Granatowe kuchnie – inspirujące aranżacje

Granatowe kuchnie to koncepcje, które dosyć często pojawiają się w wybieranych przez was kuchniach. Dlaczego? Ponieważ jest to kolor pomiędzy jasnym a ciemnym, ponieważ występuje w wielu odcieniach, ponieważ połączymy go z ciekawymi dekorami drewna. Na uzasadnienie naszych słów przedstawiamy ciekawe i bardzo nowoczesne aranżacje mebli kuchennych.

granatowe kuchnie
Meble kuchenne w kolorze granatowym rewelacyjnie wyglądają w towarzystwie drewna. Każdy dodatek dodaje do całości czegoś ekstra!
granatowe kuchnie inspiracje
Długie uchwyty listwowe przebojem wdarły się w modne zabudowy kuchenne.

Granatowe kuchnie z drewnem

Granatowe kuchnie z drewnem to niewątpliwie hit ostatnich lat. Wystarczy spojrzeć na prezentowane zdjęcia, a cała pozytywna energia bijąca z wnętrza przełoży się na nasze samopoczucie. Granatowa kuchnia daje poczucie ciepła rodzinnego pomimo skojarzeń związanych z codziennymi obowiązkami. Tak, to prawda – mówiąc o kuchni warto docenić męża przygotowującego kolację, czy żonę czekającą codziennie z pysznym obiadem, bo ich zaangażowanie i umiejętności nie biorą się znikąd.

kuchnia granatowa z drewnianym blatem i modną zabudową ściany
Drewnianych dodatków wcale nie musi być dużo. Nawet kawałek w formie blatu roboczego już zmienia oblicze całej kuchni.

Meble kuchenne granatowe – nie zapominajmy o oświetleniu

Dużo światła w kuchni to podstawa, a nawet kluczowa zasada ergonomii. Kuchnia w mocnym kolorze wymaga rozświetlenia, a projektant poradził sobie z wyzwaniem wykorzystując kilka opcji. Po pierwsze, popularne okna narożne robią niesłychaną robotę. W naszym projekcie granatowej kuchni okno zostało zabudowane meblami przez co blask jaki bije z zewnątrz wydaje się nieco mocniejszy. Dodatkowo wokół okna zaplanowaliśmy fronty i blat drewniany, który lepiej odbija światło i doświetla zakamarki. Po drugie oświetlenie LED’owe w otwartym regale i pod szafkami wiszącymi.

granatowa kuchnia z otwartym drewnianym regałem i podświetlanymi półkami
Nie zapominajmy o solidnym oświetleniu naszej zabudowy. Zwróćmy również uwagę na ciekawy i pomysłowy regał z prawej strony.

Kuchnia biało granatowa

Kiedy myślimy o odważniejszym kolorze naszej kuchni, warto zwrócić uwagę na przedstawione niżej wizualizacje. Jasnogranatowy, nawet wpadający w niebieski kolor to kwintesencja nowoczesności. Uciekamy się tutaj do naturalnych kolorów, ale zarazem kolorów ciepłych i napawających nas pozytywną energią. Jeśli tego typu projekty wywołują u nas pozytywne emocje, warto przemyśleć takie koncepcje…

granatowe fronty w kuchni pod sufit i biały sprzęt AGD
Granatowe fronty zestawione z białymi szafkami górnymi i blatem w kolorze Dębu Lancelot od firmy Pfleiderer.

Granatowe kuchnie – inspiracje

Oczywiście możliwości konfiguracji mebli kuchennych w prezentowanym kolorze jest znacznie więcej. Zachęcamy do zapoznania się z innymi inspiracjami. Wierzymy, że spokojnie zaczerpniecie jakieś ciekawe pomysły i wpleciecie je we własne 4 ściany.

modny stolik z lamelami w kuchni i wiszącymi lampkami
Pomysł na ciekawy i niebanalny stolik kuchenny z lamelami i wiszącymi lampkami.
kuchnia granatowa z drewnem hikora naturalna
Pomysł na ciekawy półwysep w meblach kuchennych.
okno narożne w granatowej kuchni z drewnianym blatem
Okno narożne w kuchni posiada wiele zalet o których chyba nikomu nie trzeba przypominać.

Granatowe kuchnie – nasze projekty i wizualizacje

Oczywiście zdarza się, że do zaprojektowania mamy kuchnię w kolorze granatu. Bardzo z tego powodu się cieszymy ponieważ oznacza to, że są osoby którym podoba się coś innego i nieoczywistego. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma naszymi realizacjami.

granatowa kuchnia z drewnianym blatem i ryflowanymi frontami w słupku z piekarnikiem i mikrofalą
Projekt mieszkania z granatową kuchnią do Krakowa.
Scroll to Top