Białe kuchnie z czarnym blatem – CIEKAWE rozwiązania

Białe kuchnie z czarnym blatem to zestawienie, które niewątpliwie jest jednym z najpopularniejszych wśród obecnie panujących trendów. W zasadzie nie ma się co temu dziwić. Zarówno jedną jak i drugą barwę bez problemu ze sobą zestawimy a i z wyborem dodatków nie będzie problemu. Biały i czarny kolor chętnie przyjmują dekoracje z akcentami drewna, szkła czy metalu. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi inspiracjami i naszymi realizacjami białych kuchni z opisany w tytule blatem.

białe kuchnie z czarnym blatem
Nieprzemijalny styl i wiecznie żywe kolory – biały i czarny.
biała kuchnia z czarnym blatem połyskowym andromeda
Jednym z najbardziej lubianych czarnych blatów laminowanych jest ten o nazwie Andromeda Czarna.

Białe kuchnie z czarnym blatem i czarnymi uchwytami

Oczywiście świetnym pomysłem jest zachowanie kuchni w jednej kompozycji, czyli np. zastosowanie uchwytów pod kolor blatu jeśli jest to możliwe. Z czernią lub ogólnie ciemnymi kolorami oczywiście nie będzie problemu. Mnóstwo wzorów klamek kuchennych pozwala na dobór naprawdę ciekawych i modnych kształtów, a kolor czarny jest w zasadzie standardem. Tak więc jeśli spodoba nam się jakiś uchwyt to raczej będzie on dostępny w przeróżnych kolorach.

biała kuchnia z czarnym blatem i czarnymi uchwytami przykręcanymi do frontów
Dzięki ogromnej ilości producentów uchwytów kuchennych nie będziemy mieć problemu z doborem tego najlepszego wzoru.
projekt białej kuchni z czarnymi klamkami i czarnym blatem
Podczas wyboru uchwytów warto zaznaczyć, że podczas ustalania klamek mamy możliwość dopasowania ich długości. Więcej zdjęć prezentowanego projektu do zobaczenia pod linkiem ’Mała kuchnia z oknem i drewnianymi lamelami’.

Uchwyty frezowane w białej kuchni z czarnym blatem

Drugim sposobem na otwieranie szafek kuchennych jest bardzo popularny system bezuchwytowy. Nie mówimy tutaj o metodzie na 'klik’ a o uchwytach frezowanych. Jeśli zależy nam na gładkich drzwiach pozbawionych dodatkowych klamek to warto rozważyć tego typu opcję. W ten sposób zachowujemy meble w totalnie minimalistycznym stylu, a czarny blat zdecydowanie bardzo dobrze wyróżnia się na tle białych szafek zamontowanych pod nim.

czarny blat w białej kuchni z uchwytami frezowanymi i czarną podłogą połyskową
Spójrzmy jak rewelacyjnie komponuje się biała kuchnia z ciemnym kamiennym blatem i połyskową ciemną podłogą. Całość zdecydowanie sprawia wrażenie bardzo nowoczesnej i modnej!

Jaką podłogę zastosować w białej kuchni z czarnym blatem?

Wybór kolorystyki podłogi może być nie lada wyzwaniem, ale jeśli zdecydujemy się na wykonanie projektu możemy znacznie ułatwić sobie podjęcie decyzji. Z resztą mnóstwo zdjęć, które prezentujemy na naszym blogu na 100% rozjaśni sytuację poszukujących. Co do najpopularniejszych materiałów wyróżnić możemy kafelki oraz panele. Te pierwsze cechować się będą wysoką odpornością na uderzenia oraz na wodę. Panele zaś wprowadzają do pomieszczenia naturalnego klimatu, szczególnie kiedy do czynienia mamy z otwartym na salon aneksem kuchennym. Zarówno jeden jak i drugi materiał występuje w przeróżnych wariantach kolorystycznych.

białe kafelki w białej kuchni z czarnym blatem
Jednym z najczęściej wybieranych materiałów na wykończenie podłogi są białe kafelki. Połysk czy mat – wszystko zależy od naszych preferencji. Zastosowane w aranżacji drewno to dąb Lancelot.
czarne kafelki w białej kuchni z czarnym blatem
Dla odmiany prezentujemy nasz projekt ’Projekt biało drewnianej kuchni do Ochodzy’ gdzie zastosowaliśmy czarne kafelki, które doskonale komponują się z ciemnym blatem.
jasne panele w białej połyskowej kuchni z czarnym blatem
Panele to również dosyć częsty wybór. Pojawiają się one szczególnie wtedy, kiedy do czynienia mamy z otwartym na salon aneksem. Więcej zdjęć projektu obejrzeć można w artykule ’Wizualizacja biało-czarnej kuchni w skosach’.
Scroll to Top