Nowoczesna kuchnia biało-złota z drewnem

nowoczesna kuchnia biało-złota z drewnem i białymi uchwytami
białe uchwyty w biało złotej kuchni z drewnem
biało drewniana kuchnia z podwieszanym zlewem i zabudową skosu
nowoczesna kuchnia biało-złota z jadalnią i wysokimi słupkami z AGD
nowoczesny salon z kuchnią i panelami na podłodze
projekt nowoczesnego salonu z jadalnią i dębowymi lamelami na ścianie
lakierowana ryflowana szafka RTV w salonie
dębowy stół na czarnych nogach przed oknem w salonie
kremowe krzesła w salonie z drewnem i drewniana podłoga z modną szafką RTV

Nowoczesna kuchnia biało-złota z drewnem

Prezentowana na powyższych zdjęciach nowoczesna kuchnia biało-złota z drewnem to zdecydowanie oderwanie od szablonowych rozwiązań. Dostrzegamy tutaj bowiem kilka elementów, które w większości naszych projektów wyglądają inaczej. Pisząc to mamy głównie na myśli kolorystykę. Zwróćmy uwagę na blat i uchwyty, które nie kontrastują z szafkami dolnymi (!). Przeglądając sieć w poszukiwaniu inspiracji zauważymy, że zdecydowana większość projektów budowana jest jednak na zasadzie kontrastu. Czy jednak nam się coś pomyliło? Nie, zabieg ten był w pełni świadomy, a efekt naszym zdaniem piorunujący. Zachęcamy do zapoznania się z całością artykułu.

Połączenie trzech kolorów frontów w kuchni – czy warto?

Postawione w nagłówku pytanie jest otwarte, a jednoznacznej odpowiedzi na nie nie znajdziemy. Dla jednego klienta tego typu zabieg będzie strzałem w dziesiątkę, a drugi stwierdzi natomiast, że to przesada. Oczywiście wszystko jest rzeczą gustu, ale my projekty tworzymy w poparciu o konkretnych klientów. Propozycja mebli kuchennych w trzech kolorach: białym, złotym i drewnianym bardzo spodobała się odbiorcom w tym przypadku. Pamiętajmy jednak, żeby nie dobierać zbyt podobnych do siebie dekorów. Sztuka tkwi w tym, aby stworzyć koncept dynamiczny, niezlewający się, ale jasno oddzielający poszczególne strefy.

Nowoczesna kuchnia biało-złota z drewnem i blatem ze spieku kwarcowego

Nie będzie odkrywczą tezą, że najczęściej w projektowanych przez nas meblach kuchennych pojawia się blat z laminatu. Oczywiście spowodowane jest to jego atrakcyjną ceną, która idzie jednak w parze z jakością. Tutaj jednak mamy perełkę, mianowicie pojawia się blat ze spieku kwarcowego. O jego zaletach pisaliśmy już na naszym blogu we wpisie ’Rodzaje blatów kuchennych’. Z ważniejszych rzeczy, na aranżacji widzimy cienką taflę z podklejanym od spodu zlewozmywakiem. Rozwiązanie to ma bardzo dużo zalet, a dla tych konkretnych klientów liczyło się to aby rancik od zlewozmywaka nie wystawał ponad poziom blatu. Okruszki czy zabrudzenia zetrzemy szmatką i bez problemu zgarniemy do komory.

Salon za kuchenną ścianą

Jeśli chodzi o sam układ funkcjonalny to nie czego opisywać. Wszystkie zasady kuchennej ergonomii zostały zachowane, a jeśli ktoś jest zainteresowany to na powyższych zdjęciach sam zobaczy w jaki sposób ustawione zostały poszczególne szafki. Wspomnimy jednak o pojawiających się zdjęciach z aranżacji salonu. Ten znajduje się od razu za ścianą z piekarnikiem i mikrofalą. Cześć salonowa utrzymana została w kolorystyce kremów połączonych z naturalnym drewnem. Dzięki temu całość wygląda spójnie i przemyślanie.

Scroll to Top