Dąb Lancelot w kuchni – przegląd najciekawszych projektów

Dąb Lancelot to zdecydowanie jeden z bestsellerów na obecnym rynku. Płyta ta sprawdza się doskonale jako korpus, fronty, blat kuchenny, czy zabudowa na ścianie. Dodatkowo wykorzystamy go z powodzeniem zarówno w kombinacjach klasycznych jak i nowoczesnych. Poniższe aranżacje udowodnią także, że dąb Lancelot świetnie łączy się z innymi kolorami, takimi jak: biały, czarny, kremowy, czy szary. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z możliwościami jakie niesie dekor dąb Lancelot z firmy Pfleiderer.

dąb lancelot w kuchni
Dekor dąb Lancelot to zdecydowanie jeden z najczęściej wybieranych odcieni imitujących drewno.
kuchnia biała dąb Lancelot z uchwytami UKW-7
Zwróćmy uwagę na cokół oddzielający meble od podłogi. Ten możemy wykonać w różnych kolorach: białym, drewnianym albo i czarnym. Czarny jednak wygląda super w połączniu z listwowymi uchwytami.
dąb lancelot kuchnia z czarnym sprzętem AGD
Za pomocą prezentowanego dekoru drewna możemy stworzyć naprawdę ciekawą i przykuwającą wzrok aranżację. Jak widzimy, nawet wplatając trzeci kolor nie tracimy, a nawet zyskujemy na jakości!
blat dąb lancelot w białej kuchni
Blat R20027 występuję zarówno w standardowej (60cm) jak i głębszej (120cm) formie. Dzięki temu wykonanie zmyślnych i nieszablonowych kształtów nie będzie problemem.

Płyta laminowana Dąb Lancelot

Nieważne czy główny kolor kuchni to biały, kremowy, granatowy czy jeszcze inny. Nieważne również, czy kuchnia posiada uchwyty frezowane, czy standardowe. To wszystko mało istotne, ponieważ dąb Lancelot z powodzeniem połączymy praktycznie ze wszystkimi dekorami i wzorami. Jest to na tyle uniwersalna płyta, że nikt nie powinien mieć najmniejszego problemu ze zestawieniem jej z innymi elementami. Koniecznie przejrzyjmy poniższe przykłady.

fronty białe z płytą dąb lancelot i czarne uchwyty
Płyta Lancelot pięknie prezentuje się w towarzystwie białych frontów meblowych wykończonych czarnym blatem roboczym.
kuchnia biała dąb lancelot z frezowanymi uchwytami
Fronty wykonane z prezentowanej dębowej płyty również wyglądają świetnie! Co powiecie o ciekawym dodatku w formie np. jednej szafeczki? Nie zapominajmy również o podświetleniu naszych szafek.
pomysł na ciekawy stolik w kuchni z lamelami i oświetleniem
Z powodzeniem możemy pomyśleć o wykorzystaniu płyty laminowanej tworząc inne ciekawe elementy. Przykładem niech będzie tego typu stoliku z eleganckimi lamelami.

Dąb Lancelot blat

Dekor, który opisujemy występuje zarówno jako płyta laminowana, jak i blat roboczy. Nic nie stoi więc na przeszkodzie aby stworzyć kompozycję zestawioną tylko z dwóch kolorów, bez konieczności szukania zamienników.

blat dąb lancelot kuchnia i wolnostojąca lodówka
Drewniany blat kuchenny zestawiony z białymi matowymi frontami.
blat kuchenny dąb Lancelot R20027 RT
Blat dąb Lancelot występuje w dwóch głębokościach – głębszej i płytszej.
biała kuchnia z dębem lancelot i nowoczesnymi krzesłami
Uchwyty frezowane dodają minimalizmu w całej koncepcji. Białe matowe fronty z kolei bardzo elegancko wyglądają w towarzystwie prezentowanego drewnianego dekoru.

Lancelot w projektach i wizualizacjach

Prezentowany odcień drewna bardzo chętnie wykorzystujemy w naszych projektach i wizualizacjach. Nie ma się co dziwić, ponieważ jego struktura i odcień bardzo przypada do gustu naszym klientom.

projekt kuchni dąb Lancelot z beżem
Wizualizacja beżowo drewnianej kuchni z witryną.

Podsumowanie

Jak zauważyliśmy na powyższych przykładach dąb Lancelot posiada wiele zalet i bez wątpienia zasługuje na miano jednego z bestsellerów. Pamiętajmy jednak, że wzorów drewna jest ogromna ilość. My z czasem, postaramy się przybliżyć te najczęściej spotykane i wykorzystywane (dąb Pradawny, dąb Odwieczny itp.). Na koniec proszę pamiętać, że żadna wizualizacja nie odda w 100% faktycznego realizmu danego dekoru. Abyśmy byli pewni co zamawiamy, zachęcamy do odwiedzania sklepów meblowych czy w szczególności tych z płytami i blatami kuchennymi.

Scroll to Top