Kuchnia na skośnej ścianie

kuchnia na skośnej ścianie
czarno-drewniana kuchnia na skośnej ścianie z czarnym pochłaniaczem
projekty dla stolarzy
drewniana kuchnia z czarnym blatem i czarnymi uchwytami
drewniany laminat na ścianie nad blatem i biały lacobel

Kuchnia na skośnej ścianie

Pomieszczenia to nie tylko proste bryły, ale także oryginalne i nieszablonowe kształty. Powyższa kuchnia na skośnej ścianie to w rzeczywistości przykład na zagospodarowanie właśnie tego typu miejsca. Sam projekt jest efektem współpracy stolarza z klientem, myśmy tylko przygotowali wizualizację. Pomimo tego spróbujmy rozgryźć całą zabudowę i przyglądnijmy się jakie elementy zostały w niej zawarte.

Po pierwsze widzimy, że całość nie jest do kątów prostych. Ściana z wysokimi słupkami i ściana z zegarem tworzą oczywiście kąt rozwarty. Stolarz z pewnością poradził sobie tutaj bardzo dobrze poprzez właściwe zagospodarowanie poszczególnych szafek. Część z piekarnikiem, mikrofalą i lodówką tworzą osobną bryłę zachowaną w jednej kompozycji kolorystycznej. Obok nich z prawej strony usytuowana została płyta grzewcza z eleganckim i designerskim pochłaniaczem w formie tuby.

Po drugie prawa strona z oknem gdzie znajdują się klasyczne szafki ze zlewozmywakiem. Niewątpliwie ten świetnie komponuje się na tle drewnianej zabudowy ściany w konsekwencji tworząc ergonomiczny kącik do zmywania i utrzymania czystości. W szafce ze zlewozmywakiem umiejscowiliśmy kosz na śmieci, który otworzymy za pomocą czarnego i modnego uchwytu. Warto wspomnieć także, że górne szafki zaprojektowane zostały w formie klap. Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami i rozwiązaniami podnośników do szafek górnych, które zdecydowanie ułatwią nam korzystanie z nich.

Kolorystyka w skośnej kuchni

Po trzecie kolorystyka, czyli coś co klienci lubią najbardziej 🙂 Prezentowaną aranżację wykonanaliśmy w dwóch kolorach – ciemnym i drewnianym. Wykorzystany tutaj dekor drewnopodobny to Hikora naturalna H3730 ST10 firmy Egger. Zwróćmy uwagę na usłojenie, które jest w poziomie i tworzy niejako ciągłość. Jako blat zastosowaliśmy dekor o nzawie S63052 MARMUR BLACK ROYAL z białymi dodatkami w formie białych pasów.

zobacz -> Mała kuchnia z oknem i drewnianymi lamelami

fronty dolne:Hikora naturalna H3730 ST10 Egger
fronty górne:lakier matowy RAL 9004
blat: S63052 MARMUR BLACK ROYAL
uchwyty: Techno czarne
zabudowa ściany nad blatem: Hikora naturalna H3730 ST10 / biały lacobel za zegarem
inne:wysokie zabudowy lakier matowy RAL 9004
* wykorzystane w projekcie materiały
Scroll to Top