Mała kuchnia – ciekawe i inspirujące aranżacje

Mała kuchnia | koncept3d inspiracje

Nie da się ukryć, że to w głównej mierze duże zabudowy kuchenne robią ogromne wrażenie. Co jednak w przypadku, kiedy ograniczają nas gabaryty naszego pomieszczenia i wachlarz opcji mamy mocno wybrakowany? Wówczas nie pozostaje nam nic innego jak dopasować się po prostu do tego co oferują nam nasze ściany. W tym artykule postaramy się udowodnić, że mała kuchnia wcale nie musi być nudna, a efekt wow jest w zasięgu ręki. Zapraszamy do inspiracji!

Mała kuchnia w bloku

Poniższa aranżacja to połączenie kolorów, które według naszych obserwacji lubicie najbardziej. Klasyczna biel przeplatana z naturalnym odcieniem drewna obecnie znajduje się w absolutnym TOP 3. Czy nas to dziwi? Absolutnie nie. Cała aranżacja powala prostotą, ale i ciepłą, domową atmosferą. Czarny sprzęt AGD to ubranie całej zabudowy w barwy niewątpliwie eleganckie i bardzo prestiżowe. Dzięki temu otrzymaliśmy piękny projekt niewielkiej kuchni z elementami klasyki, ale i nowoczesności.

Mała kuchnia w bloku
Niewielka kuchnia z nowoczesnymi czarnymi uchwytami i popularną obecnie cegiełką nad blatem.

Niewielka kuchnia w bloku

I po raz kolejny barwy bieli. Ten kolor nie przytłacza pomieszczenia, które i tak już samo w sobie jest niewielkie. Jak jednak dodać do całości życia? Jednym z przykładów na stworzenie ciekawego efektu będzie niewątpliwie zastosowanie szkła lacobel z ciekawą grafiką. Ogromna ilość wzorów to gwarancja tego, że dobierzemy obraz który będzie się nam podobać i stworzy klimat w którym będziemy czuć się dobrze. Nadać lekki i przyjemny charakter całości można także poprzez zastosowanie szyby jak w naszym przykładzie widzimy.

Niewielka kuchnia w bloku
Niby niepozorna, a jednak przykuwająca wzrok biała kuchnia z grafiką w formie czerwonej cegiełki.

Mała kuchnia narożna

Jak ukazuje zdjęcie nawet niewielką zabudowę wykonać można w całkiem ciekawy i przystępny sposób. Aby nie przytłaczać pomieszczenia, całą kuchnię wykonaliśmy w białym połyskowym materiale. Dlaczego połysk? Dlatego, że małą przestrzeń w stosunkowo prosty i całkiem efektywny sposób można powiększyć. Unikniemy tym sposobem efektu przytłoczenia – z resztą sam biały kolor już w zdecydowany sposób pomoże nam w tym. Oprócz kuchni zmieścił się również niewielki stolik dla dwóch osób. Pomieszczenie doświetlone zostanie przez duże okno umiejscowione tuż obok słupka z piekarnikiem.

Mała kuchnia narożna
Na szczęście w niewielkim pomieszczeniu znalazło się duże okno dzięki któremu mamy kontakt ze światem zewnętrznym.

Mała kuchnia z wyspą i salonem

Bez wątpienia domeną niewielkich pomieszczeń są jasne meble kuchenne. Gdy jednak klient w zdecydowany sposób zakomunikuje, że interesują go ciemne kolory, tak trzeba zrobić. Jak się okazuje patrząc na poniższe zdjęcie, wcale nie jest to złe rozwiązanie. Czarny mat połączony z cienką drewnianą ramką od środka i wiszącymi drewnianymi szafkami naprawdę radzi sobie wybornie. Oczywiście zwróćcie uwagę na jeden istotny aspekt – sporych rozmiarów okno. Bez dwóch zdań to ono w znaczny sposób rozświetla naszą małą kuchnię w czarnych tonacjach. Przy bezchmurnym niebie, świeża dawka promieni słonecznych wskazana!

Mała kuchnia na jednej ścianie
Mała kuchnia z wyspą i salonem w jednym.
Mała kuchnia z wyspą i salonem
Oczywistą rzeczą jest, że w aranżacjach tego typu zastosować należy solidne oświetlenie nad blatem, przykładowo w formie paska LED.

Niewielka drewniana zabudowa kuchenna z szafą przesuwną

Kiedy miejsce i gabaryty pomieszczenia na to pozwalają, to czemu nie zagospodarować całości jako dwóch funkcjonalnych pomieszczeń razem? Jak łatwo się domyślić patrząc na poniższą aranżację, mamy na myśli kuchnię złączoną z garderobą/korytarzem. Może być to bardzo dobry pomysł na efektywne wykorzystanie miejsca chociażby w niewielkim mieszkaniu, gdzie liczy się każdy metr. U nas w kuchni oprócz eleganckiej szafy przesuwnej z lustrzanymi drzwiami znalazło się miejsce nawet na wolnostojącą pralkę w słupku pod piekarnikiem. Przed ciągiem szafek widzimy całkiem sporą wyspę, która posłuży nam jako lada do spożywania posiłków.

Kiedy w grę wchodzi każdy metr pomieszczenia, liczy się pomysł i niekonwencjonalne rozwiązania. Pralka w kuchni to rzadkość, ale jednak jak mus to mus.

Mały aneks do biura

Kolejnym rozwiązaniem, któremu chcielibyśmy poświęcić kilka zdań będzie niewielki aneks kuchenny. Opcja skierowana jest raczej do osób poszukujących inspiracji do swojego biura, lecz z powodzeniem możemy zaczerpnąć z niego coś do domowego zakątku. Niesamowitym jest fakt, że najbardziej w projekcie urzekł nas jego minimalizm i prosta forma. Całość bowiem to pięć szafek na których usytuowany został drewniany blat kuchenny. Lekkie odcienie szarości z ciepłym dekorem drewna to propozycja zdecydowanie na czasie. Bez ogródek możemy stwierdzić, że frezowane uchwyty nadają całości nowoczesnego kształtu.

Kuchnia do biura
Eleganckim i ponadczasowym wykończeniem ściany nad blatem stać się może zwykły biały lacobel, który w swoją prostotą robi kawał dobrej roboty.

Szafki do kuchni do biura

Raz jeszcze przyjrzyjmy się meblom do kuchni w biurze – z tym, że poniższa opcja gabarytowo będzie nieco większa nisz poprzednia. Stanie się to za sprawą wiszących szafek, których w poprzedniej aranżacji próżno było szukać. Połączenie miodowego odcieniu drewna wraz ze złamanym odcieniem bieli to jakby kompozycja prosto z gazety meblarskiej. Świetnym pomysłem do małej kuchni może okazać się także zabudowa na ścianie w formie laminatu, być może tego samego co kuchenny blat? Biuro to nie dom, więc w zupełności wystarczy nam niewielka płyta grzewcza na której podgrzejemy szybki posiłek.

Drewniane elementy, białe fronty i czarne uchwyty to propozycja do kuchennego biura.

Mała drewniana kuchnia

Minimalistyczne pomieszczenia to nie tylko kolory czerni, bieli, czy szarości. Jako zabudowę z powodzeniem możemy wykorzystać drewno, których wzorów są setki. Poniższa aranżacja to dekor dąb Lancelot złączony z białym lakierem w połysku. Jak widzimy jego jasny odcień nie tworzy efektu przygnębienia, a wręcz przeciwnie zdumiewa chęcią działania. Szafki wiszące pod sam sufit to maksymalnie wykorzystana przestrzeń, której w niewielkich pomieszczeniach należy poszukać.

Drewno zawsze dobrze komponuje się z białymi dodatkami. Za wprowadzenie ciekawego i nowoczesnego efektu niech posłużą nam czarne uchwyty.

Mała kuchnia w kształcie U

Mała kuchnia w kształcie U
Nawet małe kuchnie jeśli są dobrze rozplanowane wyglądają świetnie i klimatycznie.
Mała kuchnia z oknem na środku
Okno w niewielkich kuchniach rozświetli pomieszczenie i wydobędzie z niego głębię kolorów!

Inne aranżacje małych kuchni

Mała kuchnia z wyspą i zamocowanym nad nią pochłaniaczem to niewątpliwie rozwiązanie bardzo na czasie
Aby w jakiś sposób rozświetlić zamknięte pomieszczenie koniecznie zastosujmy solidne oświetlenie, które później może okazać się bezcenne

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry