Lamele w kuchni jako nowoczesna forma dekoracji – przykłady

Lamele w kuchni | koncept3d

Niegdyś w kuchni jako podstawowej formy dekoracji używano płytek. Teraz moda padła na szkło, ale coraz popularniejsze stają się drewniane listewki, czyli 'po chłopsku’ mówiąc lamele. Lamele w kuchni wykorzystać możemy do wykończenia wysp, ściany oddzielającej kuchnię od salonu, czy po prostu w innym ekspozycyjnym miejscu. Oczywiście, tego typu panele dekoracyjne dodają elegancji wnętrzu, nowoczesnego stylu i zaskakują pomysłowością. Dlatego dodatek w ich formie wystarcza, aby kuchnia zyskała to coś o co chodzi nam przy jej projektowaniu. Spójrzmy poniżej na przykłady zastosowania tej nowoczesnej formy wykończeniowej.

Drewniane lamele w kuchni | koncept3d projekty wnętrz
Drewniane lamele w kuchni stanowią doskonałą formę dekoracji. Dzięki nim ożywimy 'martwą’ przestrzeń. Spójrzmy jak ładnie drewno komponuje się z czarnymi meblami kuchennymi.
Lamele w kuchni w wyspie | koncept3d
Kiedy nie wiemy jak w ciekawie wykończyć zewnętrzną część wyspy po raz kolejny z pomocą przychodzą nasze drewniane listewki. Podświetlone paskiem LED robią podwójne wrażenie!
Drewniany panel dekoracyjny w kuchni | meble na wymiar Kraków
Często wykorzystujemy w naszych projektach panele na ścianie nad blatem od stołu. Poza efektem wizualnym z powodzeniem zawiesimy na nich lampki, czy półeczki. Nowoczesne kuchnie wymagają od nas tego typu koncepcji!
Lamele w meblach kuchennych | koncept3d
Zamiast 'zjeżdżać’ zwykłą nogą drewnianą możemy zastosować pionowe pasy. Dzięki temu zabiegowi przełamiemy nudę i nadamy wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.
Lamele miedzy kuchnia a salonem | aranżacje koncept3d
Lamele między kuchnią a salonem stanowią widzialną granicę pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami. Eleganckie płytki ścienne i panele dekoracyjne dają radę! Koniecznie pamiętajmy jednak o jednym – kontrast przede wszystkim!
Panele dekoracyjne na suficie i ścianie | koncept3d projekty kuchni | meble na wymiar Kalwaria Zebrzydowska
Zwróćmy uwagę na jedną istotną rzecz – panele są zarówno na ścianie, jak i suficie. Dzięki takiemu ułożeniu otrzymujemy 'zamkniętą’ i zgraną kompozycję.

Reasumując, dekoracje w formie lameli mogą stać się doskonałym uzupełnieniem mebli kuchennych. Kiedy całość zostanie zaprojektowana 'z głową’, klasyczne wow usłyszymy od naszych gości częściej niż nam się wydaje. Odwagi i do dzieła!

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry