Drewniana kuchnia – nowoczesne projekty kuchni

Drewniane kuchnie | koncept3d projekty kuchni

Drewniana kuchnia to niewątpliwie klasyka, która wcale nie musi być prosta, czy skromna. Drewniane meble kuchenne z czarnymi, białymi czy szarymi dodatkami stały się oryginalnym pomysłem na nowoczesną aranżację kuchni. Prezentowane projekty kuchni mogą okazać się ciekawą inspiracją, a jednocześnie nadać pomieszczeniu rzadko spotykanego klimatu. 

Drewniana kuchnia + czarny

Projekty kuchni drewnianych w połączeniu z czernią to istna klasyka. Zachęcamy do przejrzenia aranżacji.

Kuchnia drewniano czarna

Co sprawia, że pomimo wielu czarnych elementów nasze wnętrze nie wygląda na przygnębione, czy ciasne?

  • bez wątpienia sukcesem jest dobór kolorów i odpowiednia aranżacja. Ciepło głównie płynie z drewna dąb Lancelot, które przeważa w całym umeblowaniu. Te klasyczne meble kuchenne zostały wsparte mocną i elegancką czernią. Połączenie kolorystyczne należy do najmodniejszych trendów we współczesnych aranżacjach kuchni
  • duża przestrzeń sprawia wrażenie wolności i komfortu. Za sprawą połączenia kuchni i salonu z białym wypoczynkiem czujemy spokój i nastrój do relaksu. Połączenie kuchni z salonem to dobry sposób na wprowadzenie do wnętrza dużo naturalnego światła poprzez wielkie okno tarasowe
  • nawet niewielki szczegół w postaci lekkich obrazów i designerskich lamp z łatwością ożywiły nasze wnętrze. Drewniana kuchnia w połączeniu z czernią nie musi nas przytłaczać i być zimna
Drewniana kuchnia z czarnym blatem i stołem | projekty mebli kuchennych koncept3d
Kuchnia drewniana w czarnym wnętrzu to najmodniejszy trend we współczesnych aranżacjach

Drewniana kuchnia w projekcie

Zwróceniu uwagi wymaga sama aranżacja podłogi w drewniano czarnej kuchni – tam gdzie dominuje drewno wkomponowano ciemne panele na podłogę, zaś gdzie przeważa czerń zastosowano drewniane panele, które dodają naturalnego blasku. W ten sposób ciepło, które wypływa z kuchni podczas przyrządzania posiłków oraz gorąca atmosfera wynikająca z natłoku kuchennych czynności stłumione zostały zimną podłogą, zaś strefa relaksu poprzez drewno nabrała przytulnego nastroju.

Drewno + czarny blat i stół

Stół lub wyspa to podstawa w kuchni. W końcu ważne jest nie tylko wygodne i przyjemne przyrządzanie posiłków, ale i zajadanie się pysznymi efektami naszej pracy w kuchni. W naszym projekcie postawiliśmy na prosty stół. Patrząc na całą aranżację jest ona dość bogata, dlatego prosty drewniany stół musi zaspokoić nas przy spożywaniu posiłków. Ale nasz stół nie tylko poradził sobie z tym zadaniem. Dodatkowo w elegancki sposób oddzielił nam przestrzeń kuchenną od salonu. Krzesła ustawione już w części salonu namawiają nas do odpoczynku, zaś wystający blat stołu jest wygodny do szykowania posiłków. Stół w naszym wypadku może być dodatkowym miejscem roboczym, gdyż jest przedłużeniem całego umeblowania tworząc półwysep. Drewniane meble kuchenne z czarnym blatem i drewnianym stołem to nowoczesna aranżacja, która jednocześnie sprzyja komfortowi pracy.

Drewniana kuchnia to projekt z szafkami pod sufit
Prosty drewniany stół naturalnie oddziela kuchnię od salonu

Matowa drewniana kuchnia z czarnym blatem  

Proste i minimalistyczne drewniane meble kuchenne z czarnym blatem i czarnymi dodatkami sprawiają wrażenie luksusu i ekstrawagancji. Z racji, że w kuchni dominuje kolor czarny skupiliśmy się na tym, aby meble były proste, najlepiej o geometrycznym charakterze. I tak powstały szafki o niemal identycznych wymiarach z delikatnymi czarnymi uchwytami. Wiszące szafki zostały wykonane w czarnym macie.

Błyszczące czarne powierzchnie pięknie odbijają światło, ale są trudniejsze w utrzymaniu czystości mając na uwadze, że każdy odcisk palca widać gołym okiem.

Błyszczące czarne powierzchnie pięknie odbijają światło, ale są trudniejsze w utrzymaniu czystości mając na uwadze, że każdy odcisk palca widać gołym okiem.Szafki zintegrowały się z czarną ścina tworząc na pozór jednolitą całość. Drewniane meble kuchenne z czarnym blatem to obecnie dość popularne zestawienie kolorystyczne. Blat oprócz idealnego wyglądu wkomponował się z czarna płytę indukcyjną tworząc na pozór jeden ciąg eleganckiej płyty roboczej. Świetny efekt robią lampki LED  pod szafkami wiszącymi. Kolor czarny rozbudził się, a nasza kuchnia w kształcie litery U nabrała wdzięku i szykowności. Niewątpliwie praca w kuchni także będzie łatwiejsza, a obiad szybciej ugotowany.

Lustro będzie ciekawym dodatkiem w drewnianej kuchni z czarnym blatem
Drewniana kuchnia z czarnym blatem oświetlona lampkami LED nabiera blasku

Kuchnia czarny mat z drewnem i ciekawymi dodatkami

Drewniana kuchnia z czarnym blatem nie będzie pochmurna jeśli odpowiednio ją ozdobimy. Odpowiednim dodatkiem w ciemniejszych wnętrzach staną się niewielkie doniczki z żywymi ziołami na czarnym blacie. Żywe kwiaty, czy zioła dodają zapału do działania, a w kuchni na pewno jest taki potrzebny. Duże okrągłe lustro na czarnej ścianie to pierwszy rzucający się element naszym oczom.

Żywe kwiaty, czy zioła dodają zapału do działania, a w kuchni na pewno jest taki potrzebny.

Lustro jako mało spotykany dodatek w kuchni na pewno powiększy nam nieco przestrzeń, przykuje uwagę niejednego, a korzystający z kuchni praktycznie go wykorzystają przeglądając się nawet podczas typowych obowiązków domowych – idealny dodatek z myślą o kobietach. Dodatkiem, który zmienia zimną kuchnię w pełną energii staną się przeróżne lampy, u nas niby w klasycznym stylu, a oryginalne. I podstawowy dodatek, w który wyposażona jest każda kuchnia w zależności od gustu to aranżacja ściany nad blatem. W naszym projekcie drewnianej kuchni z czarnym blatem świetnie sprawdziły się płytki przypominające marmur.

Wizualizacja mebli kuchennych w drewnianym kolorze | koncept3d
Żywe zioła w kuchni dodają optymizmu i zapału do działania

Kuchnia drewniano czarna – bestseller w aranżacji kuchni

Podczas rozmów i spotkań z klientami bardzo często przekonujemy się, że czarno drewniana kuchnia jest marzeniem wielu osób. Nic w tym dziwnego, czarny kolor oznacza przecież dostojność i prestiż. W połączeniu z drewnem może powstać bardzo ciekawa aranżacja.

Drewniana kuchnia w kształcie litery G prezentuje cię bajecznie | koncept3d projekty kuchni
Kuchnia czarno drewniana to jeden z najmodniejszych trendów XXI wieku

Drewniano-czarna kuchnia dla odważnych i nie tylko

Bez wątpienia czarna kuchnia rozświetlona drewnem to bestseller XXI wieku. Zatem ciemna kuchnia nie musi być projektem tylko dla lubiących mroczne i stonowane wnętrza. Ponadczasowy materiał jakim jest drewno fantastycznie sprawdza się w połączeniu z niemal każdą aranżacją kuchni, a w rezultacie wzbogaci wnętrze przytulnym charakterem. Harmonia jaka płynie z wnętrza naszej kuchni oraz natura docierająca przez duże okna to wymarzone środowisko dla niejednego domownika. W końcu to kuchnia cieszy się największym uznaniem patrząc na czas, jaki w niej spędzamy.

Ponadczasowy materiał jakim jest drewno fantastycznie sprawdza się w połączeniu z niemal każdą aranżacją kuchni, a w rezultacie wzbogaci wnętrze przytulnym charakterem.

Projekt drewniano czarnej kuchni od koncept3d to zjawiskowy obraz kuchni. Czarna kuchnia to gwarantowany efekt luksusu oraz niezaburzonego porządku, a w połączeniu z drewnem dąb Craft Złoty o mocno zarysowanych słojach jeszcze bardziej podkreśla dostojność tego miejsca. Reasumując projekt kuchni zadedykowany został dla klienta o zdecydowanym podejściu i wyraźnych potrzebach. Takich szanujemy, a projekty dla nich wykonują się błyskawicznie!

Drewniana kuchnia w kształcie litery G prezentuje cię bajecznie | koncept3d projekty kuchni
Duże okno w czarnej kuchni to jej zdecydowany atut

Nowoczesna drewniana kuchnia z czarnym i eleganckim czarnym sprzętem AGD

Zwróćmy uwagę jak idealnie wkomponował się w nasze meble ukośny okap. Czarny okap jest w kuchni niczym lustro, a ściana nie wymaga już żadnej aranżacji. Czarny sprzęt AGD pomimo, że nie jest zabudowany zintegrował się całkowicie w zabudowę meblową. Ciekawą inspiracją godną polecenia w nowoczesnych kuchniach jest ścianka z obudowaną lodówką i ekspresem do kawy w słupku. Bardzo oryginalny pomysł, a jednocześnie funkcjonalny. Praktyczna ścianka oprócz ciekawego zagospodarowania świetnie oddziela część kuchenną od salonu. Z pewnością cały urok uzyskano poprzez wkomponowanie w ściankę meblową nowoczesnych półek na wino. Dodatkowo dzięki wykonaniu jej z drewna rozpromienione zostały fronty w ciemnym macie.

Drewniana kuchnia z wolnostojącą lodówką SBS i otwartymi półkami na wino to nowoczesny projekt kuchni
Pomiędzy chłodziarką firmy Bosch a szafką zaproponowaliśmy drewniane półki na wino

Projekt kuchni drewniano czarnej z gablotką

Bez wątpienia wisienką całej aranżacji kuchennej jest drewniana gablotka w pełni oszklona. Półki ze szkła podkreślają lekkość stojącej gablotki. To idealne miejsce do zaprezentowania eleganckiej zastawy, czy ciekawych filiżanek. Dlatego poprzez taką szafeczkę nasza kuchnia uzyskuje bogatszego wypełnienia. Poza tym z pewnością ożywia czarne barwy, które z każdym dodatkiem otrzymują iskierek i nabierają wdzięku.

Przeszklona witrynka oraz drewniana kuchnia prezentują się naprawdę świetnie! Projekty kuchni koncept3d
Przeszklona gablotka stała się oryginalnym zakończeniem wysokiej zabudowy

Drewniana kuchnia z wyspą i ladą

Zaproponowana lada spełnia się nie tylko jako ciekawy design. Pomysł wysuniętego, wąskiego blatu był uzasadniony na dwa sposoby. Przede wszystkim lada i hokery to bardzo wygodne miejsce na szybka kawę w towarzystwie spełniającej się kulinarnie pani domu. Dodatkowo lada jest częścią wyspy kuchennej.  Dzięki dwupiętrowemu projektowi półwyspu uzyskaliśmy bardzo dużą powierzchnię blatu roboczego. Wyspa z ladą to dość wysoki mebel. Pomysł ten jest zasadny, gdyż na swój sposób oddziela dwa bardzo różne pomieszczenia jakim jest kuchnia i strefa relaksu.

