Klasyczna kuchnia Libertów

biało drewniana klasyczna kuchnia Libertów
witryny w kuchni pod sufit i duże okno na środku
biała matowa kuchnia z drewnem i wyspą, klasyczna kuchnia Libertów
wyspa kuchenna z głębszym blatem do siedzenia

Klasyczna kuchnia Libertów

Klasyczna kuchnia Libertów to odejście od nowoczesności i podążanie w kierunku klasyki. Bardzo się cieszymy, że pomiędzy tymi wszystkim gładkimi propozycjami pojawiają się i takie. Jak dobrze, że ludzie mają różny gust – dzięki temu świat nie jest nudny i jednolity! Spójrzmy więc jakie elementy zawiera prezentowana aranżacja klasycznych mebli kuchennych.

Klasyczna kuchnia na dwóch ścianach z wyspą

Cała zabudowa opiera się na dwóch ścianach z czego jedna to wykorzystanie całej powierzchni, aż pod sufit. Właśnie na tej lewej części usytuowany został piekarnik i mikrofala. Są one na wysokości oczu, dzięki czemu dostęp do nich jest bardzo korzystny. Po lewej ich stronie znajduje się wyższa szafka z jednym frontem, która będzie pełniła funkcję do przechowywania niezbędnych produktów.

Ściana środkowa, czyli ta pod oknem to przestrzeń przeznaczona do pracy, ale i zmywania. Odpowiednie przygotowanie podłączy do zlewu i zmywarki pozwoliło na wkomponowanie zlewozmywaka idealnie pod oknem. Dzięki temu bateria nie przeszkadza w jego otwieraniu.

Klasyczna kuchnia Libertów z górnymi witrynami

Zastanawialiśmy się w jaki sposób zabudować szafki wiszące tak, aby nie stworzyły nam ciężkiej i nieatrakcyjnej zabudowy. Jak to zwykle bywa, czasem najprostsze sposoby okazują się najskuteczniejsze. Tak też było i w tym przypadku, a wybór padł na tradycyjne witryny ze szprosami. Dla wyjaśnienia, szprosy to te pionowe i poziome listewki w szafkach ze szybkami. W witrynach wyższych będzie ich więcej, a w niższych odpowiednio mniej.

Złote uchwyty i wyspa w klasycznych meblach kuchennych

Tutaj na wyraźne życzenie klienta do otwierania posłużą okrągłe gałki w złotym kolorze. Oczywiście w wyborze uchwytów panuje pełna dowolność a zapewniamy, że rodzajów klamek jest całe mnóstwo. Wspomnieć należy także o wyspie kuchennej, która się tutaj pojawiła. Ten wolnostojący element w zasadzie uratował cały projekt, czemu? Ponieważ została na nim umieszczona płyta grzewcza. Ucieczka tą właśnie płytą pozwoliła na swobodne rozłożenie sprzętów i dzięki temu uniknęliśmy ogromnego ścisku pod oknem. Wyspa zastąpiła także stolik i dzięki temu pojawiło się miejsce na szybki posiłek.

Scroll to Top