Białe kuchnie z drewnem – inspiracje

Wszyscy wiemy, że białą kuchnię zaprojektować można na dziesiątki sposobów. Wciąż jednak to białe kuchnie z drewnem zajmują miejsce w ścisłej czołówce tych najchętniej wybieranych. Dlaczego tak jest? Niewątpliwie jednym z ważniejszych czynników jest fakt, że tego typu zestawienie ociepla pomieszczenie i nadaje mu domowego charakteru. Nie sposób pominąć także fakt, iż bardzo duża dostępność drewnianych dekorów pozwala na stworzenie kuchni indywidualnej i ściśle pod swój gust. Przyjrzyjmy się więc najciekawszym propozycjom.

biała kuchnie z drewnem
Klasyczna biała kuchnia z drewnem na blacie i zabudowie ściany.
białe kuchnie z drewnem
Czarny blat doskonale komponuje się z białymi frontami i wszelakimi odcieniami drewna.
białe kuchnie z drewnem - inspiracje
Aranżacja białej kuchni z drewnem i czarnymi elementami.

Białe kuchnie z drewnianym blatem

Bez wątpienia wykorzystanie drewna jako materiału na blat kuchenny będzie bardzo dobrym pomysłem. Tego typu aranżacje doskonale komponują się z białymi drzwiami. Osoby dobrze czujące się w ciemniejszych pomieszczeniach wybiorą ciemniejsze dekory. Dla lubiących jaśniejsze odcienie znajdą się cieplejsze wzory. Pamiętajmy także, że oprócz blatu roboczego drewno można wykorzystać także do części mebli lub innych elementów wykończeniowych. Każdy z tych dodatków doda do naszych czterech ścian czegoś innego i niepowtarzalnego.

drewniany blat w białej kuchni
Meble kuchenne z drewnianymi blatami i wykończeniem ściany niewątpliwie stały się bardzo lubiane wśród osób poszukujących fajnych rozwiązań.
białe kuchnie z drewnianym blatem
Projekt białej kuchni z drewnianym blatem i eleganckimi lamelami.
biała kuchnia z drewnianym blatem
Zestawienie bieli z drewnem to naprawdę dobry pomysł. Całość ożywić można niebanalnym dodatkiem, np. kamieniem.
białe kuchnie z drewnianym blatem
Pamiętajmy, żeby koniecznie w swojej kuchni zamontować gniazdo. To bez wątpienia nam się przyda.

Białe kuchnie z drewnem pomiędzy szafkami

Jednym z częstszych dylematów, które pojawiają się na etapie projektowania kuchni będzie wykończenie ściany pomiędzy blatem a szafkami górnymi. Wykorzystanie do tego celu drewnopodobnego materiału może okazać się naprawdę dobrym pomysłem. Drewniane wykończenie ściany poza oczywistymi walorami estetycznymi okaże się skutecznym w utrzymaniu czystości materiałem. Zabrudzenia przetrzemy mokrą szmatką i nie powinno zostać śladu. Dobrze skomponowane szafki wraz z omawianą zabudową niewątpliwie mogą stworzyć efekt 'wow’.

biała kuchnia z drewnem pomiędzy szafkami
Drewnopodobny laminat pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami.
biała kuchnia z drewnem pomiędzy szafkami
Zabudowa ściany w formie drewna podświetlona od góry paskiem LED.
laminat na ścianie w białej kuchni
Dąb odwieczny jako zabudowa ściany w biało szarej kuchni.
drewniana zabudowa ściany w meblach kuchennych
Połączenie mebli kuchennych z salonem i zachowana jedna forma kolorystyczna. Drewniana ściana złączona z drewnianym otwartym regałem wygląda obłędnie!

Jaka podłoga w białej kuchni z drewnianym blatem?

