Ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie robione – pomysły

Zimowy i ponury okres w roku dla większości z nas nie należy do upragnionych. Jeśli jednak spojrzymy na ten czas pod kątem długo wyczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia od zaraz wśród wielu zapalają się iskierki w oczach. Niewątpliwie takie iskierki mogą przerodzić się w zdumiewające pomysły. Otóż jedni pasjonują się w wykonywaniu świątecznych szopek, drudzy spełnią się kulinarnie w pieczeniu pierników na choinkę, inni prezentują ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie robione. Właśnie dziś skupimy się na szczególnie precyzyjnych i oryginalnych własnoręcznie wykonanych dekoracjach bożonarodzeniowych.

pomysły na ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie robione
Każda ozdoba starannie spakowana i ozdobiona może być idealnym prezentem bożonarodzeniowym dla najbliższych.

Ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie robione z makramy

Okres Świąt Bożego Narodzenia przez każdego odbierany jest inaczej, ale efekt wygląda podobnie – każdy w tym czasie doznaje dużo troski, życzliwości i uśmiechu na twarzy. Niewątpliwie ta radość przeradza się w chęć obdarowywania drobnymi podarkami. Być może te własnoręczne ozdoby bożonarodzeniowe z makramy będą idealnym prezentem dla przyjaciółki czy rodziców. Niewątpliwie ozdoby z makramy powieszone na choince nie pozwolą zapomnieć o bliskiej nam osobie w tym szczególnym czasie.

ozdoby świąteczne
Zestaw ozdób z makramy to nie tylko aniołki na choinkę, ale rózga i mini choinki.

Tradycyjną ozdobą choinkową w każdym domu będzie bombka, pierniczki, albo cukierki i światełka. Z pewnością uroku każdej choince doda własnoręcznie wykonana rózga z makramy w kolorze biało-czerwonym.

ozdoby bożonarodzeniowe
Choinka to jeden z bardziej oczywistych wyróżników oznaczających Święta Bożego Narodzenia. Z tego właśnie powodu nie może zabraknąć jej wśród naszych ozdób bożonarodzeniowych.
ozdoby świąteczne ręcznie robione
Makramowe rózgi spakowane w eleganckie pudełko będą świetnym prezentem dla tych grzecznych i niegrzecznych.

Ozdoby świąteczne ręcznie robione – wyplotki ze sznurka

Okres bożonarodzeniowy dla większości będzie czasem dekorowania domów i mieszkań, aby podkreślić piękno świąt. Bożonarodzeniowe wyplotki ze sznurka nie muszą znaleźć się tylko na choince. Własnoręczne choinki ze sznurka w zupełności sprawdzą się na oknach w mieszkaniu lub przyozdobią rozświetlony kominek. Jak widzimy ozdoby świąteczne mogą przybierać różne formy.

ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie robione
Choinka z makramy będzie świątecznym akcentem w małym pokoiku dziecięcym, gdzie brakuje miejsca na tradycyjną choinkę.
boże narodzenie ozdoby ręcznie robione
Choinka wypleciona ze sznurka może zastąpić świąteczny wianek na drzwi. Możemy ją zawiesić chociażby w kuchni jako piękną i klimatyczną ozdobę.

Boże Narodzenie ozdoby ręcznie robione – wianek świąteczny z makramy

Tradycyjny wianek świąteczny jaki zawieszamy na drzwi zewnętrzne to gruby splot gałązek jodełki ozdobiony według uznania bombkami, suszonymi cytrusami. Jednak ktoś bardzo uzdolniony wpadł na pomysł wianka uplecionego z makramy z delikatnym akcentem jodełki, bombek i szyszki. Ta dekoracja świąteczna jest bardzo dobrym pomysłem na prezent.

pomysły na ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie robione
Wianek z makramy, który w pełni zastąpi tradycyjny wianek świąteczny na drzwi.

Czyż ten wianek nie jest piękny? Na pewno jest leciutki i delikatny, a to sprawi, że nie spadnie z drzwi, które są stale zamykane i otwierane.

stroiki na boże narodzenie ręcznie robione
Własnoręczny wianek z makramy może zastąpić stroik świąteczny na stole.
stroiki na boże narodzenie ręcznie robione
Wianek na stół lub drzwi.

Własnoręczny wianek z makramy może ozdabiać stół wigilijny. A może Wigilię spędzisz na wyjeździe z rodziną? Zabierz świąteczny wianek z makramy jako prezent. Gwarantujemy pozytywne zdziwienie na twarzach rodziny.

Ozdoby świąteczne ręcznie robione ze sznurka – aniołki z makramy

Niewątpliwie aniołek z makramy będzie pasował na choinkę, ścianę, okno, a nawet może być breloczkiem do kluczy. Aniołki z makramy wykonane są z wielką starannością przez co dostrzegamy jak wielki talent posiadają wykonujące je osoby.

ozdoby choinkowe ręcznie robione
Własnoręcznie wykonany aniołek z makramy w formie breloczku.
50 pomysłów na oryginalne dekoracje świąteczne
ozdoby choinkowe ręcznie robione
pomysły na ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie robione
ozdoby bożonarodzeniowe
50 pomysłów na oryginalne dekoracje świąteczne

Ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie robione – idealne na prezent

Zdjęcia, które pokazujemy to faktycznie produkty ręcznie robione. Pomyślmy, ile czasu oraz pracy musiała włożyć w nie osoba wykonująca prezentowane ozdoby. Nam bardzo się podobają i z tego powodu postanowiliśmy wam się nimi podzielić.

ozdoby świąteczne ręcznie robione
stroiki na boże narodzenie ręcznie robione
pomysły na ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie robione
Scroll to Top