Kompleksowe projektowanie kuchni

projektowanie kuchni

Kompleksowe projektowanie kuchni to nasza podstawowa usługa w której stawiamy nie tylko na efekt wizualny, ale przede wszystkim aspekt praktyczny – użytkowy. Oprócz wizualizacji otrzymujesz rysunki techniczne z wymiarami i rozmieszczeniem gniazdek do niezbędnych urządzeń AGD. W zależności od wybranego pakietu masz możliwość wprowadzania określonej liczby zmian i poprawek.

Pakiet podstawowy

 • jedna wersja układowa (3d) i kolorystyczna,
 • możliwość jednorazowego naniesienia zmian/poprawek,
 • wizualizacje w pełnej kolorystyce,
 • rysunki techniczne z uwzględnionymi wymiarami,
 • umiejscowienie gniazdek do podstawowych urządzeń AGD.

Pakiet rozszerzony

 • dwie wersje układowe (3d) i kolorystyczne,
 • możliwość jednorazowego naniesienia zmian/poprawek,
 • wizualizacje w pełnej kolorystyce,
 • rysunki techniczne z uwzględnionymi wymiarami,
 • umiejscowienie gniazdek do podstawowych urządzeń AGD.

* w celu dokładnego oszacowania kosztu projektu mebli kuchennych zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez e-mail.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Drag and drop files here or
Upload upto 10 Images. Max Image Size: 15 MB
Tutaj możesz załączyć zdjęcia swojego pomieszczenia i inspiracji. Dzięki nim będziemy mogli dokładniej oszacować koszt projektu. Maksymalnie możesz dodać 10 zdjęć o rozmiarze 15MB.

Nasze realizacje

Poniżej przedstawiamy przykładowe projekty kuchni, które przygotowaliśmy dla naszych klientów zarówno w formie online jak i stacjonarnie. Po kliknięciu na obrazek zostaniesz przeniesiony do galerii danego projektu. Więcej naszych realizacji możesz przeglądnąć w zakładce ’Nasze realizacje’.

projektowanie kuchni
projektowanie mebli kuchennych
projekty kuchni
projekty mebli kuchennych

Etapy powstawania projektu kuchni

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Zdajemy sobie sprawę i widzimy to na co dzień, że etap aranżowania kuchni jest dosyć kłopotliwy i stresujący. W związku z tym poniżej zamieszczamy niezbędne informacje, które mają za zadanie ułatwić Państwu podjęcie decyzji dotyczącej zlecenia projektu mebli kuchennych. Oczywiście w przypadku pytań służymy pomocą i chętnie rozwiejemy wszelkie pojawiające się wątpliwości.

 • Ile kosztuje wykonanie projektu?

  Koszt wykonania projektu mebli kuchennych jest indywidualny. Orientacyjny cennik znajduje się w powyższym opisie.

 • Od czego zależy cena projektu?

  Cena wykonania projektu zależy od kilku czynników, przede wszystkim: wielkości samego projektu, stopnia jego skomplikowania i ilości zmian. Nie można w ten sam sposób traktować kuchni 25m2 i kuchni 10m2.

 • Jak długo trzeba czekać na projekt?

  Czas oczekiwania na wykonanie pierwszej wersji projektu to ok. 7 dni roboczych od czasu dokonania za niego płatności. Wszelkie zmiany wprowadzane są zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Projektowanie kuchni wymaga czasu.

 • Co klient otrzymuje po zamówieniu projektu kuchni?

  Po dokonaniu zamówienia klient otrzymuje:
  1) wizualizację każdej ze ścian – oczywiście w pełnej kolorystyce,
  2) rysunki techniczne z zaznaczonymi wymiarami poszczególnych szafek i kierunkiem otwierania drzwi,
  3) rozplanowanie gniazdek do: piekarnika, lodówki, zmywarki, okapu, płyty grzewczej, mikrofali i oświetlenia,
  4) informację na temat użytych w projekcie materiałów: fronty, blaty i rodzaj uchwytów.

 • Czy jest możliwość wprowadzania zmian w projekcie?

  Tak, jeśli wcześniejsze ustalenia obejmowały zmiany to jak najbardziej można je wprowadzić do projektu. Liczba zmian, które można wprowadzić ustalana jest jeszcze na etapie wyceny.

 • Jak i kiedy dokonywana jest płatność?

  Płatność za projekt dokonywana jest z góry, jeszcze przed przystąpieniem do właściwej jego realizacji. Wykonanie płatności oznacza akceptację warunków współpracy.
  Zapłaty za projekt można dokonać poprzez tradycyjny przelew lub poprzez serwis Przelewy24 (szybki przelew, BLIK).

