Modne kuchnie 2022 – co jest trendy?

Modne kuchnie 2022 | koncept3d

Moda czy to w branży odzieżowej, czy stolarskiej jest tak samo zaskakująca, energiczna i owocna. My jako konsumenci bardzo szybko podążamy za nowymi trendami i szukamy pomysłów na choćby modne kuchnie. Otóż zdając sobie sprawę jak pomocnym i inspirującym będzie zestawienie realnych projektów wykonanych w bieżącym roku, powstał pomysł stworzenia artykułu: modne kuchnie 2022. A w nim realne projekty kuchni i tym samym zbiór najnowszych trendów kuchennych, oraz dużo zdjęć.

Modne kuchnie 2022 – funkcjonalność i prostota

Oglądając zdjęcia dotychczas wykonanych projektów stwierdzimy, że rok 2021 nie służy zbytniej i przesadnej ekstrawagancji, ale stawia na funkcjonalne i proste rozwiązania, takie ze smakiem. Jako pierwsza w bieżących projektach odznaczać się będzie funkcjonalność. Modne kuchnie 2022 to przede wszystkim zabudowa meblowa w kuchni od podłogi po sam sufit. Niewątpliwie gospodarujemy dużo wolnej przestrzeni, aby pełniła ona konkretną funkcję.

Modna czarna kuchnia z drewnem | trendová čierna kuchyňa | koncept3d
Modna kuchnia z wąskimi szafkami górnymi jako schowek na rzadziej używane przybory kuchenne.

W naszych projektach pojawiają się szafki pod samym sufitem w formie witrynek. Niewątpliwie witrynki w kuchni mogą być wspaniałą formą dekoracji. Oszklone w nowoczesnych kuchniach rozświetlają całe umeblowanie, przez co sprawiają wrażenie większej i przestronnej kuchni w jasnym klimacie – właśnie takie są aktualne modne kuchnie na 2022 rok. W tak wystawnych witrynkach warto umieścić piękną zastawę kuchenną o sentymentalnym znaczeniu.

modne kuchnie 2022 | modern kitchen 2022 | trendová kuchyňa 2022
Wysoka witrynka w kuchni to nowy pomysł dla stworzenia modnej kuchni.
modna kuchnia 2021 | trendová kuchyňa 2021 | koncept3d
Nowoczesna kuchnia, to frezowane fronty kuchenne z uchwytami w jasnym wydaniu.
Modne kuchnie 2022 | projekty koncept3d
Piękne meble kuchenne w dwukolorowym wariancie.

Prostota jaka towarzyszy dzisiejszym kuchniom może przybierać różne wrażenia. W poniższym projekcie zbytniej uwagi nie przyciągają szafki górne. Przede wszystkim to efekt systemów bezuchwytowych i gładkich frontów meblowych. Takie rozwiązanie sprawie, że szafki górne tworzą jednolitą powierzchnię, która w zupełności może robić złudne wrażenie zwykłej ściany. Niewątpliwie modna kuchnia to kuchnia, która poniekąd ma nas zaskoczyć.

Modne meble kuchenne | inspiracje wnętrz koncept3d
Funkcjonalna modna kuchnia 2022 z „ukrytą” dużą ilością szafek wiszących.

Naturalność jaka otacza atrakcyjne kuchnie skrywa się w prostym rozwiązaniu. Głównie nawiązuje do łączenia nie więcej niż dwóch kolorów, oraz unika zbytecznego zdobnictwa.

modne kuchnie 2020 | aranżacje wnętrz koncept3d
Biała kuchnia w czarnej ramie jako przedstawiciel modnych kuchni.

Modne kolory kuchni – stawiamy na odważniejszy kolor mebli kuchennych

Przez długi okres czasu, ale i aktualnie, mamy do czynienia z przewagą białych kuchni, które są bardzo szanowanym wyborem przez współczesnego klienta. Jednak gdy przyglądniemy się poniższym projektom zauważymy więcej niż się spodziewamy. Każda z poniższych kuchni pokazuje swój pazur i odwagę, a my przecież lubimy gdy nas coś zaskoczy.

