Biała kuchnia z drewnianym blatem – MODNE inspiracje

Nie ma co ukrywać, że biała kuchnia z drewnianym blatem bardzo często pojawia się w domach współczesnych użytkowników. Ma na to wpływ kilka czynników, m. in. pogoń za naturalnymi kolorami i materiałami oraz oczywiście wspaniały efekt wizualny. Drewno od zawsze kojarzyło się z ciepłem i nawiązaniem do natury. Mnóstwo jego odcieni pozwala na skomponowanie mebli kuchennych pod indywidualny gust użytkownika. Przejdźmy więc do przeglądu najciekawszych inspiracji kuchni z drewnianymi blatami!

biała kuchnia z drewnianym blatem
Nowoczesne białe meble kuchenne z drewnianym blatem Dąb Odwieczny i czarnymi listwowymi uchwytami.
biała kuchnia z drewnianym blatem i wiszącymi szafkami
Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie dwóch rodzajów blatów. W wyspie na powyższej inspiracji zastosowany został blat kamienny.
biała kuchnia z drewnianym blatem, frezowanymi uchwytami i białą cegiełką na ścianie
Zwróćmy uwagę na zestawienie kuchennego blatu wraz z piękną cegiełką 3D na ścianie.

Kuchnia biała z drewnianym blatem

Nowoczesne meble kuchenne to nie tylko kamień, lakier, złoto, ale także drewno. Jak wszyscy wiemy stwierdzenie, że coś jest nowoczesne to pojęcie względne. Dla jednych dana rzecz może być bardzo nowoczesna, ale dla innych zaś totalnie przestarzała i niemodna. Pewnym jest natomiast, że dobrze zaprojektowana biała kuchnia z drewnem przykuje uwagę niejednego.

klasyczna kuchnia biała z drewnianym blatem i witrynami
Drewniany dębowy blat pięknie komponuje się z matowymi białymi frontami w klasycznej kuchni.
drewniany blat w białej kuchni z oknami
Drewniany blat występuje w bardzo wielu dekorach i odcieniach. Nawet najbardziej wymagający użytkownik znajdzie coś dla siebie!

Biała kuchnia z drewnianym blatem i czarnymi dodatkami

Czarne dodatki stały się bardzo popularnym uzupełnieniem mebli kuchennych. Możemy za ich pomocą przełamać całą zabudowę, która nabierze ostrzejszego charakteru. Jakie więc dodatki możemy zaproponować w czarnym kolorze? Niewątpliwie: uchwyty, sprzęt AGD, oświetlenie, drobne urządzenia czy witrynki aluminiowe. Pamiętajmy, że każdy z pojedynczych detali może dodać do naszych mebli świeżości i nowoczesności! Nie bójmy się więc kombinować i próbować różnych nieoczywistych rozwiązań.

biała kuchnia z drewnianym blatem i czarnymi uchwytami
Czarne uchwyty, gniazdka czy sprzęt AGD rewelacyjnie komponuje się z drewnianymi blatami. Kompozycja z tego typu dodatkami nabiera nowego życia.
biała kuchnia z drewnianym blatem
Pamiętajmy, że aranżując meble kuchenne możemy zarówno blat roboczy jak i ścianę wykonać z tego samego materiału. Dzięki temu rozwiązaniu całość zostanie skomponowana w spójny sposób.

Co między szafkami w białej kuchni z drewnianym blatem?

Biała kuchnia i drewniany blat to bardzo dużo możliwości na zabudowę ściany pod szafkami wiszącymi. Beż żadnych obiekcji możemy pomyśleć tutaj nad wszelkiego rodzaju płytkami, lacobelem, szkłem z grafiką czy laminacie. Oczywiście pamiętajmy, że zestawienie kolorystyczne poszczególnych elementów całego zestawu powinno być zgrane i pasujące do siebie. Starajmy się unikać przesyconych kompozycji, bo w ten sposób możemy zaszkodzić całemu projektowi.

biała kuchnia z drewnianym blatem co między szafkami
Drewniany laminat w kuchni z drewnianym blatem roboczym.
biała kuchnia z ciemnym drewnianym blatem
Ciemniejszy blat bardzo ładnie komponuje się z białymi frontami i białym szkłem lacobel na ścianie.

Biała kuchnia z drewnianym blatem – zdjęcia

Biała kuchnia z ciemnym drewnianym blatem, czarnym sprzętem AGD, płytkami lub panelami na podłodze – możliwości jest całe mnóstwo. Często projektujemy i wizualizujemy tego typu zabudowy. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma naszymi pracami.

klasyczna kuchnia biało drewniana
Klasyczna kuchnia biało drewniana.
ramkowa kuchnia z drewnianymi półkami i farmerskim zlewzomywakiem
Ramkowa kuchnia z drewnianymi półkami.
Scroll to Top