Kuchnia kaszmirowa z drewnianym blatem – projekt Mogilany

Kaszmirowa kuchnia z drewnianym blatem
Drewniany blat D1036 Dąb na zawsze w kaszmirowych meblach kuchennych

Potrzebujesz projektu kuchni? Zadzwoń lub napisz do nas!

niedrogo, szybko, profesjonalnie – ONLINE i stacjonarnie

Meble kuchenne na dwóch ścianach w kaszmirowym kolorze
Kaszmirowa kuchnia z drewnianym blatem
Kaszmirowa kuchnia z drewnianym blatem
Ryflowane fronty w szafkach wiszących

Niewielka kuchnia kaszmirowa z drewnianym blatem D1036 Dąb na zawsze

To nie jest tak, że zawsze do zaprojektowania mamy duże pomieszczenia. Czasami pojawi się mniejsza zabudowa, która okazać się może nawet bardziej wymagająca. Niewielka kuchnia kaszmirowa z drewnianym blatem jest tego przykładem. Na stosunkowo niewielkiej przestrzeni często ustawić trzeba sprzęty w ergonomiczny sposób. Dodatkowym wyzwaniem jest sprostanie oczekiwaniom i wymaganiom klientów z czasami dosyć wysokimi wymaganiami. No ale chyba daliśmy radę.

Ciekawy projekt -> Projekt czarnej kuchni z salonem do Krakowa

Kuchnia na dwóch ścianach i klasyczne ustawienie szafek

Jeśli prześledziliśmy już w sieci przykłady niewielkich kuchni w kształcie litery L zauważymy, że nasza propozycja jest klasycznym ustawieniem w tego typu pomieszczeniu. Całość podzieliliśmy na dwie strefy, strefę gotowania i utrzymania czystości. Dzięki odpowiedniej kolejności szafek otrzymujemy bardzo dużo miejsca roboczego na blacie. Pamiętajmy, że miejsce do pracy jest niezmiernie ważne i bez niego trudno mówić o kuchni ergonomicznej i praktycznej. Pojawiają się jednak przypadki, kiedy jesteśmy bardzo ograniczeni. Wiele zależy od projektanta, ale jeszcze więcej od tego na co nam pozwoli pomieszczenie.

Ciekawy projekt -> Projekt kuchni na poddaszu do Szarowa

Ciekawe wykończenie szafek górnych w formie ryflowanych frontów

Górne szafki zazwyczaj wyglądają podobnie jak te dolne. Możemy zastosować zarówno front gładki jak i szklany w formie witryny. Ciekawym pomysłem może być także zaprojektowanie wszystkich lub chociaż kilku frontów w formie ryflowanych pasów. Ryfle są obecnie bardzo lubianym i coraz częściej pojawiającym się dodatkiem w meblach kuchennych. Dzięki temu, że są one robione na wymiar ich wzór oraz grubość i głębokość żłobień bez problemu dopasujemy pod swój gust.

Spójrzmy jeszcze szybciutko na sposób otwierania szafek wiszących. W wykonanym przez nas projekcie nie dostrzeżemy uchwytów bo po prostu ich nie ma. Górne drzwi są opuszczone poniżej korpusu, dzięki czemu uzyskujemy jednolitą i nowoczesną gładką płaszczyznę.

Scroll to Top