Powyższe pytanie jest dosyć ogólne, ponieważ w tego typu zabudowie sprawdzi się praktycznie każdy rodzaj podłogi. Jeśli jesteś zwolennikiem jasnych podłóg to zapewne zgrają się one doskonale z białym dekorem szafek kuchennych. Osoby lubiące na podłodze drewno wybiorą płytki lub panele drewnopodobne zgrane kolorystyczne z blatem kuchennym. Idąc w bardziej nowoczesne koncepcje możemy na podłodze zastosować materiał imitujący beton.

jasne płytki na podłodze w biało drewnianej kuchni
Jaka podłoga w białej kuchni z dębowym blatem? Może jasne płytki…?
czarne płytki w biało drewnianej kuchni
Czarne połyskowe płytki na podłodze elegancko komponują się z białymi szafkami kuchennymi.

Białe kuchnie nowoczesne z drewnianą ladą

Meble kuchenne warto wzbogacić o nowoczesne dodatki i akcesoria. Dzięki temu, pomieszczenie nabierze totalnie odmiennego – nietuzinkowego charakteru. Obecnie w modzie bardzo zaznaczają swoją obecność złote elementy, takie jak: uchwyty, ramka aluminiowe czy baterie zlewozmywakowe. Dzięki wykorzystaniu tego typu dodatków nasza kuchnia z pięknej zyska miano nowoczesnej. Oczywiście nie mogło zabraknąć drewnianego dekoru, który warto umieścić w ladzie kuchennej czy witrynkach.

białe kuchnie nowoczesne
Nowoczesna biała kuchnia z dodatkami drewna i złota.
drewniane lamele w białej kuchni z ladą
Drewniana lada z lamelami odgradzającymi część salonową od kuchennej.

Białe kuchnie z czarnym blatem i drewnem

Czerń z bielą to dwie skrajności, ale dwie skrajności, które po złączeniu ze sobą tworzą świetny efekt. Jeśli w to wszystko wpleciemy ciekawy dekor drewna to niewątpliwie możemy uzyskać ponadprzeciętny rezultat. Jak nieraz już pisaliśmy to właśnie wszelakie dodatki i dekoracje robią większą część roboty!

biała kuchnia z drewnem Dąb Lancelot i czarnym blatem
Dąb Lancelot to jeden z najchętniej wybieranych dekorów imitujących drewno
czarny blat w białej kuchni
Połyskowy, czarny blat z elementami imitującymi brokat świetnie komponuje się z czarnymi uchwytami.
białe kuchnie z czarnym blatem
Jako blat możemy wykorzystać czarny laminat w połysku albo macie. Zarówno jeden jak i drugi wyglądają bardzo ładnie – lecz mają także swoje wady!

Klasyczne białe kuchnie z drewnianymi dodatkami

Meble kuchenne to nie tylko nowoczesne kształty. Czasem pojawiają się osoby, które chciałyby w swoim wnętrzu poczuć odrobinę klasycznego piękna. Jaka więc będzie podstawowa cecha kuchni klasycznej? Oczywiście odpowiedź nasuwa się jedna – wzór frontów meblowych. Rzecz jasna ten możemy uzupełnić o ciekawe dodatki w formie uchwytów albo listew wykończeniowych.

klasyczna biała kuchnia z drewnianymi dodatkami
Kuchnie w stylu klasycznym to zupełna odskocznia od nowoczesnych zabudów. Nie da się jednak ukryć, że tego typu meble kuchenne również mogą zachwycać.
klasyczne białe meble kuchenne z drewnem
Żłobione fronty meblowe w formie ramiaka są zdecydowanie najczęściej wybierane przez klientów decydujących się na meble w stylu klasycznym.

Biało-złota kuchnia z drewnianymi dodatkami

Coraz częściej w kuchniach współczesnych użytkowników pojawia się kolor złoty. Może on stanowić bazę całej koncepcji, ale niewątpliwie świetnie się sprawdzi również jako dodatek. Złoty odcień bardzo ładnie wyglądać będzie na uchwytach, ramkach aluminiowych ale także frontach od szafek. Pamiętajmy jednak, że dekor ten powinien być użyty rozważnie i z głową. Jego nadmiar może przesycić i zepsuć całą koncepcję. Warto więc zdać się tutaj na pomoc fachowca, który pomoże dobrać właściwe proporcje i elementy mebli.

biała kuchnia ze złotymi dodatkami
Złote dodatki doskonale odnajdują się w towarzystwie bieli i drewna. Wystarczy tylko kilka elementów, a całość nabierze nieprawdopodobnych barw!
biało-złota kuchnia z elementami drewna
Złote dodatki niekoniecznie muszą być bardzo kosztowne. Szeroki wybór płyt i akcesoriów meblowych pozwala na stworzenie stosunkowo tańszej, ale bardzo ładnej aranżacji.
biała kuchnia ze złotymi uchwytami
Projekt kuchni ze złotymi listwowymi uchwytami wygląda fenomenalnie i bez dwóch zdań przykuwa uwagę niejednego amatora ciekawych wnętrz.

Kuchnia biała z drewnem

projektowanie kuchni Kraków, biała kuchnia z drewnem na blacie
Projekt nowoczesnej białej kuchni do Rzeszowa.
kuchnia biała z drewnem
Kuchnia biała z drewnem i białym lacobelem pomiędzy szafkami. Do otwierania posłużą klientowi czarne, krawędziowe uchwyty dopasowane do długości frontów.
kuchnia biała z drewnem
Jedną z najczęściej wybieranych płyt meblowych drewnopodobnych bez wątpienia jest Dąb Kamienny. Jego bardzo ładny odcień świetnie kontrastuje się z białymi frontami. Przykładem niech będzie niewielka kuchnia z oknami i krótki czarnymi uchwytami.

Meble kuchenne białe z drewnem

meble kuchenne białe z drewnem
Czasami jest tak, że w całej koncepcji pojawia się element dosyć nieoczywisty – tak też było i w tym przypadku. Meble kuchenne białe z drewnem oznaczają w tym przypadku nie tyle szafki, co zewnętrzną zabudowę półwyspu wykonaną z pionowych paneli drewnianych. Więcej zdjęć powyższej aranżacji można obejrzeć w artykule ’Nowoczesna duża zabudowa kuchenna biały połysk’.
meble kuchenne białe z drewnem
Powyższa klasyczna kuchnia biało drewniana to ciekawa koncepcja tradycyjnej zabudowy z czarnymi uchwytami. Ciekawym elementem bez wątpienia są otwarte półki na wino z prawej strony.

Biała kuchnia nowoczesna

biała kuchnia nowoczesna
Co charakteryzuje modne kuchnie? Przede wszystkim ciekawe dodatki, zgrabne kształty i ergonomiczne rozwiązania wewnątrz szafek. Biała kuchnia nowoczesna to tak, która już na pierwszy rzut oka przyciągnie spojrzenie i co ważniejsze przez dłuższy czas skupi je na sobie. Kuchnia w stylu nowoczesnym w G na pewno jest tego świetnym przykładem.

Biało drewniana kuchnia – inspiracje

Oczywiście możliwości różnych konfiguracji jest znacznie więcej. Przed ewentualnym podjęciem decyzji warto poszukać niebanalnych inspiracji aby odnaleźć tą właściwą. Poniżej zamieszczamy kilka naszym zdaniem ciekawszych propozycji biało drewnianych mebli kuchennych.

biało szara kuchnia z drewnianym blatem i zabudową ściany
Warto pamiętać o odpowiednim doświetleniu blatu roboczego.
białe meble kuchenne z drewnem
Nowoczesne białe kuchnie świetnie prezentują się w połączeniu z czarnymi elementami. Co powiecie na czarną witrynę w aluminiowej ramce?
białe kuchnie z drewnem - inspiracje
Biała kuchnia lakierowana na połysk z drewnianymi elementami i czarnymi uchwytami.
kuchnia biało drewniana
Zwróćmy uwagę na uchwyty w prezentowanych meblach. Szafki dolne lakierowane z uchwytem frezowanym. Fronty drewniane górne bez uchwytów – drzwi przedłużone.
nowoczesna biała kuchnia z drewnianym blatem
Najciekawsze inspiracje, czyli białe kuchnie z drewnem.
biała kuchnia z białym blatem
Biało drewniana kuchnia z białym blatem.
Scroll to Top