Gotowe projekty i wizualizacje kuchni – nasze realizacje

Poniżej przedstawiamy gotowe projekty i wizualizacje, które wykonaliśmy dla naszych klientów. Kliknij na wybrane zdjęcie i zobacz więcej ujęć danej aranżacji.

Gotowe projekty kuchni nowoczesnych.

Niewątpliwie projekty kuchni w stylu nowoczesnym dużo częściej pojawiają się na tapecie biur projektowych, a następnie zakładów stolarskich. Można się w tym momencie zatrzymać i zadać sobie pytanie: dlaczego? Nie udzielimy tutaj jednoznacznej odpowiedzi, ale z perspektywy biura projektowanego z długoletnim stażem możemy pokusić się o kilka twierdzeń.

gotowe projekty kuchni
Projektujemy kuchnie dla klientów indywidualnych, ale nie tylko.
gotowe projekty kuchni dla stolarzy
Projekty dla stolarzy to nasze główne zajęcie, które oszczędza czas zapracowanym firmom meblarskim.
projekty dla stolarzy
Projekt jasnoszarej kuchni z elementami drewna i czerni. Wizualizacja wykonana dla firmy stolarskiej.

Prostota i symetria jako domena nowoczesnych projektów mebli kuchennych.

Przede wszystkim gotowe projekty kuchni to w zdecydowanej większości prostota i surowy styl. Nie chodzi tutaj o brak pomysłu na ogólną koncepcję, ale zamierzony efekt zaplanowany już od samego początku. Przeglądając inspiracje dostrzegamy, że tego typu idee pozbawione są nadmiaru dodatków i nieszablonowych kształtów. Głównie obserwujemy tutaj ostre krawędzie i proste bryły zmierzające w rezultacie ku symetrii. Oczywiście pojawiają się także półokrągłe elementy, ale występują one znacznie rzadziej.

gotowe projekty kuchni
Nowoczesne kuchnie to w większości proste kształty i wysokiej jakości akcesoria.

Nowoczesny projekt kuchni to solidne i innowacyjne akcesoria.

O nowoczesnych kuchniach mówimy dopiero wtedy, kiedy w swoim wnętrzu skrywają postępowe i ułatwiające funkcjonowanie akcesoria. Jak wiadomo nie można patrzeć tylko na wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim wnętrze. Cóż nam z tego, kiedy fenomenalna i modna kuchnia z zewnątrz okaże się pustą i niepraktyczną w środku. Czyż w życiu nie bywa podobnie? Do akcesoriów, które niewątpliwie uczynią naszą kuchnię lepszą zaliczymy wszelkiego rodzaju wyższej jakości: kosze cargo, prowadnice, podnośniki czy rozwiązania narożne.

Lamele i ryfle, czyli trend i wizytówka w projektach nowoczesnych kuchni.

Bardzo lubianym rozwiązaniem stały się wszechobecne lamele i ryfle. Widzimy je zarówno w kuchniach, jak i salonach czy biurach. Pełnią one funkcję nie tyle praktyczną, co estetyczną. Lamele mają to do siebie, że możemy je wykonać z dowolnego materiału jak i pod dowolny wymiar. Dzięki temu spersonalizujemy je totalnie pod siebie i pod swoje konkretne potrzeby. Ryfle to nic innego jak nacięcia na poszczególnych elementach, które mogą przebiegać pionowo, poziomo jak i pod skosem. Przykład ryflowanych frontów można obejrzeć np. w naszym projekcie: Kuchnia kaszmirowa z blatem Calacatta Michelangelo – projekt Kraków.

gotowe projekty nowoczesnych kuchni
Ryfle z powodzeniem wprowadzają w nasze wnętrza niepowtarzalnego i oryginalnego charakteru.

Nowoczesne kuchnie w aranżacjach z wyspą czy półwyspem?

Wyspa i półwysep, czyli dwa bratnie elementy – ale który w nich wybrać do swojej kuchni? Oczywiście odpowiedź nie jest jednoznaczna, a zależy w głównej mierze od naszych czterech ścian. Naturalną rzeczą jest, że w momencie, kiedy nasze pomieszczenie jest bardzo wąskie pomysł wyspy może okazać się nietrafiony. Na szczęście jej alternatywą jest półwysep, który jak sama nazwa wskazuje co najmniej jedną stroną dochodzi do ściany. Pamiętajmy, że gotowe projekty kuchni nowoczesnych muszą obejmować nie tylko aspekt wizualny, ale przede wszystkim użytkowy. Dlatego też kierujemy się naszą myślą, która brzmi:

Na etapie projektowania najważniejsze jest, aby kuchnia zaplanowana została w sposób praktyczny i użyteczny. Efekt wizualny jest ważny, ale nigdy kosztem funkcjonalności„.

