Szara kuchnia na trzech ścianach

matowa szara kuchnia z salonem i lamelami
szara kuchnia na trzech ścianach i z drewnianym blatem i ścianą
drewniana wysoka zabudowa z wolnostojącą lodówką i podwieszanym sufitem
szara kuchnia na trzech ścianach z nowoczesnymi i modnymi drewnianymi lamelami obok okna
projekt salonu z sofą w kolorze butelkowej zieleni i drewnianym dębowym stołem
podwieszana szara szafka RTV z lamelami i podświetlaną witryną
projekt mebli kuchennych z salonem i szarymi płytkami w całym pomieszczeniu

Szara kuchnia na trzech ścianach Tomaszów Mazowiecki

Niejednokrotnie zastanawiamy się na ilu ścianach zagospodarować swoje meble żeby było najoptymalniej. Oczywiście wszystko zależy od metrażu i potrzeb użytkownika, ale jest kilka rzeczy o których koniecznie trzeba pamiętać aranżując swoją przestrzeń. Co nam z tego, kiedy przesadzimy z zabudową i całość tak zaprojektujemy, że ciężko będzie się obrócić. W drugą stronę również trzeba uważać, aby nie brakło później miejsca do przechowywania produktów i urządzeń kuchennych. Szara kuchnia na trzech ścianach Tomaszów Mazowiecki to przykład aranżacji w której wszystko posiada odpowiednie proporcje. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

’Brama do kuchni’ w formie pionowych i poziomych lameli

Jedną z pierwszych rzeczy, które przykuwają uwagę jest niewątpliwie zabudowa z lameli pomiędzy salonem a częścią kuchenną. Chodziło o to, żeby tą pozornie prostą i nierzucającą się w oczy ścianę zagospodarować w jakiś ciekawy sposób. Jak widać na wizualizacjach wybór padł na drewniane lamele, które przymocowane są na prawej pionowej ścianie, ale także poziomo na suficie. Lewa część to zaś nie lamele, ale płyta laminowana podpierająca całość. Naszym zdaniem tego typu rozwiązanie jest całkiem przyjemne dla oka i niewątpliwie stwarza efekt 'wow’.

Jak zgrać kolorystycznie zabudowę na trzech ścianach?

Kolejnym dylematem, który pojawia się przy projektowaniu kuchni w kształcie litery U będzie wybór i odpowiednie zgranie kolorystyczne poszczególnych elementów. Opisywana tutaj szara kuchnia na trzech ścianach połączona jest z lubianym i często wykorzystywanym dekorem D1041 OW Dąb odwieczny. Tak więc jeśli spojrzymy na powyższe zdjęcia zobaczymy, że wszystkie dolne i górne szafki zaprojektowane zostały w kolorze szarym. Blat roboczy, ścianka nad blatem oraz wysokie zabudowy z lewej strony to wspominana wcześniej płyta drewnopodobna.

Szara kuchnia na trzech ścianach z salonem

Oprócz kuchni widzimy również salon. Założenie było takie, aby całość zachowana została w jednej kolorystyce i w jednym klimacie. Na życzenie klienta podłoga w całości wykonana jest z szarych, dużych płytek. Życzeniem klienta było również, żeby wypoczynek do siedzenia wykonany został w kolorze butelkowej zieleni. Niewątpliwie całość wygląda elegancko, a wszystkie wcześniejsze założenia zostały osiągnięte.

Scroll to Top