Modne kolory kuchni 2022 to głównie butelkowa zieleń najczęściej łączona z drewnem, złotymi elementami i czarnym sprzętem.

modne kuchnie 2022 | meble na wymiar koncept3d
Kolor butelkowa zieleń wita nie tylko w garderobie, ale w odlotowej kuchni.
złota modna kuchnia | aranżacje wnętrz koncept3d
Białe meble w butelkowej kuchni ze złotymi dodatkami.

Bardzo lubiany i coraz częściej wybierany, modny kolor kuchni w 2022 to kolor granatowy, szafirowy, ciemnoniebieski, kobaltowy. Niebieski należy do żywych kolorów, poniekąd dlatego mówi się, że to kolor nadziei.

Szafirowa modna kuchnia 2022 | inspiracje wnętrz koncept3d
Szafirowa kuchnia lubi towarzystwo bieli i niezawodnego drewna.
modne meble kuchenne | módny kuchynský nábytok
Kobaltowe modne meble kuchenne z półwyspem o świetnie dopracowanym ułożeniu słoi.
Modne meble do kuchni | projekty koncept3d
Odważna wyspa sprawia, że popularna biała kuchnia staje się modną kuchnią 2021.

Nowoczesna, modna kuchnia to na pewno kuchnia z przewagą szarości, ciemnej szarości, popielu. Taki kolor często wybierają właściciele dużego pomieszczenia, gdyż w mniejszych może się nie sprawdzić i przytłoczyć całą zabudowę. Modny grafitowy kolor świetnie sprawdzi się w kuchni otwartej na salon.

modne kuchnie 2021 | aranżacje wnętrz koncept3d
Duża grafitowa kuchnia otwarta na salon.
ładna kuchnia | pekná kuchyňa | koncept3d Kalwaria Zebrzydowska
Popielata kuchnia z drewnem lubi dodatkowe oświetlenia LED.

Jak ze zwykłej, popularnej kuchni zrobić tą na miano modnej kuchni? Proponowany przez nas zabieg to wplecenie w tradycyjny wystrój kuchni elementu wyróżniającego się. Poniżej zaproponowana ostatnia szafka wisząca w formie oszklonej gablotki w zupełnie innym kolorze, ale jakże modnym – turkusie.

ładna kuchnia | pekná kuchyňa | inspiracje koncept3d
Modna kuchnia 2021 wcale nie musi być przepełniona czymś nadzwyczajnym, wystarczy drobny szczegół, który sprawi, że kuchnia zyska klimat inny niż oczekiwano.

Modne kuchnie z witrynką w 2021

Modne kuchnie 2021 to te, które posiadają wszelkie rodzaje witrynek. Niby powracamy do dawnych trendów, ale dlaczego powracamy? Niewątpliwie witrynka rozjaśnia zabudowę meblową. Witrynka w kuchni sprawia, że możemy wystawić na pokaz piękne i warte uwagi naczynia. Przede wszystkim modna kuchnia z witrynką sprawia, że pomieszczenie staje się wyjątkowe i niespotykane. Otóż na pozór mamy ogromne pole do popisu przy aranżacji witrynek od wyboru szkła po kształt.

modne meble kuchenne z zielonymi krzesłami | koncept3d inspiracje
Klasyczna witrynka w modnej kuchni 2021 jest niewątpliwie dekoracją i pierwszym rzucającym się w oczy elementem w kuchni.
modna kuchnia z czarnym sprzętem AGD | aranżacje wnętrz
Witrynka wyznacza dwa poziomy szafek wiszących w modnej kuchni 2021.
modne kuchnie 2021 z witrynami | ciekawe inspiracje koncept3d
Klasyczna beżowa kuchnia staje się wyjątkowa poprzez dodatki pomysłowych witrynek.

Uwagę wzbudza witrynka, która zakańcza zabudowę meblową czyniąc ją nieszablonową. Bez wątpienia ten ciekawy pomysł rozweselił często spotykaną białą kuchnię. Z pewnością uczynił ją nadzwyczajną, przez co otrzymała miano modnej kuchni 2021.

modne kuchnie 2022 ze złotymi dodatkami | koncept3d wizualizacje mebli
Modna kuchnia 2021 zakończona oświetlonymi witrynkami od podłogi po sam sufit.

Modne meble kuchenne 2022 – dwa poziomy szafek wiszących

Niewątpliwie dwa poziomy szafek wiszących to stosowane od niedawna rozwiązanie na zabudowę pod sam sufit. Dlatego do tej pory smutna zabudowa pod sam sufit otrzymała nowe życie i obecnie cieszy się popularnością. Cała zabudowa meblowa poprzez wyszczególnienie dwóch poziomów szafek wiszących jest ciekawsza, energiczna i weselsza. Modne meble kuchenne 2021 to połączenie dwóch kolorów i wyróżnienie tym samym dwóch poziomów szafek. Poniższe zdjęcia oddadzą to, czego nie możemy opisać mówiąc o modnych meblach kuchennych 2021.

modna kuchnia 2020 z drewnem | meble Kalwaria Zebrzydowska
Kuchnia czarno drewniana w czarnej ramie.

Dwupoziomowe szafki wiszące znalazły drugie znaczenie w stolarstwie kuchennym. Otóż takie rozwiązanie zaczęto stosować po to, aby wyszczególnić świetną ramę dla całej zabudowy meblowej. Dlatego szafki na podłodze i dolny poziom szafek wiszących możemy zaproponować w podstawowym kolorze kuchni, a ramę – może to być słupek i górna część szafek wiszących w odmiennym kolorze.

modne kuchnie 2022 z lamelami | koncept3d inspiracje wnętrz
Biało-drewniana modna kuchnia z półwyspem w formie gablotki.
ładna czarna kuchnia ze stołem na metalowych nogach
Drewniana modna kuchnia w grafitowej ramie.
modne kuchnie z czarnymi uchwytami | kuchnia inspiracje
Dwa poziomy szafek w modnych kuchniach sprawiają, że praca przy blacie kuchennym staje się wygodniejsza.
modna, szara kuchnia z drewnem | trendová šedá kuchyňa | kuchnia inspiracje
Drugi poziom szafek wiszących oświetlony światłem LED.

Modne kuchnie z lamelami 2021

Modne lamele maja zastosowanie dosłownie w każdym pomieszczeniu. Znakomity design sprawił, że lamele stały się oryginalną dekoracją nie tylko mebli kuchennych, ale wysp w kuchniach, czy stosowane jako wykończenie ścian w kuchni. Modne kuchnie z lamelami zasługują na chwilę uwagi – poniżej zdjęcia:

modne lamele w kuchni | koncept3d inspiracje
Wykończenie ściany nad nowoczesnym stolikiem w formie lameli.
najnowsze kuchnie | najnovšie kuchyne
Lamele mogą być zakończeniem zabudowy meblowej w łagodnym stylu.
kuchnie na wymiar Kalwaria Zebrzydowska | koncept3d
Kuchnia otwarta na salon zakończona lamelami tworzy ozdobną ścianę dla salonu.
kuchnie na wymiar Kraków | koncept3d
Lamele znalazły także zastosowanie jako wykończenie modnych wysp w kuchni.

Modne kuchnie 2022 – podsumowanie

Jak widzimy pomysłów na zaprojektowanie i wykonanie modnych mebli kuchennych jest całe mnóstwo. Każdy czas i każdy rok są jednak inne. Raz w modzie będzie jedna rzecz, a na kolejny rok kompletnie coś innego. My jednak staramy się być na czasie z wszelkimi nowinkami i przybliżamy Wam abyście dokonali tego właściwego wyboru. Pamiętajmy jednak, aby w tym wszystkim zachować zdrowy umiar i nie przekombinować…

Poniżej więcej inspiracji

Shopping Cart
Przewiń do góry