Biała kuchnia do Katowic

biała kuchnia do Katowic z podwieszanym sufitem
biało-drewniana kuchnia z czarnym blatem Andromeda Czarna
czarne uchwyty w białych meblach kuchennych i gniazdko w blacie
biała kuchnia do Katowic z okapem czarna tuba i płytą gazową na szkle
półwysep kuchenny z szufladami i białymi płytkami na podłodze

Biała kuchnia do Katowic

Biała kuchnia z drewnem i dodatkami czerni to często pojawiająca się kompozycja wśród naszych inspiracji. Aranżacje w tym stylu nie są naszym 'widzimisię’, ale po prostu to właśnie tego typu zestawienia polubili klienci. Biała kuchnia do Katowic to kolejny argument na to, że poprzez łączenie powyższych dekorów otrzymujemy piękne koncepcje. To właśnie na nich mogą skupić i zatrzymać wzrok nasi goście no i przede wszystkim my.

Zabudowa na dwóch ścianach + półwysep do siedzenia

Patrząc na załączone zdjęcia zauważymy, że do wykorzystania były dwie ściany. Warto wspomnieć również, że poprzez inne ograniczenia i wymagania klienta w grę wchodził tylko powyższy układ. W sumie nawet dobrze, ponieważ efekt całkowicie zadowala nas jak i klienta. Przeanalizujmy więc poszczególne ściany i przyglądnijmy się jakie ciekawe rozwiązania kryją.

Wysokie zabudowy w pogrubianej ramie na lewej ścianie

Pierwsza, lewa ściana to miejsce gdzie zagospodarowano wysokie słupki z zabudowanym sprzętem AGD. Lodówka, piekarnik i mikrofala w czarnym kolorze doskonale zgrały się z pozostałą zabudową. Aby nieco nadać kuchni charakteru postanowiono obudować całość pogrubianym elementem z płyty laminowanej dąb Lancelot. Zauważyliśmy tendencję, że obecnie odchodzi się od tego typu rozwiązań, ale tutaj klientowi ten pomysł bardzo się spodobał. Jak to się mówi – klient nasz pan 🙂

Poza wysokimi słupkami lewa ściana to również miejsce na część do zmywania. Nie mogło być inaczej – czarny zlewozmywak dopełnia całości i elegancko wpisuje się w schemat czarnych sprzętów AGD. Zarówno po jego lewej jak i prawej stronie odnajdziemy kawałek miejsca do pracy i odłożenia naczyń.

Projekt białej kuchni z eleganckim wolnowiszącym pochłaniaczem na środkowej ścianie

Środkowa ściana to królestwo płyty gazowej, ale chyba przede wszystkim modnego pochłaniacza. Aby go wyróżnić i wyeksponować nie stosowano tutaj zbyt dużej liczby szafek wiszących. Z resztą tak naprawdę nie były one konieczne. Zamiast nich wykorzystano sprawdzoną metodę kontrastu, która działa doskonale. Czarny i nowoczesny okap ustawiono na drewnianym tle. Tego typu układ wygląda pięknie wizualnie i wzmacnia przekaz pokazując to, co chcieliśmy uwydatnić.

Półwysep w formie siedziska zamiast stołu

Stół nie zawsze będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Pojawiają się sytuacje, że to właśnie półwysep albo wyspa sprawdzi się lepiej. W przygotowanym projekcie widzimy, że właściwe zestawienie kolorów i praktyczny układ lady kuchennej może dodać niepowtarzalnego efektu. Praktyczny aspekt również został osiągnięty, a klienci na 100% będą w dłuższej perspektywie bardzo zadowoleni.

Scroll to Top