Mała kuchnia w bloku w Krakowie

mała kuchnia w bloku w Krakowie z nowoczesnymi lamelami i ciemnym blatem
mała drewniana kuchnia w bloku do sufitu
drewniane lamele w kuchni na wymiar z czarnym sprzętem AGD do zabudowy

Mała kuchnia w bloku w Krakowie

Mała kuchnia w bloku w Krakowie to projekt, który dla projektanta okazał się nie lada wyzwaniem. Po raz kolejny okazało się bowiem, że więcej pracy pochłonąć może zabudowa mniejszego pomieszczenia. Jak wiadomo niewielka ilość miejsca to większy kłopot w optymalnym zagospodarowaniu przestrzeni i wstawieniu najważniejszych urządzeń. Czy się udało? Oceńcie sami.

Mała kuchnia na dwóch ścianach z ciemną podłogą

Patrząc na prezentowany projekt małej kuchni możemy stwierdzić, że całość jest zbyt ciemna i nieprzystępna kolorystycznie. Owszem, zdecydowana większość naszych klientów gustuje w barwach jaśniejszych. Proszę jednak pamiętać, że są wśród nas osoby, które lepiej czują się w tego typu pomieszczeniach. Tak też było w tym przypadku – otrzymaliśmy od naszego klienta jasny przekaz, że kuchnia ma być raczej w tonacji ciemniejszej. Idąc tym tokiem rozumowania postawiliśmy na ciemny grafit połączony z drewnem Hikora Naturalna.

Drewniane lamele i czarny sprzęt AGD to wizytówka nowoczesnych wnętrz…

Tak jest, lamele już na 100% wpisały się we współczesne projekty a wasze wnętrza. Kiedy mamy ścianę trudną do zagospodarowania wprowadzenie tych paneli dekoracyjnych okazać się może strzałem w dziesiątkę. Pamiętajmy, że bez najmniejszego problemu możemy ustalić ich wymiary, kolorystykę i gęstość pionowych szczebli. Przyglądając się powyższym zdjęciom zauważymy, że tutaj obudowany lamelami jest komin stojący w samym rogu kuchni.

Jeśli chodzi zaś o sprzęt AGD jest on w całości w kolorystyce czarnej. Powód jest prosty i oczywisty, nie ma co wplatać kolejnego koloru, który i tak zepsułby cały koncept. Poza tym nie ma najmniejszego problemu z dostępnością czarnych urządzeń. Lodówka, okap, piekarnik, zlewozmywak… wszędzie dostępne od ręki i w różnych konfiguracjach.

Mała kuchnia w bloku w Krakowie – największa wada to mała liczba szuflad

Niestety aby pomieścić wszystkie niezbędne urządzenia trzeba czasem zrezygnować z długich szuflad. Sytuacja ta wynikała z ułożenia pomieszczenia i przygotowanych instalacji pod zlewozmywak i zmywarkę. W tym jednak przypadku klient zdawał sobie z tego sprawę i nie było najmniejszej dyskusji.

Scroll to Top