Ciemnoszara kuchnia z drewnem i blatem ze spieku

ciemnoszara kuchnia z drewnem i blatem ze spieku
elegancka witryna w kuchni podświetlana
szaro-drewniana kuchnia z czarnym lacobelem
nowoczesna kuchnia z drewnem
ciemnoszara kuchnia z drewnem i blatem ze spieku

Ciemnoszara kuchnia z drewnem i blatem ze spieku kwarcowego

Piękna, bezkompromisowa i nowoczesna ciemnoszara kuchnia z drewnem to jedna z naszych propozycji. Założenie było proste – monolit bez zbędnych dodatków i elementów. Cała kompozycja jest efektem twórczej i kreatywnej współpracy klienta z projektantem.

Drewno i szarość ciągle w poszukiwane i pożądane…

Tak, to stwierdzenie bez wątpienia jest w 100% prawdą. Szarość występuje w wielu odcieniach i właśnie dzięki temu dopasujemy ją praktycznie do każdego wnętrza. Dodatkowo nie jesteśmy ograniczeni materiałami, ponieważ szarości i grafity występują zarówno w formie tradycyjnych płyt meblowych, jak i lakierów czy akryli. Mniej wymagający klienci wybiorą bardziej budżetową płytę, a bardziej wymagający jego wyższej jakości zamienniki.

Podobnie sprawa wygląda z dekorami drewnopodobnymi. Oprócz płyt laminowanych odnajdziemy tutaj wszelkiego rodzaju drewna i okleiny. Pamiętajmy, że zarówno szarości jak i dekory drewniane mogą zostać przygotowane zarówno jako maty jak i połyski.

Blat ze spieku kwarcowego, czyli powiew luksusu

Najczęściej wybieranym materiałem na blat kuchenny bez dwóch zdań jest laminat. Blaty z tego materiału posiadają w zdecydowanej większości przypadków grubość 38mm. Pomimo wielu zalet o których pisaliśmy w naszym artykule ’Rodzaje blatów kuchennych – który wybrać? Porównanie materiałów’ to jednak nie one są numerem jeden wśród tych najlepszych. Ich naturalnym i bardzo mocnym konkurentem są wykończenia z naturalnego drewna, kamienia, czy spieku kwarcowego. W prezentowanym projekcie zastosowany został właśnie blat ze spieku o nazwie Neolith Krater Riverwashed. Występują one w wariantach 6 i 12mm, chodzi oczywiście o grubość.

Ciemnoszara kuchnia z drewnem i podświetlaną witrynką

Ciekawym elementem, który odnajdziemy przeglądając aranżacje ciemnoszarej kuchni z blatem ze spieku jest nowoczesna witrynka. Zbudowana jest ona z szafki w drewnianym dekorze oraz frontu z przezroczystym szkłem. Szyba zamocowana została w czarnym ramku aluminiowym o grubości ok. 20mm. Oczywiście nie zapomniano również o ważnym dodatku jakim jest oświetlenie.

Scroll to Top