Szafki RTV – najładniejsze inspiracje

Niewątpliwie nieodzownym elementem w salonie jest telewizor, a co za tym idzie szafki RTV. Nie wyobrażamy sobie spędzania czasu bez tego urządzenia, co wcale nie jest zadowalającą wiadomością – ale rzeczywistą. Bez wątpienia wystrój salonu działa na samopoczucie człowieka i poziom relaksu. Niemniej jednak jeśli lubimy wpatrywać się w TV, to nieuniknione jest patrzenie na mebel, który pod nim się znajduje. Dlatego szafkę pod telewizor warto dopasować zgodnie z klimatem salonu i wymaganiami użytkowników.

szafki RTV inspiracje
Pomysłów na szafki RTV jest praktycznie nieskończona ilość. Projekt możemy dobrać w 100% pod swoje oczekiwania.
szafki RTV
Aranżacja białej szafki RTV z nowoczesnymi lamelami i półkami na książki. Zachęcamy do zapoznania się dokładnym opisem prezentowanej szafki.
czarna połyskowa szafka RTV
Drewniany element w czarnej szafce RTV to bardzo ciekawa propozycja dla osób lubiących ciemne kolory.

Szafki RTV z lamelami dekoracyjnymi

Lamele dekoracyjne stały się prawdziwym hitem w ciągu ostatnich miesięcy. Obserwujemy je nie tylko w nowoczesnych meblach kuchennych, ale także salonowych czy sypialnianych. Dlaczego nie wykorzystać ich w zabudowach pod telewizor? Duża ilość płyt meblowych pozwala na konfigurowanie zestawów pod własny gust.

szafki RTV inspiracje
Drewniane lamele dekoracyjne w szafce pod TV.
szafki rtv inspiracje
Drewniane lamele doskonale prezentują się na tle białej szafki bez uchwytów. Całość zdecydowanie stanowi zwarty i przemyślany monolit.
szafka pod telewizor z lamelami
Zwróćmy uwagę na podświetlenie lameli z tyłu, które niewątpliwie dodaje całości nowoczesności.

Podwieszana szafka RTV

Niewątpliwie wyobraźnia ludzka nie zna granic czego dowodem są poniższe zdjęcia. Współczesny świat wymusza niejako poszukiwanie nowych nieszablonowych rozwiązań. Jednym z rozwiązań takiego niekonwencjonalnego podejścia może być podwieszenie szafki. Ponieważ całość nie dotyka podłogi mamy wrażenie jakby całość unosiła się w powietrzu. To rozwiązanie poza bardzo ciekawym efektem wizualnym ma również praktyczne zastosowanie. Utrzymanie czystości pod nią nie będzie żadnym problemem.

podwieszane szafki RTV inspiracje
Podwieszana szafka ma wiele pozytywnych zalet.
podwieszane półki pod telewizor inspiracje
Utrzymanie czystości pod takim meblem nie będzie żadnym problemem.

Szafki RTV z szufladami

Zarówno w meblach kuchennych jak i salonowych warto pomyśleć nad zamontowaniem szuflad. O ich zaletach nie trzeba pisać, ponieważ każdy z marszu umiałby wymienić dziesiątki. My wspomnimy, że montując prowadnice warto wykorzystać tylko te lepsze jakościowo. Unikniemy dzięki temu nerwów i niepotrzebnych reklamacji. Szafki RTV z szufladami to naprawdę dobre i warte rozważenia rozwiązanie.

szafki RTV z szufladami
Prowadnice z domykiem to już standard. Nie warto na nich oszczędzać.
szuflady w szafce pod telewizor
Otwieranie szuflad za pomocą czarnych tradycyjnych, ale nowoczesnych uchwytów. Równie ważne jest zastosowanie solidnych prowadnic, np. firmy Blum.
szafka RTV z barkiem i szufladami
Ciekawym pomysłem okazać się może zastosowanie nie tylko szuflad, ale także klap uchylanych do dołu – w formie barku.

