Kuchnie z salonem – najciekawsze aranżacje

Kuchnie z salonem w jednym otwartym pomieszczeniu stały się prawdziwym hitem i wzorem w budownictwie i architekturze. Zamiast tworzyć kilka pomieszczeń w zdecydowanej większości decydujemy się na jedno. Oczywiście to rozwiązanie posiada bardzo wiele zalet a niewątpliwie do jednej z nich należy to, że przestrzeń optycznie powiększa nam się. Nikt chyba nie lubi malutkich, klaustrofobicznych pokoików w których nasze możliwości i wyobraźnia są niejako na uwięzi. Poniżej kilka przykładów zagospodarowania mebli kuchennych wraz z częścią salonową.

kuchnie z salonem
Jedno z klasycznych połączeń – kuchnia, stół, szafka RTV i wygodny wypoczynek.
kuchnie z salonem
Niewielka kuchnia na planie litery L z salonem. Całość zamknięta w jednym pomieszczeniu.
salon z kuchnią inspiracje
Nowoczesny wyciąg zabudowany w wyspie kuchennej. Podczas pracy stale mamy kontakt z osobami siedzącymi w salonie.
kuchnia otwarta na salon
Połączenie salonu z kremowymi meblami kuchennymi. Oczywiście nie mogło zabraknąć lubianych przez klientów lameli.

Aranżacje kuchni z salonem

Oczywiście sposobów na aranżację mebli kuchennych wraz z salonem jest całe mnóstwo. Możemy wszystko zaplanować jako jedną zwartą całość i kolorystycznie w ten sam sposób zestawić zarówno część wypoczynkową jak i kuchenną. Niewątpliwie odwiedzający nas goście zwrócą na to uwagę i stwierdzą, że wszystko zaplanowane zostało w sposób spójny i przemyślany. Możemy również ponieść się troszkę wyobraźni i przykładowo część salonową zagospodarować w totalnie innym designie wplatając jeden lub kilka odmiennych elementów. Wszystko zależy od naszych oczekiwać i upodobań.

kuchnie z salonem inspiracje
Widok na salon od strony kuchni. Te dwa pomieszczenia rozdziela duży stół z szarymi krzesłami.
salon z kuchnią
Czarny wypoczynek na tle beżowego aneksu kuchennego wprowadza dużą dawkę nowoczesności.

Kuchnie z salonem, jadalnią i stołem

Dla niejednej osoby jednym z podstawowych mebli będzie na pewno klasyczny stół. Jeśli wielkość pomieszczenia pozwala nam na to warto o nim pomyśleć. Stół kuchenny to dla wielu osób powrót do lat młodości, kiedy wyspy i półwyspy kuchenne nie były nikomu znane. Ważne jest, aby kojarzył się nam on dobrze z ciepłem rodzinnym i pełnił funkcję wspólnego łącznika dla tych starszych i młodszych użytkowników. Kuchnie z salonem bez wątpienia pozwalają na tego typu zestawienia.

kuchnia z jadalnią i drewnianym stołem
Duży, drewniany stół z czarnymi krzesłami.
kuchnia z salonem i jadalnią
Dla wielu osób duży stół to absolutna podstawa bez której nie wyobrażają sobie swojej kuchni. Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń całość zabudowana została aż do samego sufitu.

Salon z kuchnią

Niewątpliwie jedną z największych zalet zagospodarowania tego typu otwartej przestrzeni jest ciągły kontakt wzrokowy z innymi osobami. Pracując w kuchni nieustannie 'mamy widok’ na swoich gości czy dzieci. Niezakłócony kontakt z otaczającymi nas ludźmi czy zwierzakami to niewątpliwie bez dwóch zdań atut. Szczególnie na ten temat wypowiedzieć mogą się rodzice małych dzieci, którzy nieustannie chcą mieś na oku swoje pociechy 🙂

nowoczesna kuchnia z salonem
Aranżacja ciemnej, nowoczesnej kuchni z otwartym salonem i czarną połyskową szafką RTV.
kuchnia w salonie z jadalnią
Szara kuchnia z drewnianymi elementami, które powtórzone zostały z stole i stoliku kawowym.

Projekty kuchni z salonem

Kolejną zaletą o której warto wspomnieć jest świetna komunikacja pomiędzy poszczególnymi strefami. Jak nietrudno sobie wyobrazić patrząc na prezentowane aranżacje, meble kuchenne od części wypoczynkowej oddziela zazwyczaj wyspa, półwysep lub jakiś inny dekoracyjny element. Przejście z części kuchennej do salonowej i przyniesienie kilku gorących herbat nie powinno stanowić większego problemu. Oczywiście wszystko zależy od sposobu w jaki zaprojektowana została dana przestrzeń.

salon inspiracje
Jadalnia z salonem z tapicerowanym narożnikiem i kwadratowymi siedziskami.
salon z kuchnią inspiracje
Prosty, ale niewątpliwie nowoczesny salon z dużym oknem tarasowym.