Gotowe projekty kuchni klasycznych

Meble w klasycznym stylu to absolutne przeciwieństwo nowoczesnych zabudów. Tego typu projekty kuchni chętnie przyjmują dodatki, których próżno szukać w nowoczesnych koncepcjach. Wszelkiego rodzaju pilastry, gzymsy, porcelanowe uchwyty i nade wszystko żłobione fronty meblowe to podstawowe elementy, które po zestawieniu ze sobą stworzą klasyczną, ale w dalszym ciągu rzadziej wykonywaną zabudowę.

gotowe projekty klasycznych kuchni
Klasyczne meble kuchenne to przede wszystkim fronty o ciekawych kształtach.

Pilastry i gzymsy to podstawowe dodatki klasycznych aranżacji

Elementy ujęte w tytule bardzo często stanowią część tego typu wizji. Czy mają one jednak jakieś konkretne zadanie i funkcje praktyczne? Otóż jeśli chodzi o pilastry, po pełnią one rolę głównie dekoracyjną – uzupełniają i dopełniają całość. Możemy je stosować zarówno na górnej jak i dolnej części szafek pomiędzy frontami oraz na zakończeniach ciągu mebli.

Gzymsy z kolei to już głównie domena wyższych partii zabudowy. Projekty kuchni zakładają, że powinny być one montowane przede wszystkim na szafkach górnych, niejednokrotnie oddzielając je od sufitu. Zdarza się jednak, że gzymsy pojawiają się także w innych miejscach, np. przy dolnym cokole lub pochłaniaczu.

Warto zauważyć, że zarówno pilastry jak i listwy gzymsowe występują w różnych wielkościach i wzorach. Już na etapie projektowania kuchni można zadbać o ten detal, komponując go do swojej wizualizacji.

projekty kuchni ONLINE, biała kuchnia w klasycznym stylu z gzymasami od góry
Gotowe projekty kuchni klasycznych z gzymsami pod sufitem i eleganckimi drewnianymi półeczkami.

Projekty kuchni klasycznych z frezowanymi frontami

Nie da się jednak ukryć, że to właśnie fronty meblowe świadczą o tym jakiego stylu jest dana kuchnia. Klasyczne koncepcje to wszelkiego rodzaju ramiaki, przefrezowania czy nawet koncepcje łukowe. Dostępność wzorów jest ogromna, a i producentów tego typu frontów nie brakuje. Dzięki temu bez problemu dobierzemy ten ważny element zabudowy pod swój gust.

Będąc przy frontach meblowych warto wspomnieć, że gotowe projekty kuchni klasycznych to możliwość na zastosowanie ciekawego dodatku w formie witrynek. Te w znaczny sposób mogą podwyższyć walory estetyczne kuchni, no i przyczynią się do uzyskania wizualnej 'lekkości’ całej zabudowy. Jako przykład posłużmy się projektem: Projekt kuchni retro do Krakowa.

kuchnia retro
Witryny znacznie podnoszą walory estetyczne zabudów kuchennych.

Projekty kuchni w połysku czy macie? Który wybrać?

Tworząc swoją jedyną i niepowtarzalną aranżację zastanawiamy się który materiał wybrać na fronty meblowe. Jeśli wybór padł na akryl lub lakier, to sprawa troszkę się komplikuje ponieważ tutaj do wyboru mamy kolejne opcje. Jest nimi wykończenie połyskowe, matowe oraz pośrednie – czyli półmat. Tutaj po raz kolejny nie ma złotego środka. Projektując kuchnię na wysoki połysk uzyskujemy swojego rodzaju głębię pomieszczenia wynikającą z odbić. Niestety mankamentem który się tutaj pojawia, szczególnie na ciemnych frontach będą widoczne odbicia palców po dotknięciu.

Jednakże coraz częściej obserwujemy trend w którym klienci stawiają jednak na wykończenia matowe lub półmatowe. Oczywiście problem odbitych palców w dalszym ciągu się pojawia, ale wydaje nam się, że jest on mniej uciążliwy i widoczny. Bardzo ważnym aspektem jest dbanie o fronty i regularne ich przecieranie delikatną szmatką.

Aranżując swoje meble pamiętajmy, że komputerowe projekty kuchni w fantastyczny sposób ukazuje całość w wybranej przez nas formie wykończenia. Dzięki temu podjęcie wyboru powinno być znacznie łatwiejsze.

nowoczesne projekty dla stolarzy
Kaszmirowa matowa kuchnia z półwyspem i lamelami wykonana dla firmy stolarskiej.

