Drewniana zakrystia ze stolikiem

drewniana zakrystia ze stolikiem
drewniana zakrystia z wysoką szafą i biurkiem
szafy i regały do zakrystii
projekt mebli do zakrystii
drewniana zakrystia z długimi szufladami na szaty
eleganckie i klasyczne meble do zakrystii
dębowe meble do zakrystii

Drewniana zakrystia ze stolikiem

Meble kojarzą się przede wszystkim z domem, mieszkaniem czy biurem. Oczywiście to pojęcie ma znacznie większy zakres, a przykładem niech będzie prezentowana drewniana zakrystia ze stolikiem. Meble sakralne to przecież bardzo obszerny temat do którego należy podejść w troszkę inny i specyficzny sposób. Tak samo jak do domu chcemy zabudowę pod swój gust i swoje potrzeby, tak też do projektowania mebli kościelnych należy podejść indywidulanie. Tutaj nie wyznaczamy miejsca na szklanki i talerze, ale na szaty i wszelkiego rodzaju akcesoria liturgiczne. Spójrzmy więc jaki pomysł na tą konkretną zabudowę miał stolarz.

Powyższa wizualizacja składa się z kliku elementów, to znaczy segmentów meblowych. Niewątpliwie jej główną częścią jest duża zabudowa z szerokimi szufladami w których bez problemu zmieszczą się poszczególne części ubioru kapłana. W tym wypadu duże i pojemne szuflady to podstawa. Nad segmentem dolnym widzimy ciąg górnych szafek, które są płytsze niż dolne. Wprawne oko zauważy, że na wyższych frontach zamontowaliśmy lustra w których kapłan może się przejrzeć i które optycznie powiększą pomieszczenie. Dodatkowo głęboki blat pozwoli na wygodne przygotowanie się do Mszy Świętej.

Po drugie zwróćmy uwagę na ścianę z oknem, pod którym stanęło biurko i obok niego szeroka szafa. Biurko pełni taką samą funkcję jak w domach, szafa natomiast posłuży do przechowywania długich szat czy komż dla ministrantów i lektorów. Bez problemu zmieszczą się tam także wszelkiego rodzaju księgi, książki i tego typu rzeczy.

Pozostałe dwa elementy, czyli wolnostojąca szafka z nadstawką i półokrągła zabudowa we wnęce miały stanowić uzupełnienie – dopełnienie całości. Szafka z łukiem u góry wykończy dziurę w ścianie i sprawi, że całość nabierze jednolitego charakteru. Drewniane wykończenia nadadzą całości niepowtarzalnego stylu i uroku.

zobacz -> Kuchnia na skośnej ścianie

fronty dolne:drewno dębowe bejcowane
fronty górne:drewno dębowe bejcowane
blat: drewno dębowe bejcowane
uchwyty: klasyczne złote
zabudowa ściany nad blatem:
inne:klasyczny wzór frontów
* wykorzystane w projekcie materiały
Scroll to Top