Salon z jadalnią – przegląd ciekawych aranżacji

Salon z jadalnią w jednym to dobre i lubiane rozwiązanie. Często wynika jednak ono nie tyle z potrzeb, ale po prostu możliwości projektowych. Mówiąc jednak o salonie lub jadalni często od razu przed oczyma pojawiają się dwa osobne pomieszczenia. Jest to jednak myślenie nie do końca prawidłowe, ponieważ bardzo dużo domów i mieszkań łączy w jedno te dwa pozornie odrębne miejsca. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi aranżacjami salonu z jadalnią w jednym.

salon z jadalnią
Salon połączony z jadalnią to bardzo fajna opcja dla użytkowników otwartych i większych przestrzeni.
prostokątny salon z jadalnią
Salon i jadalnia to bardzo często jedno pomieszczenie.
nowoczesny salon z jadalnią i lamelami
Aby nieco ożywić pomieszczenie i nadać mu oryginalnego charakteru można zastosować wykończenie z lameli – tutaj przykład na całej ścianie za stołem.

Nowoczesne salony z jadalnią

Czym w zasadzie charakteryzować się będzie nowoczesny salon połączony z jadalnią? Niewątpliwie o nowoczesności danego wnętrza świadczyć będą nie tylko ciekawe i przykuwające wzrok kształty, ale także świeże i niebanalne kolory. Do kolorów tych zaliczymy na pewno wszelkiego rodzaju odcienie szarości i drewna. Jeśli chodzi o materiały zauważamy, że współcześni klienci gustują coraz bardziej w betonach, metalach i szkle. Jeśli odpowiednio je ze sobą zestawimy bez wątpienia usłyszymy od naszych gości soczyste 'wow’. 🙂

nowoczesne salony z jadalnią
Niebanalny i trochę 'kosmiczny’ narożnik z fotelami doda no naszego pomieszczenia pożądanego i poszukiwanego pazurka. Pamiętajmy także o doborze odpowiedniego stolika.
nowoczesna jadalnia z salonem
Dzięki połączeniu kuchni z salonem i jadalnią cały czas mamy kontakt z innymi domownikami i naszymi gośćmi. Zwróćmy także uwagę na spójne połączenie kolorystyczne.

Salon z jadalnią 25m2

Część salonowa i jadalniana wcale nie musi być duża i w wielu przypadkach nie jest. Czy jednak od razu wszystko jest stracone i nie wskrzesimy nic ciekawego? Otóż nie! To prawda, w niewielkim pomieszczeniu będzie ciasno, ale przytulnie. Zwróćmy uwagę na poniższą aranżację, gdzie wszystko zaprojektowane zostało z głową. Gabarytowo niewielkie pomieszczenie zamieniło się w ciepłe i przytulne gniazdko, gdzie przeważają dekory drewna, bieli i szarości.

salon z jadalnią 25m2
Duże balkonowe drzwi rozświetlą pomieszczenie i wprowadzą do niego naturalnych promieni słonecznych.

Nowoczesna jadalnia z salonem

W jedną całość łączymy nie tylko salon i jadalnię, ale także kuchnię. Tego typu połączenie jest możliwe bardzo często tylko w większych, otwartych domach i mieszkaniach – ale nie tylko. Koncepcji i możliwości aranżacyjnych tych pomieszczeń jest całe mnóstwo. Zarówno kuchnię, salon jak i jadalnię możemy zastosować w totalnie innych, różnych stylach. Możemy także pokusić się o zestawienie tych trzech pozornie osobnych segmentów w jeden, stosując te same kolory i materiały we wszystkich. Wszystko zależy po prostu od tego co nam się podoba i co chcemy osiągnąć.

nowoczesna jadalnia z salonem
Duże, ale także małe okna wymagają ich zasłonięcia. Mamy jednak dużo opcji na ich przysłonięcie.

Salon z jadalnią i tapeta na ścianie

Jedną z rzeczy, które musimy przemyśleć aranżując swoje cztery ściany jest bez dwóch zdań wykończenie ściany. Oczywiście możemy pójść po prostu w stronę standardowej farby, ale czemu nie spróbować czegoś innego? Jedną z ciekawszych opcji może być zastosowanie na ścianie ciekawej tapety. Ilość wzorów, które możemy wybrać jest obłędnie duża, dzięki czemu na 100% wybierzemy coś pod swój gust.

nowoczesna jadalnia z salonem
Dobrym i ciekawym pomysłem może okazać się zestawienie tapety z lamelami na ścianie. Powyższe zdjęcie ukazuje, że jest to naprawdę dobry i warty rozważenia pomysł.
salon z jadalnią i kuchnią
Szara kuchnia z drewnem i kremowym narożnikiem w salonie. Zastosowany w aranżacji zlewozmywak to produkt firmy Franke.

Pomysł na salon z jadalnią

W salonie na podłodze możemy zastosować wiele materiałów, np.: klasyczne płytki, panele, deskę czy chociażby żywicę. Każde z nich posiada swoich zwolenników i przeciwników, więc nie podejmiemy się stwierdzenia co jest najlepsze. Pamiętajmy jednak żeby całość kolorystycznie dobrać w taki sposób, aby nie uczynić z pomieszczenia zbyt 'cukierkowatej’ i przesłodzonej przestrzeni.

pomysł na salon z jadalnią
Duże szare płytki pięknie komponują się z drewnem i… butelkową zielenią.
prostokątny salon z jadalnią
Drewniane lub drewnopodobne panele to klasyka, która zawsze dobrze wygląda.

Salon z jadalnią – inspiracje

Poniżej zamieszczamy kilka prac, które wykonaliśmy dla naszych klientów. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi projektami.

nowoczesna czarna szafka RTV w salonie do Krakowa
Projekt czarnej kuchni z salonem do Krakowa.
Scroll to Top