Gotowe projekty kuchni – odnajdź zwoją inspirację

Prezentowane powyższe gotowe projekty kuchni mają na celu zaprezentować różne możliwości i kombinacje kolorystyczne. Jak już wcześniej wspominaliśmy kuchnia jest wysoce indywidualną sprawą i powinna być spersonalizowana pod konkretnych użytkowników. Coś co sprawdzi się komuś niekoniecznie musi sprawdzić się innym. Być może któryś z przedstawianych przez nas przykładów chociaż w jakimś stopniu zgra się z waszymi oczekiwaniami i trafi w gust 🙂

Projekty dla stolarzy

Jak już wielokrotnie pisaliśmy nie ograniczamy się tylko do projektowania dla osób prywatnych. Naszymi odbiorcami są często firmy stolarskie, które najzwyczajniej wolą zlecić projekt kuchni projektantowi. Ma to wiele zalet, ale chyba największą jest oszczędność czasu dla stolarza. Zamiast tracić czas na omawianie koncepcji z klientem (niejednokrotnie nie mając na to czasu) otrzymują gotowy koncept. Dla klienta również jest to lepsze rozwiązanie ponieważ wszelkie zmiany i ustalenia są kierowane bezpośrednio do projektanta, a nie przekazywane z ust do ust – często z pominięciem istotnych rzeczy. Tak więc jeśli Twoją działalnością jest produkcja mebli to zachęcamy do kontaktu z nami.

projekty dla stolarzy
Gotowe projekty dla stolarzy to wyjście naprzeciw zapracowanym firmom produkującym meble.
projekty dla stolarzy
Aby maksymalnie przybliżyć klientowi jego przyszłą kuchnię staramy się jak najlepiej zachować właściwe materiały i wymiary.

Gotowe projekty kuchni w koncept3d.pl

Wykonując nasze projekty staramy się przede wszystkim dopasować do konkretnego pomieszczenia i przyszłego użytkownika. Stawiamy na jakość i praktyczność, ale nie chcemy kierować naszej uwagi tylko w stronę zamożniejszych klientów. Dzięki takiemu podejściu z naszej pomocy i doświadczenia korzystać mogą praktycznie wszyscy. Pamiętajmy, że dobrze zaplanowana przestrzeń w kuchni to podstawa – szczególnie wiedzą o tym aktywni użytkownicy tego pomieszczenia. Nic nie irytuje chyba bardziej niż zbyt mała ilość blatu roboczego czy źle rozłożone oświetlenie. Korzystając z usługi projektanta już na wczesnym etapie wystrzeżemy się podstawowych błędów, które mogłyby się pojawić później.

Gotowe projekty kuchni – które elementy możemy więc dopasować na komputerowym projekcie?

  • układ szafek – dzięki ogromnym możliwościom profesjonalnych programów do projektowania możemy w skali i z zachowanymi rzeczywistymi wymiarami dopasować układ szafek pod konkretne pomieszczenie,
  • kolorystykę – nie mówimy tutaj tylko o kolorach mebli, ale także podłogi, ścian, sprzętu AGD czy stolarki okiennej i drzwiowej,
  • uchwyty – ważna sprawa, która wymaga przemyślenia już na pierwszym etapie projektowania. My bardzo często korzystamy z produktów firmy Nomet czy Gamet,
  • sprzęt AGD – mówimy tutaj o wszelkiego rodzaju lodówkach, piekarnikach, mikrofalach, okapach itp.,
  • gniazdka elektryczne – jak wiemy z doświadczenia, to tutaj bardzo często pojawiają się błędy wynikające z niewiedzy. Najczęstszy błąd to oczywiście gniazdko elektryczne za zmywarką.

Tak przygotowaną wizualizację wysyłamy do klienta wraz z rysunkami technicznymi, dzięki czemu stolarz bez problemu będzie mógł dokonać wyceny.

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej istotnej kwestii. Mianowicie każda wizualizacja ma przede wszystkim charakter orientacyjny i może odbiegać w kilku procentach od rzeczywistości. Wiemy dobrze, że w szczególności kolorystyka na różnych urządzeniach wyglądać może troszkę inaczej. Komputerowe projekty kuchni należy traktować więc poglądowo, a wszelkie rzeczywiste kolory i materiały należy sprawdzić w dedykowanych salonach meblowych i sklepach z akcesoriami.

Scroll to Top