Kuchnie z wyspą – inspirujące aranżacje

Uchodzi ona za modny dodatek w umeblowaniu kuchni a obecne możliwości jakimi dysponuje rynek sprawiają, że znajdujemy coraz ciekawsze pomysły na jej wykończenie. Kuchnie z wyspą jako nowoczesne aranżacje mogą spełniać wiele funkcji. Wyspa może stać się strefą gotowania, zmywania, spożywania posiłków, czy efektem specjalnym. Zachęcamy do obejrzenia poniższych aranżacji i krótkich opisów, które sprawią, że kuchnia z tym eleganckim dodatkiem stanie się inspiracją w Państwa wnętrzach.

kuchnia z wyspą
Elegancka i duża wyspa kuchenna podświetlona od zewnętrznej strony.
kuchnia z wyspą
Możliwości na zaplanowanie mebli kuchennych z wyspą jest całe mnóstwo.

Kuchnia z wyspą jako obszarem do gotowania

Wyspa w kuchni to dość efektowny dodatek, a wyposażona w płytę indukcyjną staje się bardzo funkcjonalnym meblem. Dlaczego?

  • Ponieważ kuchnia z wyspą to odciążenie dla głównej części kuchni.
  • Wyspa w kuchni z płytą indukcyjną wydziela obszar stricte do gotowania. Dodatkowo można zagospodarować ją w pojemne szuflady. Dbając o zdrowie nóg możemy wyposażyć szuflady w niezbędne przyrządy właśnie do przyrządzania posiłków.
  • Ponieważ kuchnie z wyspą to więcej blatu roboczego. Niewątpliwie dużą wygodą jest dysponowanie wolnym blatem obok zlewozmywaka a także wokół obszaru do gotowania. Pamiętać należy, że wyspa to często centralny punkt. W związku z tym pamiętajmy, aby był on elegancki i nie przytłaczał całego pomieszczenia. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem może stać się dodatkowa lada.
  • Kuchnie z wyspą to ciągły kontakt z domownikami. Równocześnie wykonując obowiązki w kuchni integrujemy się i towarzyszymy w codziennych, rodzinnych rozmowach. Dodatkowo wyspę w kuchni możemy wzbogacić poprzez przedłużenie blatu oraz doposażenie krzesłami.
kuchnie z wyspą do siedzenia
Aranżacja z wykorzystaniem wyspy jako miejsca do siedzenia ale i gotowania. Całość zaaranżowana ze smakiem.

Meble kuchenne z wyspą i salonem

Bardzo często nasze kuchnie otwieramy na salon. Są ku temu oczywiste powody, ale nie o nich teraz mowa. Dobrze i właściwie zaprojektowane meble kuchenne rewelacyjnie prezentują się z części salonowej. Kiedy przed nimi stanie wyspa może stanowić ona naturalne i dyskretne odgrodzenie pomiędzy częścią wypoczynkową a roboczą.

kuchnie z wyspą otwarta na salon
Wyspa staje się naturalnym odgrodzeniem pomiędzy salonem a częścią roboczą kuchni.

Potrzebujesz projektu kuchni? Zadzwoń lub napisz do nas!

niedrogo, szybko, profesjonalnie – ONLINE i stacjonarnie

projekty kuchni z wyspą
Ciekawy projekt białej wyspy kuchennej na tle zielono pastelowej kuchni.

Nowoczesne kuchnie z wyspą

Nie da się ukryć, że większość obecnie projektowanych i wykonywanych kuchni to pójście w styl nowoczesny. Modne meble kuchenne to wszelkiego rodzaju ozdoby, dodatki, ale także wyspa kuchenna. Tą również zaprojektować można na przeróżne sposoby. Zabiegiem, który na 100% sprawi, że kuchnia przeobrazi się z tej standardowej w bardziej nowoczesną będzie zastosowanie cienkich blatów roboczych.

kuchnia z wyspą do siedzenia
Jednym z elementów, które mogą uczynić naszą kuchnię bardziej 'designerską’ są niewątpliwie kamienne blaty.
mała kuchnia z wyspą i salonem
Niewielka biała kuchnia z delikatną i przyciągającą wzrok biało drewnianą wyspą.

Kuchnie z wyspą – inspiracje

Zabudowy kuchenne z wyspą potrafią przybierać naprawdę ciekawe formy. Szukajmy więc najciekawszych inspiracji i wplatajmy je w nasze pomysły. Wierzymy, że przedstawione przez nas inspiracje pomogą w podjęciu właściwych decyzji.

nowoczesne kuchnie z wyspą
Ciekawy i nowoczesny projekt wyspy kuchennej z podświetleniem LED od strony zewnętrznej.
projekty kuchni z wyspą
Wyspa z płytą grzewczą i zabudowanym w niej wysuwanym z blatu okapem.
kuchnia z wyspą do siedzenia
Zielona kuchnia z wyróżniającym się w centralnym punkcie elementem, którym oczywiście jest wyspa.
wyspa w kuchni
Inspiracja kuchenna z wyspą i czarnymi tradycyjnymi uchwytami.

Kuchnie z wyspą: podsumowanie

Powyższe projekty kuchni należą obecnie do ścisłej czołówki wykonywanych na zamówienie. Mnogość ich zalet oraz wizualnych kombinacji nie pozwala na nudę w kuchni oraz czyni z niej bardziej ergonomiczną. Pamiętajmy, aby jednak w tym wszystkim zachować umiar i nie przesadzić. Czasem mniej znaczy lepiej. jakby nie było… kuchnia z wyspą obecnie króluje! Jeśli jednak w Twoim pomieszczeniu ciężko zagospodarować miejsce na wyspę może warto pomyśleć o półwyspie albo ladzie? Kto wie…

Scroll to Top