Widok na półwysep w drewnianej kuchni z czarnym blatem
W powyższej aranżacji zaproponowaliśmy dwupoziomową ladę

Kuchnia drewno z czarnym w dwóch odsłonach

Czarna kuchnia może mieć dwie odsłony. Zaprojektowana w połysku sprawdzi się w mniejszych jak i większych pomieszczeniach. Ciemne meble kuchenne w połysku oświetlone słońcem z okien, czy sztucznym światłem potrafią nieoczekiwanie zmienić swój klimat. Te chłodne i minimalistyczne meble zabłysną na naszych oczach, a mniejsze wnętrza wcale nie zostaną optycznie zmniejszone. My jednak staramy się szare barwy wprowadzać do dużych kuchni (zwłaszcza, gdy czerń ma dominować). Zdecydowanie matowa czarna kuchnia to aranżacja dla dużych powierzchni lub z dużymi oknami. Niewątpliwie czerń jest uważana za dość oryginalny kolor, jednak bardzo wymagający.

Nowoczesna drewniano czarna kuchnia z dużą lodówką. W rogu zauważymy projekt żaluzji również w czarnym kolorze
Nowoczesna drewniano czarna kuchnia z dużą lodówką. W rogu zauważymy projekt żaluzji również w czarnym kolorze

Drewniana kuchnia + biały

Jeśli chcemy stworzyć przyjemny klimat w kuchni, pełny ciepła i naturalności, a zarazem w nowoczesnym wydaniu warto postawić na drewniane meble kuchenne z bielą. Poniższe projekty to właśnie takie połączenie, czyli przejaw klasyki w nowoczesnym wydaniu.

Drewniana kuchnia z białym, czyli pełny ciepła projekt

Drewniana kuchnia z białymi wiszącymi szafkami. Kuchnia w U to nowoczesna aranżacja. Wizualizacja wykonana w koncept3d
Kuchnia drewniana z białymi wiszącymi szafkami i czarnym blatem to często pojawiająca się kompozycja
Ciemne drewno w dolnychszafkach i biały połysk w górnych. Wykończenie ściany ze szkła laminowanego z grafiką
Setki dekorów kolorystycznych pozwolą nam na dobór odpowiednich materiałów. Drewno jasne czy ciemne – nie ma problemu
Projekt kuchni w odcieniach bieli z dodatkiem drewna. Całość w kształcie litery U
Kuchnia w dwóch głębokościach szafek wiszących. Elementy pod sufitem głębsze, a te niżej płytsze
Drewniana kuchnia z białymi frontami. Zestawienie ciemnego i jasnego to świetny pomysł. Projekty kuchni koncept3d
Projekty kuchni drewnianych to także ciekawe dodatki. Po prawej stronie zauważymy miejsce, gdzie możemy posadzić zioła
Drewniana kuchnia ze słojami w poziomie to nowoczesne rozwiązanie. Projekty kuchni koncept3d
Drewniana kuchnia z szarym blatem i białymi wiszącymi szafkami to częste zestawienie kolorystyczne. Projekty kuchni nie muszą być nudne
Biała kuchnia z drewnianymi wiszącymi szafkami. Całość w dwóch głębokościach
Drewno w połączeniu z bielą i frezowanymi uchwytami to aranżacyjna najwyższa półka

Drewniana kuchnia + szary

Dość spokojne aranżacje kuchni drewnianych z szarościami z pewnością zdobędą wielu miłośników. Kuchnia w nowoczesnym stylu i spokojnej tonacji przykuje uwagę większości, gdyż należy do dość popularnych koncepcji. Wierzymy, że i Wam się spodoba. Czekamy na opinie!

Drewniana kuchnia z szarym i wyspą

Wyspa w kuchni to nie tylko nowoczesny design, a przede wszystkim bardzo funkcjonalny mebel w zasięgu ręki. Nasz projekt wyspy zakłada zabudowane szafki oraz miejsce do siedzenia. Dlatego zyskaliśmy dodatkowe miejsce do przechowywania, dodatkowy blat roboczy i wygodną ladę. Niewątpliwie wyspa w kuchni to ostatnim czasem dość popularne rozwiązanie, które często zastępuje tradycyjny stół.

Drewniana kuchnia w L z niewielką wyspą
Wyspa drewniana z czarnym blatem jako dodatkowy mebel w kuchni. Dodatek stanowi lada do siedzenia

Projekt drewnianej kuchni bez szafek wiszących na jednej ścianie

Niewątpliwie prezentowana kuchnia należy do sporych pomieszczeń. Duża powierzchnia blatu roboczego, dużo szuflad, dodatkowa wyspa z szafkami pozwoliły, aby na ścianie frontowej w kuchni zrezygnować z wiszących szafek. Brak szafek wiszących to nowoczesny trend, a zwłaszcza teraz kiedy to zagościł minimalizm we wnętrzach. Dzięki temu drewniana kuchnia wygląda lekko, świeżo i delikatnie. Dużo bardziej swobodnym stanie się korzystanie z blatu w miejscu bez szafek wiszących.

Otwarte półki na jednej ze ścian. Kuchnia w L to częsty układ. Projekt koncept3d
Eleganckie dwie półeczki zastępują wiszące szafki. Dzięki temu wprowadziliśmy do kuchni elementy dekoracyjne, które rozpromieniają wnętrze

Uchwyty meblowe w drewnianej aranżacji

Godnym uwagi jest wybór uchwytów do szafek kuchennych. Wiszące szafki na bocznej ścianie z systemem bezuchwytowym tworzą jednolitą strukturę. Dzięki temu rozwiązaniu zachowujemy spokojny klimat bez natłoku, czy przepychu. Przeciwnie, pozostałą cześć zabudowy delikatnie ożywiliśmy. Naturalność wśród drewnianych szafek została przełamana poprzez dodatek uchwytów w srebrze. Nawiązując do koloru sprzętu AGD uchwyty meblowe pięknie się prezentują, a w dodatku należą do komfortowych w użytkowaniu.

Górne szafki w szarym kolorze świetnie prezentują się z drewnianymi elementami
Srebrne uchwyty do mebli dąb Złoty dyskretnie urozmaicają zabudowę

Stonowane dodatki w drewnianej kuchni z szarymi górami

Odpowiednim blatem do kuchni szaro drewnianej jest ten w kolorze czarnym. Kolor uniwersalny w szarej kuchni wzbogaca chłodną aurę, a w połączeniu z drewnem stwarza oryginalny duet. Srebrne dodatki od zawsze należące do tych z wyższej półki dodają wnętrzu wdzięku i stwarzają wyjątkową aurę. Minimalizm jak najbardziej zachowany, nie znaleźliśmy miejsca na mocny, wyróżniający się kolor, wszystko w harmonii i elegancji.

Drewniana kuchnia w L z niewielką wyspą z czarnym blatem. Projekty koncept3d
System bezuchwytowy w szafkach wiszących tworzy scaloną zabudowę meblową. Szafki pod sam sufit maksymalnie wykorzystują przestrzeń
Duży projekt mebli kuchennych w odcieniach drewna z szarością. Całość w kształcie litery C z wyspą
Duży projekt mebli kuchennych w odcieniach drewna z szarością. Całość w kształcie litery C z wyspą
Drewniana kuchnia z płytszymi i głębszymi wiszącymi szafkami. Projekty kuchni koncept3d
Drewniana kuchnia z płytszymi i głębszymi wiszącymi szafkami

Drewniana kuchnia: podsumowanie

Jak widzimy, jest wiele sposobów na ożywienie ciemnego wnętrza lub rozbudzenie klasycznego drewna. Można spokojnie wprowadzić do kuchni dużo czarnych elementów zachowując ład i harmonię. Pamiętajmy, ciemne kuchnie zawsze najlepiej rozjaśnić drewnem zachowując naturalne umeblowanie. Ciemna kuchnia nie jest już wyzwaniem dla odważnych projektantów, ale staje się codziennością.

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry