Złota kuchnia już na samą myśl wyzwala w człowieku ciekawość, zazdrość…

Aranżacja złotej kuchni | koncept3d projekty kuchni

Złota kuchnia to bardzo wyjątkowa propozycja skierowana do nieszablonowego użytkownika. Dlaczego? Ponieważ kolor z którego została wykonana jest totalnie wyjątkowy i trzeba przyznać – szalenie odważny. Złoto to także metal, który niejednemu spędza sen z powiek. Jakby nie patrzeć w jakimś stopniu spełniamy wasze marzenia i proponujemy coś, za czym biega pół świata. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawym artykułem, oraz pięknymi zdjęciami złotej kuchni.

Złota kuchnia to wyjątkowa i nieszablonowa propozycja dla osób odważnych, podążających za nowoczesnymi trendami
Projekt złotej kuchni to wyjątkowa i nieszablonowa propozycja dla osób odważnych, podążających za nowoczesnymi trendami

Złoto wyzwala w człowieku ciekawość, zazdrość, gniew, pożądanie…

Kto miał przyjemność obejrzeć filmową adaptację powieści Hobbit, ten wie o czym mowa. Film w doskonały sposób obrazuje, co może stać się z człowiekiem (krasnoludem czy elfem), kiedy pochłonie go żądza pieniądza i władzy. Niestety, gdy raz tego doświadczymy bardzo trudno jest się wyzwolić z ich okowów. Nie trzeba w sumie daleko szukać, wystarczy włączyć TV i chwilę posłuchać wiadomości. My proponujemy jednak TV wyłączyć i nie karmić się tak niesmacznymi, wywołującymi nerwy i gniew emocjami. Niepotrzebnie stracimy apetyt i co najgorsze zdrowie.

prawdziwie złoty na ręce niech pozostanie ale pierścionek zaręczynowy czy obrączka,

ponieważ one przypominają nam o czymś naprawdę ważnym i wartościowym…

Oczywiście od tego wszystkiego nie da się uciec, a wielu z nas prawdziwego złota w większej ilości na własność nie posiądzie. Nie martwcie się, przychodzimy z pomocą. Chociaż projekt, który prezentujemy nie jest prawdziwym złotem za które kupimy jacht a jedynie jego imitacją, może stać się cennym miejscem w naszym domu. Jak wszyscy wiemy w mieszkaniu nie chodzi tylko o meble, lecz przede wszystkim o atmosferę, w której my jako mieszkańcy czuć będziemy się najlepiej.

Złota kuchnia z nie do końca złotymi frontami

Szczerze i z pokorą musimy przyznać, że projekt nie zakładał wykonania frontów ze szczerego złota. Aby maksymalnie zbliżyć się kolorystycznie do tego drogocennego metalu, wykorzystaliśmy lakier. Następnie całość została wypolerowana bardzo skrupulatnie aby uzyskać piękny i głęboki połysk. Zwróćmy również uwagę na dwa piekarniki, które zaprojektowane zostały w taki sposób aby nieco 'wystawać’ poza płaszczyznę szaf. Dzięki temu zabiegowi uzyskaliśmy efekt 3D.

Zwróćmy uwagę na szklany pochłaniacz w złotej kuchni. Szkło zawsze w modzie
Zwróćmy uwagę na kryształowy pochłaniacz w złotej kuchni. Szkło i kryształ zawsze w modzie

Złote meble kuchenne w białej, połyskowej ramie

Za wszelką cenę chcieliśmy uniknąć tego, żeby całość była zbyt złota. Jakkolwiek to brzmi, jeśli któregoś koloru jest zbyt dużo – po prostu przestaje nam się to podobać. Tak samo jest z potrawami, jeśli doprawimy zbyt bardzo – to nie smakuje już tak samo. Aby nasz projekt wyglądał smakowicie i był odpowiednio doprawiony postanowiliśmy otulić szafki grubą, białą ramką. Naszym zdaniem osiągnęliśmy zamierzony efekt i nie przesadziliśmy ze złotym kolorem. Jesteśmy ciekawi waszych opinii. Dajcie znać w komentarzu.

Złota kuchnia z elementami bieli i czerni to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnego klienta | kuchnie na wymiar kraków
Złota kuchnia z elementami bieli i czerni to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnego klienta

Czarno złota kuchnia z kamiennym blatem

Jak już wyżej pisaliśmy, nie chcieliśmy aby całość była zbyt monotonna. Kolejnym zabiegiem wykonanym przez nas aby całość ożywić i dodać pazurka było zaprojektowanie ciemnego blatu ze złoto-białymi przerostami. Czerń i złoto pasują do siebie wręcz idealnie, dlatego byliśmy pewni końcowego efektu. Kamienny blat to również doskonała podstawa do tego, aby użyć w naszej złotej kuchni podwieszanego zlewozmywaka. Jak wszyscy wiemy, podwieszane komory to opcja bardzo nowoczesna i designerska. Wspomnijmy, iż zlewozmywak, który widzimy na wizualizacjach to produkt firmy Deante.

Kamienny blat z jasnymi przerostami jest bardzo ciekawą propozycją. Klienci chętnie zgadzają się na tego typu projekty | koncept3d złota kuchnia warszawa
Kamienny blat z jasnymi przerostami jest bardzo ciekawą propozycją. Klienci chętnie zgadzają się na tego typu projekty

Kuchnia biało-złota z półwyspem i płytą grzewczą

Wyspa czy półwysep kuchenny to coś, czego w kuchni z XXI wieku zabraknąć nie może. Zalet półwyspu przedstawionego na poniższej wizualizacji jest wiele, lecz do tych najważniejszych należą:

  • dodatkowa przestrzeń na produkty kuchenne, czy inne drobne urządzenia
  • miejsce do spożywania posiłków czy wypicia pysznej kawy
  • element oddzielający 'główną zabudowę’ od części jadalnianej czy salonowej
  • doskonały element designerski
  • w końcu w naszym projekcie osobne, specjalnie wydzielone miejsce na płytę grzewczą z dużą ilością blatu roboczego
Półwysep w złotej kuchni z czarnym blatem
Półwysep z płytą grzewczą w tym wypadku stał się bardzo ergonomicznym rozwiązaniem

Biała kuchnia ze złotymi dodatkami i… butelką szampana

Nic wcześniej nie wspomnieliśmy o elementach, które w przedstawianym projekcie mają kolor biały (oprócz grubych ram). Tak to już jest teraz, że biel odnajdziemy praktycznie wszędzie, a białe meble kuchenne w wielu domach są tego przykładem. Złoto w fantastyczny sposób przyjmuje wszelkie dodatki w bieli i czerni. I co najważniejsze – nie 'gryzie’ się z nimi. Jakie więc elementy w naszym projekcie kuchni są białe? Otóż białe są wszystkie sprzęty AGD, oprócz zlewozmywaka oraz płyty grzewczej. Białe zaproponowane zostały również fronty pod blatem. Dzięki temu całość nie jest przesycona złotem, a butelka szampana w złotej atmosferze smakować będzie zdecydowanie lepiej!

I jeszcze złota myśl:

wino, piwo, szampan czy wszelkiego rodzaju alkohole smakują lepiej,

gdy odpowiednio schłodzimy je prze otwarciem

Po pozytywnie zakończonym projekcie bez obaw możemy skusić się na lampkę szampana w złotej kuchni | koncept3d warszawa
Po pozytywnie zakończonym projekcie bez obaw możemy skusić się na lampkę szampana

Złota kuchnia: podsumowanie

Czy złoto to odpowiednia propozycja na wykończenie mebli kuchennych? Na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi nie damy lecz nie da się ukryć, że już na samą myśl 'złoto’, przechodzi po człowieku gęsia skórka. Oprócz tego okazuje się, że coraz częściej w domach naszych klientów pojawiają się dodatki we wszelkich odcieniach złotego. Dlaczego więc złote meble kuchenne miałyby zrezygnować z zaszczytu jakim cieszą się chociażby ekskluzywne ramy obrazów? Jedna rzecz na pewno jest pewna, złote meble kuchenne to opcja szalenie ciekawa i naszym zdaniem jej czasy dopiero nadejdą…

Poniżej więcej inspiracji

Przewiń do góry