata.

Kuchnia w kolorze limonki w połączeniu z białym lakierem | koncept3d projekty kuchni
Lakierowana na limonkowy połysk kuchnia wygląda bardzo świeżo i dynamicznie – zestawienie godne uwagi

Limonkowa kuchnia z ciemnym blatem

Tak kolorystycznie zestawione meble wyglądają już całkiem przyjemnie, ale trzeba pamiętać o odpowiednim doborze blatu roboczego. W prezentowanej aranżacji rozważaliśmy kilka wariantów, lecz ostatecznie wybór padł na odcień szarości. Co zyskaliśmy dzięki takiemu połączeniu? Limonkowa kuchnia z ciemnym blatem wygląda przede wszystkim ciekawie dla oka, a wykończenie ściany nad blatem w białych tonacjach nie wprowadza monotonii. Koniecznie skierujmy nasz wzrok na elegancką ladę w półwyspie, która nie należy do typowych rozwiązań.

Limonkowy półwysep w białej kuchni z ladą do siedzenia | koncept3d meble na wymiar
Kto powiedział, że nie można do kuchni wprowadzić elementu zaskoczenia? U nas bez wątpienia będzie nim cały półwysep w odcieniu jasnej zieleni wraz z nieszablonową ladą

Zielona kuchnia z drewnem i czarnym blatem

Kolejna inspiracja, którą chcieliśmy się z wami podzielić to zielona kuchnia z drewnem. Jak wynika z naszych obserwacji, drewno jest materiałem, który klienci bardzo chętnie łączą z wszelkiego rodzaju kolorami: białym, szarym, czy czarnym. Nie dziwi nas więc fakt, że zieleń również wpisuje się w tą zasadę. Za pomocą drewnianych dekorów w naturalny sposób możemy przyciemnić, lub rozjaśnić całą zabudowę. Możemy także w prosty sposób wprowadzić do niej kolejny element przypominający nam o otaczającej nas przyrodzie.

Piękna, zielona kuchnia z drewnem, czarnym blatem i oknem narożnym | koncept3d meble na wymiar
Drewno nada kuchni oryginalności i w zdecydowany sposób ożywi całą zieloną zabudowę

Półwysep w zielonych meblach kuchennych

Półwyspy kuchenne na dobre zagościły w naszych aranżacjach, a w waszych domach. Wiele zalet związanych z nimi czyni je praktycznymi 'pomocnikami’ we współczesnych zabudowach meblowych. Oprócz aspektów czysto technicznych, posiadają również inną ważną cechę – możemy je w swobodny sposób skomponować według własnego uznana. Dodanie ciekawego i nieoczywistego elementu nada całej kompozycji przysłowiowego 'pazurka’, a my zyskamy miejsce w którym poczujemy się przyjemnie i domowo. Pazurkiem o którym piszemy mogą być chociażby pionowe elementy dekoracyjne, które zobaczymy na poniższym (w półwyspie) i powyższym (nad blatem) zdjęciu.

Lakierowana na matowy kolor zielona kuchnia z czarnym blatem i białym lacobelem. Dodatki stanowi jasne drewno | koncept3d meble na wymiar
Frezowane uchwyty w logiczny sposób komponują się z pionowymi zielonymi elementami pod ladą oraz nad blatem

Aranżacja zielonej kuchni lakierowanej na wysoki połysk

Raz jeszcze wracamy do limonkowej aranżacji o której wyżej pisaliśmy. Nie pokazaliśmy jak w jednej połaci wyglądać może lakierowana na zielony wysoki połysk płaszczyzna. Nie znamy waszego zdania na ten temat, ale według nas efekt naprawdę robi wrażenie. Prócz tego, że całość optycznie wygląda powiększona, otrzymujemy nowoczesny efekt o nieprzeciętnym designie. Uchwyty w formie frezów nie zaburzają efektu lustra, a zielona płaszczyzna już na przywitanie przykuwa nasz wzrok. Aż trudno go czasem oderwać, tak intensywnych doznań dostarcza nam tego typu aranżacja 🙂

Zielona kuchnia z ciemnym blatem i połyskiem
Czyż limonkowa połać w jednej całości nie wygląda imponująco? Skąd jak nie z kolorów natury czerpać życiodajną energię

Biały blat w zielonej kuchni

Powyżej przedstawiliśmy dosyć krzykliwe i bardzo odważne odcienie zieleni. Dla odmiany prezentujemy również projekt kuchni w bardziej stonowanej, ciemniejszej kompozycji. Tego typu dekory dobrze komponują się z jasnymi dodatkami, takimi jak chociażby blat kuchenny, czy w naszym przypadku listwowe uchwyty. Zamiast wyspy albo stołu możemy pokusić się o klasyczny, drewniany stół z ciekawymi krzesłami.

Jednym z odcieni zieleni jest ciekawa i lubiana butelkowa zieleń | wizualizacje koncept3d Kraków
Bardziej stonowana zielona kuchnia w ciemniejszej postaci – dokładniej w postaci butelkowej zieleni
Ciemnozielona kuchnia ze złotymi uchwytami i drewnianym blatem | aranżacje koncept3d
Ciemnozielony kolor bardzo ładnie łączy się ze złotymi uchwytami. Całość warto zestawić z drewnianym blatem.

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry