Wyspa kuchenna – przykłady i inspiracje

Wyspa kuchenna to rewelacyjny dodatek, który możemy wykorzystać aranżując własne cztery ściany. Pomimo oczywistych aspektów praktycznych może stanowić niebanalny designerski dodatek wyróżniający się na tle pozostałych mebli. Sam kształt wyspy kuchennej zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Duża dostępność płyt i lakierów pozwala na stworzenie czegoś typowo pod swój gust. Przyglądnijmy się więc ciekawym propozycjom.

wyspa kuchenna
Ciekawy i bardzo modny pomysł na zaaranżowanie wyspy kuchennej z połyskowym czarnym blatem.
wyspa kuchenna
Kuchnie z wyspą to już standard w wielu domach i mieszkaniach.
wyspa kuchenna
Nowoczesna wyspa kuchenna z czarnymi listwowymi uchwytami firmy Zobal i ciemnym kamiennym blatem.

Wyspa kuchenna

Aranżując nowoczesne meble kuchenne warto dokładnie przemyśleć ułożenie poszczególnych jej elementów. Faktem jest, że mebel z postaci wyspy jest świetnym uzupełnieniem całości. Są jednak kuchnie, gdzie wyspa będzie wręcz zbędna a nawet niepożądana. Wszystko zależy od kształtu pomieszczenia i możliwości jego aranżacji. Wykonanie komputerowego projektu w znacznym stopniu pomoże w podjęciu najwłaściwszego wyboru.

wyspa w kuchni
Biało drewniana kuchnia z klasyczną, ale elegancką wolnostojącą wyspą.
wyspa kuchenna do siedzenia
Jednym z ciekawszych zabiegów, którymi można wzbogacić całą aranżację są niewątpliwie lamele. Tutaj pięknie prezentują się one od strony zewnętrznej.

Wyspy kuchenne wolnostojące

Co jest jednym z największych plusów wysp wolnostojących? Niewątpliwie to, że można chodzić wokół nich ze wszystkich stron. Pozornie prosta i wiadoma sprawa, ale często niedoceniana. Komfortowe poruszanie się po mieszkaniu to podstawa o której często zapominamy. Aspekt ten warto uwzględnić w momencie kiedy nasza kuchnia połączona jest z salonem lub jadalnią a niezachwiana komunikacja jest niezbędna.

wyspa kuchenna wolnostojąca
Prosty kształt i klasyczne dwa kolory mają swój urok. Dla wielu użytkowników będzie to jedyne brane pod uwagę rozwiązanie.
nowoczesna wyspa kuchenna
Pomysł na nowoczesną wyspę kuchenną z cienkim blatem roboczym.

Wyspa kuchenna w klasycznym stylu

Meble kuchenne to przecież nie tylko nowoczesne bryły, ale także klasyczne kształty. Całość zestawiona w spójny sposób niewątpliwie stworzy efekt 'wow’! O to właśnie chodzi.

wyspy kuchenne do siedzenia
Złote uchwyty bardzo modnie prezentują się na tle białych szafek.

Wyspa kuchenna z szufladami

No dobrze, mamy wyspę, ale jak ją zagospodarować? Mamy tutaj spory wachlarz możliwości. Szuflady, standardowe fronty, kosze cargo. Obecne czasy wskazują jednak, że to właśnie szuflady są najchętniej wybieranym rozwiązaniem na zagospodarowanie wysp. Nie ma się co temu dziwić. Duże i pojemne szuflady kuchenne z solidnymi prowadnicami okazują się fenomenalnym rozwiązaniem do przechowywania produktów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom stają się numerem 1.

wyspa kuchenna z płytą indukcyjną
W wyspie zabudować możemy płytę grzewczą pod którą umiejscowić możemy wspominane szuflady.
wyspa kuchenna z szufladami
Patrząc na prezentowaną aranżację jasno można stwierdzić, że dodatkowy blat roboczy to ogromna zaleta!

Wyspy kuchenne – inspiracje

Oczywiście pomysłów na koncept wyspy kuchennej jest znacznie więcej. Sam jej układ i kolor zależy jednak od sprecyzowanych potrzeb jej przyszłego użytkownika. Poniżej garść inspiracji. Pamiętajmy jednak, żeby w tym wszystkim nie przesadzić i zachować zdrową równowagę pomiędzy wyspą a resztą mebli.

kuchnia z wyspą do siedzenia
Kolejna inspiracja na nowoczesną wyspę kuchenną. Tym razem chcielibyśmy zaprezentować kosmiczne podświetlenie tylnej jej ścianki.
wyspa w kuchni wolnostojąca
Szczególną uwagę skierujmy na podparcie wyspy od strony salonu. Nieczęsto spotykany pomysł, ale warty przemyślenia.
lamele w kuchni przy wyspie
Szybki posiłek przy wyspie? Nie ma problemu!
Scroll to Top