 • Z jakich materiałów korzystamy?

  Podczas projektowania mebli kuchennych korzystamy z szeregu materiałów, które udostępniają nam zewnętrzne firmy. Oczywiście tych firm jest kilkadziesiąt więc wszystkich nie będziemy wymieniać. Warto jednak wspomnieć o kilku największych, których materiały posiadamy w swojej bazie danych. Do tych firm należą:

  * SWISS KRONO,
  * Pfleiderer,
  * Kronospan,
  * Egger,
  * Kaindl,
  * Nomet,
  * Forner,
  * Gamet.

Jak znaleźć równowagę pomiędzy praktyczną a estetyczną stroną projektu?

Mawia się i nie da się tego ukryć, że kuchnia jest sercem każdego domu. To nie tylko przestrzeń gdzie przygotowujemy posiłki, ale także spotykamy się i rozmawiamy ze swoją rodziną, znajomymi. To także miejsce gdzie niejednokrotnie podejmujemy najważniejsze dla nas decyzje. Wszystko to sprawia, że w naszej pamięci na długo zachowują się wspomnienia wyniesione właśnie z tego pomieszczenia. Jak więc znaleźć złoty środek i połączyć funkcjonalność z walorami wizualnymi? Przyglądnijmy się bliżej i spróbujmy odkryć tą tajemnicę.

Czym w zasadzie jest projektowanie kuchni?

Ogólne bardzo płytkie stwierdzenie mówi, że projektowanie kuchni to dobór ładnych kolorów i właściwe rozmieszczenie szafek. Gdyby jednak przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej zauważymy, że kryje się pod tym znacznie większa treść. Przecież kuchnia musi uwzględniać nasze preferencje, nasz styl życia i nasze potrzeby. Musi być spersonalizowana w ten sposób, żeby była dla nas prawdziwym dziełem sztuki w codziennym życiu. Meble kuchenne mają nam być pomocą a nie udręką! Zadbajmy więc o najważniejsze sfery naszych mebli.

Cóż nam z tego, że nasza kuchnia wizualnie jest dziełem sztuki, kiedy funkcjonalnie staje się praktycznym koszmarem. Pamiętajmy, że właściwie projektowanie kuchni daje większe pole do manewru i sprawia, że użytkowanie staje się naprawdę przyjemniejsze. Przecież wszystkim nam właśnie o to chodzi.

Dobrze zaprojektowane meble kuchenne to niewątpliwie oszczędność czasu i energii. To skupianie się na rzeczach ważnych, a nie denerwowanie na coś czego można było wcześniej uniknąć. Pamiętajmy o tym.

Projektowanie kuchni w XXI wieku, czyli właściwe praktyki ekologiczne

Kolejnym tematem, któremu warto się przyglądnąć są niewątpliwie aspekty ekologiczne z którymi projektowanie kuchni jest ściśle powiązane. Wszędzie głośno mówi się o ekologii i zostawianiu jak najmniejszego śladu ekologicznego i węglowego. Zagadnienie to zdecydowanie tyczy się także tematu, który tutaj poruszamy. Projektując meble warto mieć na uwadze kilka elementów. Chyba najłatwiejszym do wprowadzenia jest po prostu rezygnacja z najgorszej jakości materiałów i wykorzystanie naturalnych elementów. Oczywiście nie da się kuchni wykonać w 100% z materiałów przyjaznych środowisku, ale warto chociaż spróbować. Plastikowe elementy z powodzeniem możemy zamienić na drewniane lub metalowe. Niby mało, ale jednak dokładamy naszą cegiełkę do polepszenia się naszego klimatu.

Warto także wspomnieć, że obecnie wykorzystywane sprzęty mają różną charakterystykę jeśli chodzi o moc. Wprowadźmy do naszej kuchni energooszczędne rozwiązania i po raz kolejny pomóżmy środowisku naturalnemu. Jednocześnie pomagamy także sobie poprzez obniżenie rachunków za media.

Projektowanie kuchni – podsumowanie

Projektowanie kuchni jest więc procesem, który musi chwilę potrwać. Nie jest to hurtownia do której wchodzimy, kupujemy i wychodzimy z towarem w ręku. Tutaj pod uwagę musimy wziąć wiele aspektów, ale zdecydowanie najważniejszym jest czynnik ludzki. Powtarzając się kuchnia musi być nie tyle piękna co praktyczna i przyjazna w codziennym użytkowaniu. Nie zapominajcie tego.

Scroll to Top