Szara kuchnia na trzech ścianach – projekt Tomaszów Mazowiecki

Szara kuchnia z salonem i lamelami
Drewniany stół na osiem krzeseł
Szara kuchnia na trzech ścianach Tomaszów Mazowiecki
Czarna aluminiowa witryna z podświetleniem
Drewniana wysoka zabudowa z wolnostojącą lodówką
Duży stół kuchenny drewniany
Szara kuchnia na trzech ścianach Tomaszów Mazowiecki
Drewniane lamele w kuchni
Projekt salon z sofą w kolorze butelkowej zieleni
Zabudowa rogu nad blatem kuchennym
Szara szafka RTV z lamelami i witryną
Szara kuchnia na trzech ścianach Tomaszów Mazowiecki
Projekt mebli kuchennych z salonem i szarymi płytkami
Szara kuchnia na trzech ścianach - projekt Tomaszów Mazowiecki

Szara kuchnia na trzech ścianach Tomaszów Mazowiecki

Niejednokrotnie zastanawiamy się na ilu ścianach zagospodarować swoje meble żeby było najoptymalniej. Oczywiście wszystko zależy od metrażu i potrzeb użytkownika, ale jest kilka rzeczy o których koniecznie trzeba pamiętać aranżując swoją przestrzeń. Co nam z tego, kiedy przesadzimy z zabudową i całość tak zaprojektujemy, że ciężko będzie się obrócić. W drugą stronę również trzeba uważać, aby nie brakło później miejsca do przechowywania produktów i urządzeń kuchennych. Szara kuchnia na trzech ścianach Tomaszów Mazowiecki to przykład aranżacji w której wszystko posiada odpowiednie proporcje. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Ciekawy projekt -> Projekt kuchni na trzech ścianach z półwyspem Rusocice

’Brama do kuchni’ w formie pionowych i poziomych lameli

Jedną z pierwszych rzeczy, które przykuwają uwagę jest niewątpliwie zabudowa z lameli pomiędzy salonem a częścią kuchenną. Chodziło o to, żeby tą pozornie prostą i nierzucającą się w oczy ścianę zagospodarować w jakiś ciekawy sposób. Jak widać na wizualizacjach wybór padł na drewniane lamele, które przymocowane są na prawej pionowej ścianie, ale także poziomo na suficie. Lewa część to zaś nie lamele, ale płyta laminowana podpierająca całość. Naszym zdaniem tego typu rozwiązanie jest całkiem przyjemne dla oka i niewątpliwie stwarza efekt 'wow’.

Ciekawy projekt -> Projekt kuchni z drewnem K003 Zabrze 

Jak zgrać kolorystycznie zabudowę na trzech ścianach?

Kolejnym dylematem, który pojawia się przy projektowaniu kuchni w kształcie litery U będzie wybór i odpowiednie zgranie kolorystyczne poszczególnych elementów. Opisywaną tutaj szarą kuchnię na trzech ścianach połączyliśmy z lubianym i często wykorzystywanym dekorem D1041 OW Dąb odwieczny. Tak więc jeśli spojrzymy na powyższe zdjęcia zobaczymy, że wszystkie dolne i górne szafki zaprojektowane zostały w kolorze szarym. Blat roboczy, ścianka nad blatem oraz wysokie zabudowy z lewej strony to wspominana wcześniej płyta drewnopodobna.

Ciekawy projekt -> Projekt białej kuchni Katowice

Szara kuchnia na trzech ścianach z salonem

Oprócz kuchni do zaprojektowania mieliśmy również salon. Założenie było takie, aby całość zachowana została w jednej kolorystyce i w jednym klimacie. Na życzenie klienta podłogę w całości wykonaliśmy z szarych, dużych płytek. Życzeniem klienta było również, żeby wypoczynek do siedzenia wykonany został w kolorze butelkowej zieleni. Niewątpliwie całość wygląda elegancko, a wszystkie wcześniejsze założenia zostały osiągnięte.

Scroll to Top