Mała kuchnia w Biertowicach

mała kuchnia w Biertowicach z drewnem i wolnowiszącym okapem
biała kuchnia z drewnianym blatem i uchwytami frezowanymi
biała cegiełka na ścianie i wolnostojąca stalowa lodówka, podświetlany cokół

Mała kuchnia w Biertowicach

Prezentowana mała kuchnia w Biertowicach to skierowanie się w stronę nieskomplikowanych kształtów i klasycznych kolorów. Zaprojektowana kuchnia urzeka swoją prostotą, ale jednocześnie przyciąga spojrzenia. Czym jest to spowodowane? Niewątpliwie gra kolorów odgrywa tutaj ogromną rolę. Biały mat przełamany jest lubianym i cenionym przez klientów drewnem Dąb Lancelot. Jakie elementy poza tym odnajdziemy w powyższej aranżacji?

Uchwyty frezowane ciągle w modzie

Niektórzy przykładają do nich ogromną wagę, inni zaś mniejszą. Mowa oczywiście o uchwytach meblowych. W przedstawianym projekcie zauważymy, że szafki dolne nie posiadają uchwytów, ale do otwierania posłużą specjalnie wycięte rowki. Jest to system, który obecnie bardzo często pojawia się w projektowanych przez nas zabudowach, szczególnie kuchniach. Oczywiście jak chyba wszystko, tak i ten sposób ma swoje zalety i wady. O wadach w szczególności wiedzą panie z długimi paznokciami 🙂

Szafki górne również nie posiadają uchwytów, ale otwierane są inaczej niż fronty dolne. Otóż górne drzwi zostały opuszczone o ok. 1 cm poniżej korpusu szafki i to właśnie ten 1 cm posłuży nam do otwierania.

Zabudowa ściany w formie białej cegiełki

Kolejnym dylematem, który się pojawił podczas projektowania kuchni była zabudowa ściany. Przypominamy, że do jej wykończenia mamy naprawdę spory wachlarz możliwości. Z powodzeniem zastosować możemy: tradycyjne kafelki, szkło lacobel, szkło laminowane, lamianat, wszelkiego rodzaju mozaikę… Tutaj jednak klient zdecydował, że pojawią się białe cegiełki w formacie 3D z przyciętymi kantami.

Mała kuchnia w Biertowicach z turkusowym dodatkiem

Bardzo lubimy takie projekty w których pojawia się coś nieoczywistego. W tym przypadku takim elementem bez wątpienia jest turkusowa witryna z prawej strony. Klientowi pomysł bardzo się spodobał co nas niezmiernie ucieszyło. Po obejrzeniu wizualizacji padła decyzja, że cała zabudowa kuchenna wzbogacona zostanie także o krzesła w zbliżonym do tejże szafki kolorze. Według nas wyszło super, a co wy sądzicie? Oczywiście tego typu dodatki to rzecz gustu, jednemu się spodobają, a drugiemu już nie. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi projektami, gdzie odnajdziecie mnóstwo ciekawych rozwiązań.

Scroll to Top