Podświetlana szafka pod telewizor

Co zrobić, aby meble wyglądały bardziej nowocześnie i ekskluzywnie? Odpowiedź nasuwa się sama – podświetlić. Wyobraźmy sobie ciemne pomieszczenie z rozświetlonym tylko jednym ciekawym elementem. Czyż stworzenie takiego klimatu nie będzie czymś nieprzeciętnym i pożądanym? Dostępność różnych rodzajów oświetlenia pozwoli nam na dobranie tego najodpowiedniejszego!

podświetlenie szafki pod telewizorem
Podświetlenie lameli za telewizorem paskiem LED. Efekt 'wow’ gwarantowany!
pasek LED w szafce TV
Czarna płyta doskonale komponuje się z drewnem i oświetleniem LED.

Szafki RTV na zamówienie

Nikt nie powiedział, że szafki RTV muszą być koniecznie białe lub drewniane. Dostępność różnorakich lakierów i płyt meblowych pozwala na stworzenie konceptu, który odpowiada nam najbardziej i jest dopasowany do pomieszczenia czy innych mebli. Bez dwóch zdań warto czasami zaryzykować i pójść w odważniejsze rozwiązania, które nadadzą naszemu pomieszczeniu nietuzinkowego charakteru.

nowoczesna szara szafka RTV z drewnem
Szare płyty meblowe bardzo ciekawie można zestawić z ładnymi odcieniami drewna.
betonowa szafka pod telewizor
Płyty laminowane występują również w ciekawych odcieniach betonu. Tutaj fronty zestawiliśmy z drewnem K003.
granatowa szafka RTV
A może jeszcze coś odważniejszego? Przykładem niech będzie granatowa szafka RTV na czarnych nóżkach.

Szafki RTV inspiracje

Pamiętajmy, że możliwości na zaprojektowanie szafek RTV jest praktycznie nieskończenie. Poniżej przedstawiamy kilka innych propozycji, które warto rozważyć.

szafki RTV na wymiar Kraków
Gra kolorami i standardowy mebel staje się niestandardowy. Prezentowana szafka to podążanie za nowoczesnymi rozwiązaniami i trendami. To odejście od klasycznego wzorca szafki na czterech nogach i poszukiwanie nowych koncepcji. Świat się rozwija, gust się zmienia – my nie chcemy zostać w tyle.
szafki RTV na nóżkach
Klasyczny i tradycyjny mebel, na którym postawimy TV, soundbar czy głośniki. Nie ma on w sobie elementu, który w wyraźny sposób zachwycał będzie nasz wzrok albo salon. Tutaj chodziło o coś innego, mianowicie o prostą formę pozbawioną wszelakich dodatków. Aby jednak całość ożywić i przełamać prostotę, pod szafką zaproponowano oświetlenie LED’owe, które wieczorem stworzy przyjemny klimat i niewątpliwie wprowadzi w zachwyt użytkowników późną, ciemną porą.
nowoczesna szafka RTV do salonu
Elegancja zamknięta w prostej formie. Projektując prezentowaną szafkę projektant kierował się pytaniami i potrzebami współczesnego klienta. Nie wszyscy lubią lamele i wymyślne dodatki, niektórzy preferują raczej proste niezawodne systemy i konstrukcje. Do nich też skierowana została powyżej prezentowana szafka z pogrubianym blatem, na którym można postawić telewizor, czy inne niezbędne urządzenia. Czarne uchwyty ładnie odznaczają się na tle białych mebli.
szafki RTV inspiracje
Dla osób lubiących klasykę szara szafka RTV oklejona drewnopodobną PCV.

Szafki RTV – projekty

Poniżej prezentujemy kilka naszych projektów szafek RTV, które mieliśmy przyjemność wykonać dla naszych klientów.

projekt podwieszanej czarnej szafki RTV
Projekt czarnej kuchni z salonem do Krakowa.

Szafki RTV – podsumowanie

Pomysłów na aranżację salonu, a w szczególności szafki RTV jest mnóstwo. Kilka z nich pozwoliliśmy sobie zaprezentować i mamy nadzieję, że będą pomocne w organizacji własnych wnętrz. Nie mniej jednak zapraszamy do osobistego kontaktu z nami. Na pewno doradzimy, w końcu mówi się, że doświadczenie robi swoje.

Scroll to Top