Szara kuchnia – inspirujące projekty

Szara kuchnia aranżacje | koncept3d projekty kuchni

Pozornie wyobrażenia większości kierują się ku zasadzie porównującej szarość do nudy, ochłodzenia i marazmu. My jednak spotykamy klientów z jasnym wymaganiem: szara kuchnia jako meble, które powinny zagościć w naszym domu. Nie można traktować takiej koncepcji jako wymysł, czy szczególność. To świadome podejście i zrozumienie, że chłód może przeniknąć w ciepłotę, a lekkość przeplatać się z elegancją. Być może te konkretne projekty kuchni wyzwolą w Was kreatywność i będą inspiracją dla własnej koncepcji?

Szara kuchnia z drewnem | grey kitchen with wood | projekty kuchni Kraków
Szara kuchnia to jeden z bestsellerów XXI wieku w waszych czterech ścianach.
Szara kuchnia z drewnem | grey kitchen with wood | meble na wymiar Kraków
Nowoczesny design zestawiony z drewnem i białym lacobelem.
Kuchnia szara z drewnem | koncept3d meble na wymiar Kraków
Szara kuchnia z drewnianym blatem i elegancką cegiełką na ścianie.
Lakierowana szara kuchnia z drewnianym blatem i wyspą | grey kitchen with island | koncept3d inspiracje wnętrz
Kuchnia na czasie, idealna do spotkań z przyjaciółmi. Drewniany blat ociepli całe pomieszczenie!
Kuchnia szary mat z drewnem | koncept3d projekty mebli kuchennych
Ciemnoszara kuchnia w macie bardzo ładnie komponuje się z bielą. Całość z powodzeniem zestawimy z drewnem.

Szara kuchnia z drewnem – wdzięk wydobyty z monotonii

Przyjrzyjmy się poniższym zdjęciom – czy dostrzegacie uroki szarej kuchni w towarzystwie drewna? Bez wątpienia jej wyjątkowość nie opiera się jedynie na efekcie wizualnym. Dodatkowo kuchnia skrywa rozwiązania, które w praktyczny i ergonomiczny sposób wykorzystały trudną przestrzeń. Podejdźmy ku niej bliżej…

Kuchnia biało szara z drewnem | koncept3d aranżacje wnętrz
Szara kuchnia z drewnem to ciepła i przytulna kompozycja.

Kuchnia szara matowa z drewnianymi elementami – idealna kompozycja dwóch barw

Ciemne barwy potrafią ochłodzić pomieszczenie, jednak nie w tym wypadku. Postanowiliśmy przełamać prostotę, wprowadzając elementy naturalnego drewna z dekorów firmy SWISS KRONO. Efekt wyszedł zjawiskowy – kuchnia uśmiechnęła się do nas, a popielaty kolor nabrał wyrazistości i elegancji. W kompozycji z drewnem stworzyła zaś przytulne i pełne ciepła pomieszczenie. Fantastycznym i godnym polecenia stało się połączenie szarości jako nowoczesności z klasyką w strukturze naturalnego dębowego drewna.

Projekt matowej szarej kuchni z drewnianym blatem oraz ramą dookoła słupków.

Szara kuchnia z drewnianym blatem

Szarą kuchnię można bardzo łatwo naładować energią. Wystarczy wprowadzić dodatki (blat, wyposażenie AGD, lampy) w formie kontrastowych barw. Co jak nie popiel, z taką łatwością przyjmie wszelkiego rodzaju uzupełnienia? Jakie urozmaicenia przyciągnęła nasza kuchnia? Przede wszystkim blat i lada w odmiennej teksturze do pozostałych mebli, które idealnie się skomponowały w naszym wykonaniu.

Okno w pomieszczeniu kuchennym to godny uwagi atut. Naturalne światło nie tylko wprowadziło jasność do wnętrza, ale nadało blask tej szarej kuchni

Następnie zdając sobie sprawę, że szare pastele dość łatwo odzwierciedlają zabrudzenia i wszelkie plamy zaproponowaliśmy do szuflad zwykłe uchwyty przykręcane. To dodatkowa dekoracja dla popielatych frontów, która ożywia mebel. Zwróćmy uwagę, że dolne szafki są większych gabarytów. Mniej zasadne byłoby zastosowanie systemu tip-on, biorąc pod uwagę jego funkcjonalność przy cięższym wyposażeniu mebla. Zaś uchwyty frezowane stałyby się mniej wygodne przy tym rozumowaniu.

Kuchnia szaro drewniana z ladą do siedzenia

Okno w pomieszczeniu kuchennym to godny uwagi atut. Naturalne światło nie tylko wprowadziło jasność do wnętrza, ale nadało blask tej szarej kuchni. Nasz plan przewidywał takie urządzenie kuchni, które optycznie powiększy przestrzeń. W głównej mierze przyczyniło się ku temu rozmieszczenie zlewozmywaka. Umieszczenie zlewu nie w centrum okna, ale delikatne jego odsunięcie w bok odsłoniło widok na świat. Opierając się na nauce, potwierdzić musimy, iż mieliśmy delikatny interes podsuwając myśl pomalowania ścian na biało. Promienie słoneczne odbijając się od tychże jasnych ścian potrafią doświetlić wszelkie zakamarki naszej kuchni.

W kuchni idealnie wpasowała się też lada z hokerami.

Funkcjonalna szaro drewniana kuchnia

Jako zespół koncept3d tworząc plan zagospodarowania dla powyższej szarej kuchni z drewnem, staraliśmy się wykazać kreatywnością i doradziliśmy sposób na efektywne i funkcjonalne wykorzystanie trudnej przestrzeni. Dylematem był komin, który w zgrabny i sprytny sposób został zakryty i zabudowany. Dopasowując się do wymiarów lodówki i piekarnika oraz wypustu kominowego wyznaczyliśmy głębokość mebli. Taki koncept sprawił, iż szafki obok komina stały się bardziej pojemne. Ponadto chcąc uatrakcyjnić kuchnię, zaleciliśmy wykonanie wnęki na ściance nad blatem, która stała się dodatkową otwartą półką. W rezultacie wnęka stała się bazą do wystawy eleganckich filiżanek.

Przeszklona witrynka nadała naszej szarej kuchni lekkości i zdecydowanie ją ożywiła.

Zdecydowanie szara kuchnia w kompozycji jasnego drewna jest wartym polecenia trendem. Wyżej wspomniane propozycje mogą być natchnieniem do wykorzystania ich w kuchni o innych barwach. W naszym przypadku popiel i drewno pochłonęły wszystkie koncepcje, osiągając cel, jakim było zadowolenie użytkowników kuchni. Przejdźmy więc do kolejnej inspiracji.

Szare meble kuchenne – sekret skryty za drewnianą zabudową

Patrząc na wymagania klientów, powiemy, że coraz więcej jest zwolenników tego typu kuchni z drewnem. Taki duet kolorystyczny sprawia, że wystarczy niewielka zmiana dodatków, a my możemy się cieszyć nową świeżością w kuchni. Nasz kolejny projekt szarej kuchni z drewnem zakłada zabudowę meblową pod sam sufit, za którą kryje się tajemnica. Zaglądnijmy głębiej co kryje się za frontami.

Szare meble kuchenne z zabudowanym przejściem do spiżarki

Patrząc na projekt szarych mebli kuchennych z drewnem, nikomu ot tak nie przychodzi na myśl, że za drewnianym frontem kryją się drzwi do spiżarki. Aktualnie pomysłów na aranżacje kuchni jest co niemiara, a mnóstwo jeszcze nieodkrytych. Zabudowane przejście do spiżarki to elegancki sposób na wygodne korzystanie z kuchni. W końcu za naszą zabudową kryje się spiżarka, a w niej magazynowane wszystko, co wykorzystamy w kuchni. Tym sposobem pomieszczenie zachwyca harmonią, spokojem, a cała kuchnia cieszy się idealnym porządkiem. Ponadto sam projekt mebli zdaje egzamin na piątkę pod względem funkcjonalnym. Nieprawdaż, że nasze meble kuchenne są bardzo pojemne?

Ukryta spiżarka za drewnianą zabudową potajemnie skrywa swoje istnienie, a zaskakuje funkcjonalnością.

Półwysep w szarej kuchni z drewnem

Półwysep to świetne rozwiązanie dla tych, którzy marzą o wyspie w kuchni, a jednocześnie chcą zaoszczędzić wolnej przestrzeni. Spełni on podobne funkcje, jakie daje wyspa, a jednocześnie perfekcyjnie zakończy całą zabudowę meblową. Półwysep w szarej kuchni z drewnem wyznaczy granicę pomiędzy kuchnią, a salonem. Z jednej strony wysoka lada pozwoli na przyjemny odpoczynek, z drugiej strony posłuży nam dodatkowym wolnym blatem roboczym. Dobrana kolorystyka półwyspu w zupełności wystarcza, aby podkreślić, że w kuchni dominuje duet szarości i drewna.

Hokery przy półwyspie nadają barowego klimatu w kuchni.

Projekt kuchni szarej z ciemnym blatem

Ciemny blat w kuchni to stonowana kompozycja. Marmurowy wzór na blacie jest bardzo szykownym elementem w kuchni, nadającym delikatną atmosferę luksusu. Dlatego połączyliśmy chłodną szarość z drewnem, tworząc przytulne wnętrze i naturalny klimat. Marmurkowy wzorek na blacie czyni z niego bardzo wygodny pod względem użytkowania. Wiadomo, że gładka powierzchnia jako pierwsza ujawni wszelkie zarysowania, czy ubicia. Przeciwnie, wśród wzorków na blacie jak najbardziej ukryjemy drobne niedoskonałości. W końcu w kuchni blat jest najbardziej narażony na zużycie.

Wszelkie wzroki na blacie potrafią ukryć popularne zarysowania. Blat ze wzorem posłuży dłużej w porównaniu do gładkiej powierzchni. Zachęcamy do zapoznania się z rodzajami blatów kuchennych.

Meble kuchenne szare matowe z drewnem

Każde pomieszczenie, gdy tylko jest naturalnie doświetlone, samoistnie przyciąga uwagę i sprawia, że spędzamy w nim najwięcej czasu. W ten sam sposób działa na nas słoneczna pogoda, czy deszczowa. Tylko jasne, słoneczne dni pobudzają nasze ciało do działania. Duże okno w kuchni sprawia, że natura dociera do wnętrza, przez co wypełnia energią każdego domownika. To także dodatkowa wentylacja, a tylko w kuchni wydobywa się najwięcej smaków i zapachów. Doświetlona strefa zmywania spełnia zasadę ergonomii i poprawia warunki pracy.

W naszej szaro drewnianej kuchni doceniono strefę zmywania, ze względu na wygospodarowanie dla niej sporej powierzchni. Świetne rozwiązanie ze względu na fakt, że mało jest ulubieńców zmywania. Być może taki projekt nowej kuchni przysłuży się do polubienia tej czynności.

Dwie głębokości szafek wiszących w wizualizacji szarej kuchni

Zauważmy, że projekt szarej kuchni z drewnem opiera się na jasnym wyznaczeniu poszczególnych stref: gotowania, przechowywania, zmywania i relaksu. Strefa gotowania jako najważniejsza została dopieszczona. Wiszące szafki ułożono w dwie głębokości, aby wykorzystać dobrze wolną przestrzeń oraz pozwolić swobodnie korzystać z blatu i płyty indukcyjnej. Wycofane w tył szafki pozwolą na bezpieczne schylanie się bez uszczerbku na zdrowiu. Strefa gotowania oddalona jest od okna, dlatego we wnęce, jaką tworzą szafki wiszące, wmontowano oświetlenie LED. Nie dość, że oświetlenie poprawia komfort pracy to wygląda zjawiskowo zwłaszcza wieczorem.

Dwie głębokości szafek wiszących poprawiają komfort pracy, oraz zjawiskowo się prezentują.

Kuchnia popielata z drewnem

Popiel, niby kolor mroczny, a pomimo tego cieszy się ogromnym zainteresowaniem w aranżacjach kuchni. Niewątpliwie odpowiednia kombinacja kształtów, dodatki i połączenia kolorystyczne gwarantują takie oto kuchnie na topie. Tym razem przyjrzymy się otwartej kuchni popielatej z drewnem, wykonanej w kształcie litery U. Zapraszamy do zapoznania się z aranżacjami.

Jasna, szara kuchnia z drewnianym blatem

Z pewnością połączenie kuchni z jadalnią to trafne rozwiązanie, dzięki któremu pomieszczenie stwarza atmosferę swobody i komfortu. Wiadomo, że kuchnia otwarta na jadalnię jest kompleksowym i ergonomicznym rozwiązaniem. Na wyciągnięcie ręki mamy dostęp do posiłków, przyrządzamy obiady na tle rodzinnej rozmowy, dbamy o nasze nogi. Obecna kuchnia nie jest już dedykowana tylko dla kulinarnych wyczynów. Projektując nowoczesną kuchnię, skupiamy się na takim schemacie, który pozwala uzyskać kuchnię będącą miejscem spotkań i relaksu. Czy nasza szara kuchnia nie jest otwarta na przyjęcie gości? Zdecydowanie pała entuzjazmem i zaprasza do skosztowania optymizmu.

Kuchnia otwarta na jadalnię z oknem tarasowym.

Projekty szarych kuchni to niejednokrotnie gra kolorami…

Dekoracja ściany w kuchni poprzez szkło lakierowane to wielka przyjemność. Blask, jaki bije z zaproponowanej ściany w turkusie, rozpromienia dominującą popiel. Aranżacja ściany w przeciwieństwie do pozostałej zabudowy kuchennej rzuca się w oko. Taki kontrast to celowy zabieg, zaliczany do teraźniejszych trendów – w końcu różnice się przyciągają. Lacobel w kuchni jest ergonomicznym rozwiązaniem.

