Niewielka kuchnia kaszmirowa z drewnianym blatem D1036 Dąb na zawsze
To nie jest tak, że zawsze do zaprojektowania są duże pomieszczenia. Czasami pojawi się mniejsza zabudowa, która okazać się może nawet bardziej wymagająca. Niewielka kuchnia kaszmirowa z drewnianym blatem jest tego przykładem. Na stosunkowo niewielkiej przestrzeni często ustawić trzeba sprzęty w ergonomiczny sposób. Dodatkowym wyzwaniem jest sprostanie oczekiwaniom i wymaganiom klientów z czasami dosyć wysokimi wymaganiami.
Kuchnia na dwóch ścianach i klasyczne ustawienie szafek
Jeśli prześledziliśmy już w sieci przykłady niewielkich kuchni w kształcie litery L zauważymy, że powyższa propozycja jest klasycznym ustawieniem w tego typu pomieszczeniu. Całość podzielona jest na dwie strefy, strefę gotowania i utrzymania czystości. Dzięki odpowiedniej kolejności szafek otrzymujemy bardzo dużo miejsca roboczego na blacie. Pamiętajmy, że miejsce do pracy jest niezmiernie ważne i bez niego trudno mówić o kuchni ergonomicznej i praktycznej. Pojawiają się jednak przypadki, kiedy jesteśmy bardzo ograniczeni. Wiele zależy od projektanta, ale jeszcze więcej od tego na co nam pozwoli pomieszczenie.
Ciekawe wykończenie szafek górnych w formie ryflowanych frontów
Górne szafki zazwyczaj wyglądają podobnie jak te dolne. Możemy zastosować zarówno front gładki jak i szklany w formie witryny. Ciekawym pomysłem może być także zaprojektowanie wszystkich lub chociaż kilku frontów w formie ryflowanych pasów. Ryfle są obecnie bardzo lubianym i coraz częściej pojawiającym się dodatkiem w meblach kuchennych. Dzięki temu, że są one robione na wymiar ich wzór oraz grubość i głębokość żłobień bez problemu dopasujemy pod swój gust.
Spójrzmy jeszcze szybciutko na sposób otwierania szafek wiszących. W zaprezentowanym projekcie nie dostrzeżemy uchwytów bo po prostu ich nie ma. Górne drzwi są opuszczone poniżej korpusu, dzięki czemu uzyskujemy jednolitą i nowoczesną gładką płaszczyznę.