Ciemna kuchnia z salonem

ciemna kuchnia z salonem i wyspą na środku
czarno drewniana kuchnia z podświetlonymi witrynami
nowoczesna drewniano czarna kuchnia z wyspą z lamelami
wyspa kuchenna z płytą indukcyjną i czarnym połyskowym blatem
ciemna kuchnia z salonem i nowoczesną szafką RTV
salon z kuchnią i dużym oknem balkonowym
salon z dużym oknem tarasowym i zasłonami

Ciemna kuchnia z salonem

Ciemna kuchnia z salonem to bardzo ciekawa, modna i inna niż większość aranżacja. Dostrzegamy tutaj połączenie wielu designerskich i oryginalnych koncepcji, począwszy od kolorystyki, a skończywszy na ciekawym słupku z piekarnikami. Chociaż całość jest bardzo nowoczesna to przed oczyma zobaczymy głównie proste i nieskomplikowane bryły.

Czarno drewniana kolorystyka, czyli odrobina prestiżu i luksusu…

Nie da się ukryć, że zestawienie drewna z czernią od zawsze kojarzyło się z luksusem. Czerń jest przecież symbolem elegancji, klasy i czegoś niezmiennego. Oczywiście są to tylko umowne skojarzenia, ale czerń to zawsze czerń. Podobnie jak biel nie wychodzi i nie wyjdzie z kanonów mody.

Drugi kolor, który został wpleciony to drewno. W prezentowanym projekcie jest ono stosunkowo ciemne, ale właśnie o to chodziło klientowi. Oba te dekory doskonale się ze sobą zgrały i bez dwóch zdań stworzyły rewelacyjny duet.

Uzupełnieniem całości niech będzie czarny, kamienny blat. Ten pojawia się nie tylko w części roboczej, ale także z obu stron wyspy kuchennej.

Salon połączony z kuchnią to modne i praktyczne rozwiązanie

Kuchnia otwarta na salon to rozwiązanie godne uwagi. Ogromnym plusem jest to, że nie zamykamy całego pomieszczenia i nie ograniczamy jego powierzchni. Prawdą jest, że lepiej czujemy się w przestrzeniach otwartych i nie przytłaczających nas. Przedstawiana kuchnia jest właśnie przykładem otwarcia się na na świat. Trzeba pamiętać przy tym, że podczas wykonywania codziennych obowiązków nieustannie mamy kontakt z domownikami przebywającymi w salonie i oglądającymi chociażby telewizję.

Poza tym oczywiście w powyższym projekcie pojawia się duże tarasowe okno. Wpadające przez nie promienie słoneczne z powodzeniem doświetlą nie tylko salon, ale także kuchnię. Przecież właściwe jej oświetlenie to absolutna podstawa. Oczywiście do właściwego naświetlenia oprócz słońca posłużą nam także sztuczne emitery światła, takie jak halogeny czy taśmy LED. Nic jednak nie jest w stanie zastąpić najzwyczajniejszego światła słonecznego.

Scroll to Top