Kuchnie otwarte na salon – kilka wad

Oczywiście nie jest tak, że kuchnie otwarte na salon to same zalety. Trzeba tutaj być uczciwym i stwierdzić, że tak nie jest. Chyba największą wadą tego typu otwartych pomieszczeń jest zapach wydobywający się podczas gotowania czy przygotowywania posiłków. Musimy mieć na uwadze, że pomimo zastosowania nawet bardzo dobrego pochłaniacza i tak w salonie będziemy czuć co dzieje się w kuchni. Tak więc w momencie, kiedy przypalimy patelnię z naszą ulubioną jajecznicą lub tortillą pozostali użytkownicy dosyć szybko się o tym dowiedzą 🙂 Ale umówmy się, jak często przypalamy potrawy? Tak więc zalet jest zdecydowanie więcej niż wad!

kuchnie z salonem zalety i wady
Dobrze zaprojektowany salon z kuchnią to dodatkowe walory estetyczne nie tylko dla kubków smakowych, ale także naszych oczu!
kuchnie z salonem
Kuchnie otwarte na salon to już standard. Całość możemy zastosować w jednej tonacji kolorystycznej.

Kuchnia z salonem – inspiracje

Możliwości zagospodarowania kuchni z salonem jest dużo więcej, ale nie da się wszystkich przedstawić a tym bardziej opisać słowami. Zapraszamy więc do zapoznania się z innymi ciekawymi aranżacjami, które niewątpliwie pomogą w zaprojektowaniu swojego M. Nasza rada – pamiętajcie aby nie wciskać wszystkiego na siłę ponieważ więcej nie znaczy lepiej. Może okazać się, że to właśnie poprzez minimalizm osiągniemy znacznie więcej!

kuchnia z salonem mała
Czarne, cienkie, krótkie uchwyty w kuchniach stały się prawdziwym hitem. Prezentowany wzór to Zobal U-9 R9.
kuchnia z wyspą otwarta na salon
Modna kuchnia w dekorze drewna i czerni otwarta na salon.
mała kuchnia z salonem
Mała biała kuchnia z drewnem i kwadratowym stolikiem.
kuchnie z salonem
Klasyka zawsze w modzie, ale może warto połączyć ją z nowoczesnym elementem? Może nim być przykładowo ława na metalowym stelażu z drewnianym blatem.

Jaka rozwiązać podłogę w kuchni z salonem?

Niejednokrotnie nasi klienci stoją przed dylematem jak rozwiązać problem podłogi w tego typu pomieszczeniu. Ogólnie mamy trzy podstawowe możliwości:

  1. Podłoga w całości, czyli kuchnia z salonem wykonane z jednego materiału.
  2. W salonie np. panele a w części kuchennej płytki.
  3. Płytki tylko pod częścią kuchenną w formie pasa na których stoją szafki a reszta panele.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, które rozwiązanie jest najlepsze. Każde ma oczywiście swoich zwolenników i przeciwników, ale prawdą jest, że obecnie dostępne materiały są dosyć trwałe. Tak więc zarówno płytki jak i inne wykończenia powinny bez problemu spełnić swoją funkcję. Kuchnie z salonem to spore wyzwanie więc warto zastanowić się nad wcześniejszym wykonaniem komputerowej wizualizacji, która może zdecydowanie pomóc w podjęciu właściwego wyboru.

projekty kuchni z salonem
Kompleksowy projekt mieszkania z salonem i kaszmirową kuchnią. Kuchnie z salonem to mnóstwo możliwości, które możemy wdrożyć zgodnie z naszymi upodobaniami! Tutaj zwróćmy uwagę, że w kuchni na podłodze zastosowane zostały płytki a w części wypoczynkowej dębowe panele winylowe.

Kuchnie z salonem – nasze projekty i wizualizacje

Kuchnia z salonem zaaranżowana może być na dziesiątki sposobów. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma naszymi projektami i wizualizacjami.

nowoczesny salon z jadalnią aranżacje
Projekt beżowej kuchni do miejscowości Trzebinia. Koncepcja w całości jest naszym pomysłem, który zaprezentowaliśmy klientowi.
kuchnia otwarta kuchnia z salonem
Projekt mieszkania z granatową kuchnią do Krakowa. Zwróćmy uwagę na ciekawe zestawienie kolorystyczne. W tym wypadku półwyspem może pełnić rolę efektownego oddzielenia.
kuchnia z salonem
Projekt kuchni z salonem Dom w turkusach G2. Modna i nowoczesna zabudowa kuchenna zestawiona z musztardowym kolorem narożnika w salonie. Całość jest naszym autorskim pomysłem.
mała kuchnia z salonem 20m2
Wizualizacja białej kuchni z drewnem Hikora naturalna. Niewielka kuchnia ok. 20m2 rozwiązana w prawidłowy sposób.
projekt kuchnia z salonem
Projekt czarnej kuchni z salonem do Krakowa.
Scroll to Top