Kuchnia na trzech ścianach z półwyspem

kuchnia na trzech ścianach z półwyspem i drewnianymi panelami na podłodze
biało-drewniana kuchnia z oknem i szafkami pod sufit
kuchnia połączona z salonem
wolnostojąca czarna lodówka w wysokim słupku
kuchnia na trzech ścianach z półwyspem i wolnostojącym ekspresem na kawę
kuchnia z czarnymi uchwytami UKW-7 i czarnym laminatem na ścianie nad blatem
salon z czarnym narożnikiem i prostokątnym drewnianym stolikiem
nowoczesna biała szafka RTV z drewnianymi lamelami i betonową ścianą
drewniane panele w białej kuchni z salonem

Kuchnia na trzech ścianach z półwyspem

Kuchnia na trzech ścianach z półwyspem to często pojawiający się układ. Patrząc na prezentowane zdjęcia dostrzegamy zagospodarowanie trzech ścian zakończonych niewielkim, eleganckim półwyspem z pionowymi lamelami. Cała kompozycja została stworzona od podstaw na podstawie rozmów i ustaleń z klientem. Dzięki jasno sprecyzowanym oczekiwaniom praktycznie od razu osiągnięto oczekiwany i pożądany efekt.

Klasyczna i ponadczasowa kolorystyka, czyli białe i czarne… i drewno

Kuchnie w odcieniach bieli w dalszym ciągu nie wychodzą z mody. Swobodnie i bez żadnych obaw możemy wysunąć taki wniosek patrząc na oczekiwania klientów. Prezentowany projekt to również kompozycja kolorów z serii nieprzemijalnych. Białe, matowe fronty zestawione zostały z czarnymi listwowymi uchwytami. Górne fronty uchwytów zostały jednak pozbawione, co lubią współcześni klienci.

Blat kuchni oraz elementy drewniane to laminat o nazwie D1041 Dąb odwieczny z firmy Swiss Krono. Warto wspomnieć, iż właśnie ten dekor stał się bardzo lubianym i popularnym w ostatnich miesiącach. Nietrudno się domyśleć, że występuje on zarówno w formie blatów jak i płyt laminowanych.

Jak zagospodarowano kuchnię na trzech ścianach?

Lewa ściana to miejsce na wysokie zabudowy. Widzimy tutaj wolnostojącą lodówkę w czarnym kolorze, ale niewystającą poza linię szafek. Obok lodówki usytuowano piekarnik oraz mikrofalę na podniesieniu. Z lewej jak i prawej strony wysokich słupków stanęły wolnostojące szafy w których możemy pochować bardzo dużo słoików, przetworów czy innych najpotrzebniejszych rzeczy. Na życzenie klienta nad blatem w rogu pozostawiono wnękę.

Środkowa ściana, czyli ta pod oknem to miejsce przeznaczone na zlewozmywak i zmywarkę. Tutaj ustawienie zlewozmywaka jest jeszcze do przemyślenia. Możemy przesunąć go swobodnie w lewą jak i prawą stronę.

Na prawej stronie widzimy natomiast płytę grzewczą wraz z okapem niewidocznym (wbudowanym w szafkę). Dzięki temu, że płyta pojawiła się na środku dwóch szafek z szufladami osiągnęliśmy pożądaną symetrię.

Scroll to Top