Kuchnia z oknem narożnym – NAJCIEKAWSZE pomysły

Kuchnia z oknem narożnym niejednokrotnie czyni wnętrze oryginalnym i wyjątkowym. Dlatego opcja ta staje się dość popularna, ale czy każda przemawia do nas tym samym językiem? Otóż takie pomieszczenie wymaga przemyślanej aranżacji, aby nie przytłoczyć jego atutów. W związku z tym przedstawiamy kilka z przykładów kuchni z oknem narożnym. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi aranżacjami i pomysłami!

kuchnia z oknem narożnym
Duże drewniane okno narożne świetnie komponuje się z drewnianymi elementami kuchni. Bez problemu dobierzemy dekory drewna aby do siebie pasowały.
nowoczesna kuchnia z oknem narożnym
Długie, ale niskie okno narożne w meblach kuchennych niewątpliwie ma swój urok i czyni całość elegancką.
kuchnie z oknem narożnym i drewnianym blatem
Niskie okno narożne zabudować można również od góry – przykład powyżej.

Okno narożne w kuchni, czyli naturalne doświetlenie wnętrza

Z pewnością w kuchni ważne jest odpowiednie doświetlenie. Często wspomagamy się dodatkowym oświetleniem pod szafkami wiszącymi, jednak to w dalszym ciągu jest sztuczne światło. Niewątpliwie okno narożne w kuchni to gwarancja dużo większej naturalności wewnątrz. Czy nie przyjemne jest rozpoczęcie dnia z kawą w słonecznej kuchni? Otóż okno narożne usytuowane ze strony wschodniej z pewnością pomoże otworzyć dzień w dobrym samopoczuciu, a nawet zmotywuje do przyrządzenia porządnego śniadania. Przede wszystkim solidne śniadanie jako najważniejszy posiłek zapewni nam zdrowie i energię na cały dzień.

drewniane okno narożne w kuchni
W naszym przypadku meble kuchenne zostały tak zaaranżowane, aby naturalnie oświetlić jak największą powierzchnię blatu roboczego oraz obszar zmywania. W rezultacie światło dociera jeszcze do dalszych miejsc w pomieszczeniu.

Projekt kuchni z oknem narożnym, ale bez wiszących szafek

Nowoczesna kuchnia z oknem narożnym bez szafek wiszących to sposób na lepszy dopływ światła w pomieszczeniu. Gotując możemy integrować się z przyrodą i cieszyć pięknem natury. Dlatego takie środowisko z pewnością pozytywnie wpływa na samopoczucie. Niewątpliwie kuchnia bez szafek wiszących wydaje się lekka, przestronna, a przede wszystkim wykorzystuje walory jakie płyną z okna narożnego.

aranżacja kuchni z oknem narożnym
Kuchnia bez szafek wiszących wydaje się lekka i przejrzysta. Dodatkowo pamiętajmy, że brak wiszących szafek to więcej promieni słonecznych docierających do naszego wnętrza.

Ciekawe pomysły na dodatki w nowoczesnej kuchni z oknem narożnym

Okno rogowe tworzy bardzo przyjemne i neutralne tło do wszelkich dodatków i dekoracji. Podobnie jak kobieta dużo nie wymaga a uszczęśliwi ją nawet niewielki drobiazg, tak dobrze zaplanowana kuchnia przyjmie różnorakie dodatki. Poprzez uniwersalność i łatwe dopasowanie się do otoczenia możemy w miarę potrzeby odświeżać wnętrze i zmieniać charakter kuchni kolorem wyposażenia. Do tego swobodnie wykorzystamy lampy, hokery, czy oczywiście kwiaty. Nietrudnym stanie się dostosowanie klimatu w kuchni do pory roku, czy otoczenia zewnętrznego jakie gości w kuchni poprzez duże okno narożne. Z racji tego, że naturalnie rozświetlona kuchnia przez okno narożne jest dosyć delikatna, bez wątpienia można odważyć się na mocne i kontrastowe wyposażenie. Niewątpliwie każdy z nas lubi nutkę mocniejszego temperamentu.

nowoczesne kuchnie z oknem narożnym
Ułożenie szafek wiszących bez problemu dobierzemy pod swoje potrzeby i preferencje. Pamiętajmy jednak, że kuchnia to jedno a ciekawe dodatki drugie.

Kuchnia z oknem narożnym i półwyspem

Półwysep dopełniający kuchnię idealnie sprawdzi się pod wieloma względami. Stanie się dodatkowym miejscem do przyrządzania posiłków, wypicia kawy, a także wydzieli granice pomiędzy kuchnią, a być może jadalnią. Tenże sposób na rozmieszczenie mebli proponujemy zastosować w większych kuchniach dbając o komfort użytkowników. Pamiętajmy, że w centrum zabudowy kuchennej będziemy my, którzy swobodnie chcemy otwierać szuflady oraz bez ograniczeń przemieszczać się od lodówki do zlewu. Wyobraźmy sobie dzieci pomagające nam w wypiekach, dla których bez problemu wydzielimy wolne miejsce w kuchni. Oczywiście duże okno rogowe zapewni nam maksymalne doświetlenie, a tym samym poprawi komfort pracy.

okno narożne w kuchni za zlewem
Propozycja dla bardziej odważnych i poszukujących niebanalnych pomysłów użytkowników. Granatowa kuchnia z drewnianymi dodatkami i białym, dużym oknem narożnym.

Kuchnie z oknem narożnym i ich zalety

Kuchnie z oknem narożnym mają bardzo wiele zalet – od praktycznych, aż po wizualne. Zerknijmy na te najważniejsze.

  • najważniejsza to zdecydowanie naturalne światło słoneczne docierające do nas z zewnątrz;
  • ciągły kontakt z otoczeniem zewnętrznym;
  • okno narożne zdecydowanie podnosi walory estetyczne w naszej kuchni;
  • mamy możliwość dopasowania bardzo ciekawych zasłon, rolet lub żaluzji;
  • poprawa samopoczucia użytkowników poprzez optyczne powiększenie pomieszczenia.
czarna kuchnia z oknem narożnym i wyspą
Czarna kuchnia zdecydowanie wymaga odpowiedniego i przemyślanego rozwiązania oświetleniowego.

Projekty i wizualizacje mebli kuchennych z oknem w rogu

Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma naszymi projektami i wizualizacjami kuchni z oknem rogowym.

nowoczesna kuchnia z oknem rogowym i jasnym kamiennym blatem
Wizualizacja dużej kuchni w literę G z oknem narożnym.
projekty dla stolarzy
Kuchnia w stylu nowoczesnym w G.

Kuchnia z oknem narożnym – podsumowanie

Podsumowując, kuchnia oprócz znakomitego efektu wizualnego musi także służyć nam praktycznie. Liczy się komfort pracy, ale wnętrze powinno też dobrze oddziaływać na nasze samopoczucie. Aby tak się stało sami musimy określić co jest dla nas priorytetem, a stworzenie kuchni będzie już pestką. Niewątpliwie jednak, okno narożne to dodatkowa iskra, która może być zapalnikiem do stworzenia wyjątkowej przestrzeni.

Scroll to Top