Kuchnia w skosie w Skawinie

kuchnia w skosie w Skawinie biało-drewniana z czarnymi uchwytami
biała kuchnia z salonem i drewnianym regałem na książki z podświetlenem
kuchnia w skosie w Skawinie i drewniana lamele oddzielające kuchnię od salonu
loftowy stół kuchenny i wiszące nad nim nowoczesne lampy
prosta ale elegancka białą szafka RTV z drewnianym blatem

Kuchnia w skosie w Skawinie

Kuchnia w skosie w Skawinie to przykład ukazujący, jak różne i kreatywne podejście należy mieć projektując zabudowę meblową. Nie wszystkie mieszkania to proste ściany na których względnie łatwo jest ustawić szafki. Czasami pojawiają się zlecenia wymagające większej kreatywności i podejścia do rozwiązywania problemów.

Projekt białej kuchni z drewnianym blatem roboczym i zabudową ściany

Jak już na pierwszy rzut oka widzimy prezentowane meble kuchenne to zabudowa na jednej ścianie z niewielkim półwyspem. Ograniczenia wynikające z układu pomieszczenia i przygotowanych podłączy wymusiły niejako pewną koncepcję. I tak miejsce na lodówkę znalazło się w niej po lewej stronie, płyta grzewcza na środku a zlewozmywak z prawej strony pod skosem. Istniały pewne obawy co do ilości miejsca roboczego, ale po wspólnym uzgodnieniu z klientami doszliśmy do wniosku, że jest dobrze.

Cała kuchnia zachowana została w tradycyjnym białym formacie z drewnianą zabudową pomiędzy szafkami i betonowym blatem roboczym. Laminat drewnopodobny to produkt firmy Kronospan o nazwie Dąb Craft Złoty. Ciekawy dodatek, ale także uzupełnienie całości stanowi betonowy blat wraz z pionową nogą w ladzie.

Jeśli chodzi o otwieranie szafek to dolne fronty posiadają tradycyjny czarny uchwyt, góry zaś otworzymy za pomocą lubianego systemu bezuchwytowego. Pamiętajmy, że do wyboru mamy całe mnóstwo wzorów, dzięki którym nasza kuchnia nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Projekt salonu z elementami loftowymi

Kuchnia to jedno, ale z drugiej strony zauważymy część salonową. Ta kolorystycznie nawiązuje do kuchni, ale doszukamy się tutaj elementów loftowych w postaci metalowych, czarnych profili. Za pomocą takiej konstrukcji zbudowany jest regalik po prawej stronie szafki RTV oraz stelaż stołu. Całość malowana na czarny mat.

Warto wspomnieć także o drewnianym regale znajdującym się z lewej strony kuchni. Było to puste miejsce, które postanowiliśmy wykorzystać. W związku z tym, że klienci w swojej kolekcji posiadają dużo książek wybór padł właśnie na tego typu zabudowę. Żeby jednak nie było nudno kuchnia podświetlona została paskami LED.

Scroll to Top