Czerwone kuchnie – pomysły na ciekawe aranżacje

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że czerwone kuchnie nie jest najczęstszym wyborem wśród współczesnych użytkowników. Kolor ten jest niesamowicie odważny, krzykliwy i może razić w oczy. Pamiętajmy jednak, że to co jednemu może się całkowicie nie podobać, dla drugiego może być czymś fenomenalnym. Naszym zdaniem tak też jest z zabudową kuchenną w prezentowanej kolorystyce. Jeśli jesteś zwolennikiem tego odważnego koloru, to zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi i inspirującymi zdjęciami.

czerwone kuchnie
Kolor czerwieni kojarzy się zdecydowanie z nowoczesnością. Połysk nada cagłości głębi.
czerwone kuchnie
Czerwona kuchnia to propozycja dla odważnych i zdecydowanych osób.

Czerwone kuchnie – jaki blat będzie do nich pasował?

Jedną z ważniejszych rzeczy podczas doboru materiałów jest wybór blatu kuchennego. W przypadku np. białych kuchni wybór jest dosyć prosty. Albo podoba nam się drewno, albo podoba nam się dekor imitujący kamień – kwestia gustu. W przypadku kuchni czerwonych pojawia się jednak problem. Dlatego też postanowiliśmy zaprezentować kuchnie z blatami w kolorze czarnym i drewnianym, czyli najbardziej uniwersalne i niezawodne zestawienie.

Czerwona kuchnia z czarnym blatem

Czarne blaty dobrze współpracują z czerwonym odcieniem frontów meblowych. Uzasadnienie możemy odnaleźć patrząc na prezentowane aranżacje. Widoczny jest wyraźny kontrast pomiędzy przestrzenią do przechowywania (szafkami), a częścią roboczą (blatem). Oczywiście materiał na blat kuchenny również pozostaje do wyboru. Mamy możliwość zastosowania klasycznych blatów laminowanych, ale i także naturalnego kamienia. Pomiędzy tymi dwoma rodzajami znajdziemy także wszelkie 'kamieniopodobne’ propozycje. Dla osób, które chciałyby zgłębić temat polecamy nasz artykuł na temat rodzajów blatów kuchennych.

czerwona kuchnia z czarnym blatem
Czarny blat w czerwonej kuchni wygląda bardzo elegancko. Całość zachowuje poważną, ale i odważną formę.
czerwone kuchnie z frezowanym uchwytem
Frezowane uchwyty w czerwonej kuchni pozwalają na wyeliminowanie dodatkowych elementów – np. uchwytów przykręcanych. Czerwono-czarna kuchnia lakierowana na wysoki połysk.

Czerwona kuchnia z drewnianym blatem

Drugą propozycją, której warto się przyjrzeć jeżeli chodzi o blaty jest drewno. Te występują w różnych odcieniach, ale my przygotowaliśmy propozycję z jego ciemniejszą wersją. Dlaczego? Ponieważ naszym zdaniem to właśnie ciemny drewniany blat dużo lepiej wygląda niż jasny w zestawieniu czerwienią. Pamiętajmy, że wykonując meble z dodatkiem drewnianego dekoru mamy możliwość zastosowania go także w innych elementach naszej kuchni. Z powodzeniem użyjemy go do wykończenia górnych szafek czy zabudowy nad blatem.

czerwona kuchnia z drewnianym blatem
Drewniany blat przybliża nas do natury. Pomimo tego, iż nie jest to w 100% naturalny materiał wizualnie zdecydowanie sprawia wrażenie naturalnego.
czerwona kuchnia z drewnem
Ważną sprawą jest niewątpliwie zabudowa ściany pomiędzy szafkami górnymi a blatem. Drewno w czerwonej kuchni przełamuje ostre kolory i nadaje całości niepowtarzalnego charakteru.

Czerwone kuchnie – podsumowanie

Jak już wspomnieliśmy w artykule, kolor mebli w pewnym stopniu może świadczyć o naszej osobowości. Czerwony zarezerwowany jest dla osób odważnych i niepoddających się rutynie. Pamiętajmy jednak, że kolory tego typu dosyć szybko się nudzą. To co dzisiaj jest super, za kilka miesięcy może nas męczyć i przytłaczać. Oczywiście wybór należy do nas, lecz pamiętajmy, że decyzja o kuchni na wymiar jest decyzją raczej na lata. Nikt chyba nie chciałby czuć się nieswojo we własnych czterech ścianach…

Scroll to Top