Kuchnie w kształcie litery L – przykłady

Kuchnie w kształcie litery L są jedną z najczęściej spotykanych konfiguracji w polskich domach. Cecha szczególna takich kuchni to układ, w którym wykorzystujemy do zabudowy tylko dwie ściany. Dodatek stanowić może wyspa, półwysep czy stół. Oczywiście kuchnie w takim kształcie spokojnie możemy zaprojektować wg standardów nowoczesnych czy klasycznych. Poniżej przedstawiamy aranżacje z wykorzystanymi dwoma prostopadłymi ścianami.

kuchnie w L
Kuchnia w kaszmirowym kolorze z wykorzystaniem dwóch ścian.
kuchnia w kształcie litery L
Bardzo fantazyjna i ponadprzeciętna kuchnia w kształcie litery L!

Kuchnie w kształcie litery L z oknem

Niejednokrotnie pisaliśmy już, że okno w kuchni to praktycznie same zalety. Projektując kuchnię zwróćmy jednak uwagę żeby go nie przysłonić. Wpadające do pomieszczenia promienie słoneczne to naturalne światło oraz energia. Na przedstawionych aranżacjach zauważymy, że nieraz okno pozostaje praktycznie samo, a po jego bokach nie odnajdziemy szafek wiszących.

kuchnia z oknem na wprost
Wolna i niczym nie zabudowana ściana okienna. Okno może stać się świetnym elementem dekoracyjnym i wyróżniającym.
kuchnia w kształcie litery L z oknem
Jeśli już górne szafki dochodzą do krawędzi okna to zadbajmy o odpowiednie naświetlenie. Pamiętajmy, że to jest niezwykle ważne i wręcz obowiązkowe!

Kuchnie w literę L z salonem

Bardzo dużo projektów kuchni na dwóch ścianach połączonych zostaje z częścią salonową. Związane jest to między innymi z modą na otwarte pomieszczenia. Pamiętajmy aby jednak nie przesadzić i zarówno na część kuchenną jak i salonową przeznaczyć odpowiednią ilość miejsca.

kuchnia w literę L z salonem
Modna kuchnia połączona z salonem. Na całości podłogi zastosowane zostały czarne płytki kontrastujące z białymi meblami.

Potrzebujesz projektu kuchni? Zadzwoń lub napisz do nas!

niedrogo, szybko, profesjonalnie – ONLINE i stacjonarnie

kuchnia w kształcie litery L z salonem
Ciekawy efekt można uzyskać projektując górne szafki kuchenne w dwóch głębokościach.

Kuchnia na dwóch ścianach z wyspą

Jeśli gabaryty pomieszczenia nam na to pozwolą to czemu nie wkomponować wyspy? Zdecydowaną jej zaletą będzie odciążenie głównej części roboczej. Dzięki temu rozwiązaniu życie toczyć się może właśnie przy kuchennej wyspie.

kuchnia w L z wyspą do siedzenia
Wyspa do siedzenia to dobry pomysł w kuchni rozłożonej na dwóch ścianach.
kuchnia w kształcie litery l z wyspą
Dzięki indywidualnemu podejściu każda kuchnia może być inna u niepowtarzalna.
kuchnia w kształcie litery L z wyspą
Biało czarno drewniana kuchnia na dwóch ścianach z wyspą do siedzenia.
kuchnia w kształcie litery L
Zwróćmy uwagę jak fenomenalnie kamienny blat na wyspie przełamuje kolorystycznie całą zabudowę.

Kuchnia w kształcie litery L – inspiracje

Oczywiście pomysłów na kuchnie w L jest zdecydowanie więcej. Niewątpliwie zarówno kuchnie w kolorach szarości, bieli, drewna sprawdzą się doskonale. Zapraszamy więc do przeglądnięcia innych ciekawych i pomocnych inspiracji!

kuchnia w literę L inspiracje
Kuchnia w kształcie litery L to świetne miejsce na wyeksponowanie wyspy, półwyspu lub lady.
mała kuchnia w literę L
Nowoczesnym rozwiązaniem podczas aranżowania mebli kuchennych będzie zastosowanie ryflowanych frontów i lameli.
kuchnia na dwóch ścianach
Nowoczesna biała kuchnia z drewnem i białym lacobelem na dwóch ścianach.
kuchnia w L z ladą do siedzenia
Maksymalne wykorzystanie miejsca to niewątpliwie wkomponowanie lady lub wyspy, jak chociażby w prezentowanym aneksie kuchennym.

Kuchnie w kształcie litery L: podsumowanie

Nieważne w jakim stylu będzie kuchnia. Jeśli zostanie zaprojektowana na planie litery L, otrzymamy wiele bardzo istotnych zalet, ale i niestety wad – z resztą w kuchniach na planie litery U będzie podobnie. Wada najważniejsza to niestety dosyć spory kłopot podczas planowania poszczególnych jej elementów. Przestrzeń najprawdopodobniej będzie mocno ograniczona, przez co będzie trzeba się dostosować do ścian czy podłączy. Ogromną zaletą za to jest fakt, iż projektując kuchnię w L unikniemy kłopotu z ewentualnym problemem związanym z przemieszczaniem się po kuchni. No cóż, decyzja jak zwykle pozostaje do Państwa. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas zdjęcia chociaż troszkę pomogą w podjęciu tego właściwego wyboru.

Scroll to Top