Komody – ciekawe wzory i inspiracje

Komody to obok szaf przesuwnych bardzo uniwersalne meble w naszych pomieszczeniach. Spotykamy się z nimi zarówno w domach, miejscach publicznych jak i biurach. Czemu zawdzięczają one tak dużą popularność? Przede wszystkim temu, że są bardzo uniwersalne. Po pierwsze sprawdzą się w sypialni jako świetne miejsce na bieliznę, jak i biurze jako świetne miejsce na dokumenty. Ogromną zaletą komód tej także to, że bez problemu zamówimy je na dowolny wymiar u stolarza. Poniżej przedstawiamy kilka projektów, które znalazły uznanie wśród naszych klientów. Zapraszamy!

komody inspiracje
Wykonanie komody z szufladami lub frontami nie stanowi problemu.
komoda inspiracje
Biała komoda na czarnych nogach wykonywana na wymiar.

Komody na zamówienie

Szuflady są z pewnością bardzo lubianym elementem w szafkach nie tylko kuchennych. Wielu użytkowników nie wyobraża sobie, żeby nie było ich w komodach. Meble na wymiar posiadają oczywiście ogromną zaletę – wysokość, głębokość jak i jakość prowadnic dobierzemy pod siebie. Dzięki temu meble na pewno spełnią swoją funkcję wzorowo i będą służyć użytkownikowi przez długie lata.

komody z szufladami na wymiar
Nowoczesna i elegancka komoda z delikatnymi czarnymi uchwytami o nazwie Techno firmy Nomet.
komody inspiracje
Wysuwane szuflady w komodach niewątpliwie pełnią bardzo praktyczną funkcję.

Szafki do salonu i sypialni z drzwiami i szufladami

Obok szuflad swobodnie możemy zastosować tradycyjne drzwi. Kompromis pomiędzy nowoczesnością, a tradycyjnym podejściem utrzymany. Tego typu komodę bez problemu wykorzystamy w salonie obok szafy przesuwnej lub sypialni obok łóżka. Zwróćmy uwagę na wykończenia mebli. Niby zwykła szafka, a jednak w swoim wnętrzu kryje naprawdę dużo miejsca do przechowywania.

komody do salonu i sypialni z drzwiami i szufladami z drewnianym blatem
Warto rozważyć wykonanie chociaż jednej szuflady w naszej komódce.
komoda do sypialni z szufladami
Do otwierania mogą posłużyć nam krótkie i delikatne uchwyty w formie parapecików.

Komody lakierowane

Z drugiej strony nie ograniczajmy się tylko do płyt laminowanych. Dla bardziej wymagających użytkowników dostępna jest oferta bardziej ekskluzywna. Komody lakierowane będą w rezultacie trwalsze i jeszcze lepiej dopasowane do pomieszczenia pod względem kolorystycznym. Jest to zasługa ogromnej ilości możliwych do uzyskania kolorów. Całość zestawiona z ciekawymi uchwytami i solidnymi akcesoriami może zachwycać i cieszyć oczy przez bardzo długi czas. Koniecznie przemyśl temat lakierowanych mebli!

komoda lakierowana na wymiar
Komoda lakierowana RAL 1015 mat.

Komody – inspiracje

Oczywiście komody występować mogą w setkach innych wzorów. My staraliśmy się jednak nakreślić możliwości przed którymi stoi osoba poszukująca ciekawych rozwiązań. Być może któraś z powyżej lub poniżej zaprezentowanych inspiracji wpadnie wam wyjątkowo do oka 😉

białe komody inspiracje
Przykład szafki do sypialni z trzema wysokimi i bardzo pojemnymi szufladami.
komoda z podziałem w szufladzie
Górna szuflada z powodzeniem może być dzielona. Dzięki temu otrzymamy możliwość segregacji rzeczy w niej ułożonych.
biała komoda na wymiar
Zwróćmy uwagę na ciekawe połączenie kolorystyczne. Cała szafka wykonana jest w białym kolorze, a jej kanty oklejone zostały drewnianą okleiną.
Scroll to Top