Blask jaki bije z zaproponowanej ściany w turkusie rozpromienia dominującą popiel

Jednolity pasek szkła nie pozwala na zbieranie się kurzu, czy zabrudzeń w zakamarkach, co dzieje się w przypadku płytek. Sama pielęgnacja lacobelu polega na przetarciu szkła w podobny sposób, jak myjemy okna. Na przykładzie naszego projektu popielatej kuchni widać jak zmienia się wizerunek kuchni ze względu na zastosowany materiał na ścianie nad blatem.

Turkusowy lacobel to obecnie bardzo modne i często używane wykończenie ściany kuchennej.

Jaki blat w popielatej kuchni? Może drewniany…

Zakończenia zabudowy meblowej drewnem to bardzo popularny zabieg w aranżacjach kuchni. Drewno od dawien dawna było fundamentem mebli kuchennych, zaś nowoczesne kuchnie z dodatkiem tego szlachetnego materiału są godne podziwu. Drewno dodaje naturalności kuchni oraz stwarza łagodny klimat. W kuchni świetnie prezentuje się drewniany laminowany blat, który ze względu na swoją strukturę nie uwidacznia tak łatwo powstających rys i zarysowań.

Popiel i drewno w kuchni to bestsellerowe zestawienie kolorystyczne w aranżacjach kuchni. Na wizualizacji widzimy dekor dąb Lancelot, który obecnie należy do jednego z najmodniejszych.

Kuchnia szara z drewnem – połączenie (prawie) doskonałe

Piekarnik w słupku, nowoczesny sprzęt AGD to nie wszystko, co wypełnia nowoczesną kuchnię. Rozchwytywane stają się designerskie wyposażenia kuchni w formie półeczek na wino. Kolejny pomysł na efektywne, a zarazem efektowne wykorzystanie przestrzeni to kosze cargo jako odpowiednie zagospodarowanie wąskich szafek. Sortowniki na odpady w szafkach pod zlewozmywakiem to następna nowość. Na sam koniec podkreślimy świetne zakończenie zabudowy meblowej oszkloną gablotką. Kuchnia szara z drewnem poprzez gablotkę nabrała większej oryginalności. Takim sposobem i nasza jadalnia została dopieszczona oraz umeblowana.

Półeczki na wino i kosze cargo to przykład popularnego rozwiązania w nowoczesnych kuchniach.

Projekty szarych kuchni – ciekawe aranżacje

Jasno szara kuchnia z drewnianym blatem | grey kitchen koncept3d aranżacje
Popatrzmy pod dodatkową ladę. Zauważymy eleganckie pionowe lamele, które obecnie są bardzo chętnie wykorzystywane.
Szara kuchnia połysk z wyspą na środku | koncept3d inspiracje kuchenne
Ciepłe drewno potrafi wprowadzić do kuchni niepowtarzalnego charakteru.
Szara kuchnia z czarnym blatem z kamienia | koncept3d wizualizacje mebli kuchennych
Ciemny blat z kamienia to wisienka na torcie w prezentowanej aranżacji.
Kuchnia szary mat z dużym stołem | inspiracje wnętrz koncept3d
Duży stół to zawsze ogromny atut w kuchni. Jeśli tylko jest ku temu możliwość nie wahajmy się!
Aneks kuchenny przybierać może różne formy. Możemy pokusić się o wyspę, czy półwysep…

Szara kuchnia: podsumowanie

Szara kuchnia połączona z drewnianymi dodatkami wygląda obłędnie. Nie dziwi nas więc fakt, że tak chętnie i często klienci pytają o zestawienie tego typu. Ogólnie rzecz ujmując, jest to połączenie luksusu, nowoczesności, jak i domowego ciepła i klimatu. Czy każdemu przedstawione aranżacje przypadną do gustu? Pewnie nie, jedna kuchnia zachwyca wyglądem poprzez pierwsze spojrzenie, inne posiadają ukryte profity. Najważniejsze, aby klient docelowy wyznaczył priorytet, czy stawia na design, czy na funkcjonalność. Coraz częściej jednak powstają projekty łączące te dwa elementy. Tylko taka kuchnia posłuży nam na lata. Pamiętajmy, nowoczesna kuchnia to stonowana kolorystyka, a tylko taką można wystylizować na różne sposoby. Dodatki i dekoracje pozostawiamy klientom, którzy najlepiej wiedzą co stworzy uśmiech na ich twarzach.

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry