Kuchnia z częścią wypoczynkową – wielofunkcyjne i przytulne wnętrze

Kuchnia z częścią wypoczynkową aranżacje | koncept3d projekty kuchni

Jak sama nazwa wskazuje kuchnia z częścią wypoczynkową nie służy tylko do zajęć kulinarnych. Bez wątpienia nowoczesne kuchnie są wielofunkcyjnymi i przytulnymi oraz postrzegane jako serce każdego domu, czy mieszkania. Dlatego coraz więcej naszych projektów skupia się na połączeniu kuchni z miejscem do odpoczynku.

Plan z góry - widać sofę, stolik kawowy oraz szafkę TV
Projekt mebli kuchennych połączonych z salonem – czyli strefa pracy i relaksu

Część wypoczynkowa i kuchnia, które wzajemnie się przenikają

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, a wrażenie jest tylko jedno – idealne dla relaksu, pełne ciepła pomieszczenie. Faktem jest, że do kuchni coraz częściej  przenosimy większość rozmów i tutaj towarzysko chcemy spędzać czas. Tu inny jest smak kawy, czy wina, a luźniejsza atmosfera sprawia, że pogawędki nie chcą skończyć się do późnych wieczorów. Łagodna barwa mebli kuchennych, sporo wolnego miejsca i duże okno sprawiają, że mamy dylematy, czy to salon, czy może kuchnia. I o to nam chodziło. W tym wypadku kuchnia ma nie kojarzyć się nam z obowiązkami, które trzeba codziennie wykonać. Przeciwnie, nowa aranżacja ma zapraszać nas do czerpania przyjemności z domowych zajęć i pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie. W naszym wypadku cel został osiągnięty – klient zagwarantował, że już na etapie projektu otrzymał nową energię do działania.

Kuchnia z częścią wypoczynkową oraz dużym oknem narożnym
Aranżacja mebli kuchennych, sofy oraz stolika. Nie może zabraknąć również pięknego, dużego kwiatka 🙂

Kuchnia z częścią wypoczynkową i zachowaną ergonomią

Pomimo skojarzeń, że połączenie wypoczynku w kuchni będzie ciasnotą udowodniliśmy, że mogą być wyjątki. Wszelkie niezbędne powierzchnie w kuchni zostały zachowane. Lodówka w zabudowie elegancko wkomponowała się w zabudowę meblową, piekarnik i płyta indukcyjna w kolorze czarnym w kontraście z pozostałością idealnie się wyróżniły. Głęboki zlew z częścią na ociekacz sprawdzi się pod względem praktycznym, a jednocześnie podkreśli w zabudowie typowo kuchenny klimat. Na dodatek uzyskaliśmy dość dużą powierzchnię blatu roboczego, a szafki pod sam sufit zagwarantowały nam dodatkowe miejsce do przechowania. Całość dopełnił naturalny, ciepły blat drewniany, oryginalne białe płytki na ścianie oraz dodające uroku oświetlenie LED pod szafkami wiszącymi.

Projekt klasycznej, ciepłej i przytulnej kuchni z drewnianym blatem
Ergonomia zachowana, wysokiej jakości materiały również znalazły swoje miejsce

Meble kuchenne z witrynkami

Witrynki w meblach to znany od dość dawna element w kuchniach. Przez pewien okres czasu zapomniany znów wraca do mody. Czyż nie rozpromienia naszej kuchni? Bez wątpienia szklane witrynki oprócz urozmaicenia w formie szprosu zdradzają poniekąd co kryje się za frontami szafek. Witrynki wypełnione szklaną zastawą lub oryginalnymi filiżankami dodadzą kuchni elegancji. Witrynki z pewnością urozmaicą zabudowę meblową, a przy jasnej kolorystyce jak najbardziej taki element będzie pozytywnie przyjęty. W naszym przypadku fronty będą lakierowane, więc jakość na najwyższym poziomie.

Projekt klasycznej, ciepłej i przytulnej kuchni z drewnianym blatem
Wizualizacja z szafkami wiszącymi pod sam sufit. W naszym przypadku oprócz szkła znajdują się również szprosy w kształcie litery 'X’

Sofa i telewizor w kuchni

Tak, to prawda – w części wypoczynkowej nie może zabraknąć wygodnej sofy, telewizora i stolika. Część wypoczynkowa w kuchni to rozwiązanie dla dużych pomieszczeń, ale także sprawdzi się w kawalerce. W końcu cieszy nas coś, co mamy „na wyciągnięcie ręki”.  Każdy pomysł da się zrealizować, a z głową przemyślany i zaplanowany na pewno znajdzie pozytywny odbiór – dlatego dobrze wcześniej zrobić wizualizację, by móc przed realizacją sprawdzić jaki rzeczywiście będzie rezultat. W naszym projekcie można elastycznie podejść do zaproponowanych rozwiązań – w razie potrzeby można w zamian za stolik dostawić duży stół. Nowoczesne umeblowanie kuchni w zestawieniu z mini salonem daje bardzo oryginalny wystrój. Każdy element pasuje do siebie chociażby poprzez dostosowanie mebli w części wypoczynkowej do kuchni.

Górne szafki z witrynkami i szprosami 'X' | koncept3d
Kuchnia z częścią wypoczynkową i szafką RTV. Panele podłogowe to produkt firmy SWISS KRONO

Kuchnia z częścią wypoczynkową: podsumowanie

Jesteśmy pewni, że projekt przykuje oko niejednego. Chcemy być pomocni dla Państwa, a nasze inspiracje mają służyć Państwu w aranżacjach wnętrz. Oczywiście w przypadku pytań służymy pomocą oraz polecamy nasze pozostałe artykuły. Bardzo chętnie podejmiemy wyzwanie i zaprojektujemy Waszą kuchnię!

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry