Szare kuchnie – najciekawsze INSPIRACJE

Pozornie wyobrażenia większości kierują się ku zasadzie porównującej szarość do nudy, ochłodzenia i marazmu. Często jednak spotykamy osoby z jasnym wymaganiem: szare kuchnie jako meble, które powinny zagościć w naszym domu. Nie można traktować takiej koncepcji jako wymysł czy szczególność. To świadome podejście i zrozumienie, że chłód może przeniknąć w ciepłotę a lekkość przeplatać się z elegancją. Być może te konkretne projekty kuchni wyzwolą w Was kreatywność i oczywiście będą inspiracją dla własnej koncepcji?

szare kuchnie
Inspiracji na meble kuchenne w szarościach jest całe mnóstwo. Pod swoje potrzeby dobierzemy praktycznie każdy odcień i element.
szara kuchnia z drewnem
Drewniane dodatki potrafią ożywić oraz ocieplić kuchnię, która pozornie wygląda na ciemną i zimną.
jasno szara kuchnia z drewnianym blatem
Szara kuchnia z drewnianym blatem i płytszymi, wiszącymi szafkami górnymi.
szara kuchnia z drewnianym blatem
Ważnym elementem każdej kuchni powinno być oświetlenie. Niewątpliwie ciekawym pomysłem może okazać się połączenie taśmy LED z oświetleniem punktowym z sufitu.
kuchnia szara aranżacje
Ciekawa wstawka w formie drewnianego elementu.

Kuchnie szare z drewnem

Patrząc na wymagania klientów powiemy, że coraz więcej jest zwolenników szarych kuchni z drewnem. Taki duet kolorystyczny sprawia, że wystarczy niewielka zmiana dodatków a my możemy się cieszyć nową świeżością w kuchni. Świetnym dodatkiem może stać się także okno. Każde pomieszczenie gdy tylko jest naturalnie doświetlone, samoistnie przyciąga uwagę i sprawia, że spędzamy w nim najwięcej czasu. W ten sam sposób działa na nas słoneczna czy deszczowa pogoda. Tylko jasne, słoneczne dni pobudzają nasze ciało do działania. Duże okno w kuchni sprawia, że natura dociera do wnętrza, przez co wypełnia energią każdego domownika. To także dodatkowa wentylacja a to w kuchni wydobywa się najwięcej smaków i zapachów. Doświetlona strefa zmywania spełnia zasadę ergonomii i poprawia warunki pracy.

szara kuchnia
Szara zabudowa kuchenna na jednej ścianie. Duży stół nawiązuje kolorystycznie do mebli.
jasno szara kuchnia z drewnianym blatem
Jasnoszare meble kuchenne zestawione z drewnem i białymi połyskowymi frontami górnymi.

Szara kuchnia z drewnem

Przyjrzyjmy się poniższym zdjęciom – czy dostrzegacie uroki szarej kuchni w towarzystwie drewna? Bez wątpienia jej wyjątkowość nie opiera się jedynie na efekcie wizualnym. Dodatkowo kuchnia skrywa rozwiązania, które w praktyczny i ergonomiczny sposób wykorzystały trudną przestrzeń. Pamiętajmy, że kuchnia to nie tylko zewnętrzna powłoka, ale także akcesoria zabudowane za szafkami.

nowoczesne szare kuchnie z drewnem
Zwróćmy uwagę na zabudowę ściany pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami. Całość wygląda bardzo elegancko i monolitycznie. Nie ma tutaj dodatkowych wykończeń.
kuchnie szare matowe
Kuchnia szara matowa z drewnem z uchwytami frezowanymi i czarnym sprzętem AGD firmy Samsung.
aranżacje kuchnia szara z drewnem
Propozycja białej kuchni z drewnem i wysoką zabudową w szarym, matowym kolorze.

Szare kuchnie z drewnianym blatem

Szarą kuchnię można bardzo łatwo naładować energią. Wystarczy wprowadzić dodatki (blat, wyposażenie AGD, lampy) w formie kontrastowych barw. Co jak nie popiel z taką łatwością przyjmie wszelkiego rodzaju uzupełnienia? Jakie urozmaicenia przyciągnęła nasza kuchnia? Przede wszystkim blat i lada w odmiennej teksturze do pozostałych mebli, które idealnie się skomponowały w naszym wykonaniu.

szara kuchnia z drewnianym blatem dąb Lancelot
Dąb Lancelot to drewno, które zastosujemy zarówno na frontach jak i blacie kuchennym.
szara kuchnia z drewnianym blatem
Propozycja szarej kuchni z drewnianym blatem niewątpliwie spodoba się wielu osobom!
szary blat kuchenny
A może szary, betonowy blat w kuchni?
kuchnia biało szara
Zestawienie gołąbkowej szarości z bielą i drewnem to dobry pomysł.
szara kuchnia z drewnem
Jasnoszare fronty kuchenne z pewnością świetnie kontrastują z czarnymi, cienkimi uchwytami.
ryflowane fronty w szarej kuchni
A może ryflowane fronty w kuchni w kształcie litery U?

Szare kuchnie z marmurowym blatem

Szare kuchnie z marmurowym blatem to propozycja dla bardziej wymagających użytkowników. Oczywiście marmur jest tylko jedną z kilku możliwości, ponieważ jego zamienników jest całe mnóstwo. Bez wątpienia kamienie i podobne do nich materiały wyglądają bardzo ekskluzywnie i modnie. Jeśli możemy sobie pozwolić na tego typu dodatek w kuchni to warto rozważyć taką opcję.

szara kuchnia z marmurowym blatem
Kamienny blat w meblach kuchennych to rozwiązanie dla tych bardziej wymagających użytkowników.
szara kuchnia z kamiennym blatem
Projektując swoje meble warto rozważyć zastosowanie kontrastu pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami.

Meble kuchenne szare z drewnem

szara kuchnia z kamiennym blatem
Niewielkie meble kuchenne szare z drewnem są ciekawą propozycją dla osób, które nie mają do zagospodarowania zbyt wielkich przestrzeni. Kuchnia w tym stylu nie przytłoczy pomieszczenia, a wręcz je ożywi! Więcej zdjęć w artykule ’Kuchnia z drewnianymi słupkami’.
kuchnia szara matowa z drewnem
Ciemna, szara kuchnia z drewnem i eleganckimi lamelami. Projekt kuchni na poddaszu do Szarowa to niewątpliwie bardzo ciekawa propozycja.

Kuchnie biało szare

kuchnie biało szare
Szare kuchnie wcale nie muszą mieć w sobie elementów drewnianych aby przyciągały wzrok. Kuchnie biało szare muszą być po prostu właściwie zaprojektowane i zestawione kolorystycznie. Więcej zdjęć powyższego projektu dostępne jest pod linkiem ’Projekt kuchni z półwyspem do siedzenia’.

Szare kuchnie: podsumowanie

Szare kuchnie połączone z drewnianymi dodatkami wyglądają obłędnie. Nie dziwi nas więc fakt, że tak chętnie i często klienci pytają o zestawienie tego typu. Ogólnie rzecz ujmując, jest to połączenie mody, nowoczesności, jak i domowego ciepła i klimatu. Czy każdemu przedstawione aranżacje przypadną do gustu? Pewnie nie, jedna kuchnia zachwyca wyglądem poprzez pierwsze spojrzenie, inne posiadają ukryte profity. Najważniejsze, aby klient docelowy wyznaczył priorytet czy stawia na design, czy na funkcjonalność. Coraz częściej jednak powstają projekty łączące te dwa elementy. Tylko taka kuchnia posłuży nam na lata. Pamiętajmy, nowoczesna kuchnia to stonowana kolorystyka, a tylko taką można wystylizować na różne sposoby. Dodatki i dekoracje pozostawiamy klientom, którzy najlepiej wiedzą co stworzy uśmiech na ich twarzach.

Scroll to Top